Wish, aliexpres a jejich transakce, podvod?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
korneli
Kecalka 329 příspěvků 17.08.19 23:40
Wish, aliexpres a jejich transakce, podvod?

Zdravím dámy, nakupujete některé na wish nebo aliexpresu a stalo se Vám že nauctovali si sami platbu, kterou jste si neobjednaly? Já si prvně zkusila objednat 3 věci za 500kc a ony si nauctovali 3krat transakci celkem za 2500kc, při tom v hystorii objednávek mám jen tu jednu mou platbu za 500kc.
Strhnute z účtu to ještě nemám protože mám zakázáno platbu na internetu platba kartou, tak mi byla transakce zamítnutá. No když jsem to viděla, tak ani snad ji odemknout nemám, při takovém podvodu? Hrozí mi nějaké vymáhání nebo tak něco, když to nebude zaplacené? Jak se bránit? Děkuji za rady zkušených.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
prejeta_zaba
Kecalka 271 příspěvků 14 inzerátů 17.08.19 23:49

Ne, nestalo. Na Aliexpressu objednávám spoustu let. V prvé řadě nemám nikde uložené platební údaje, bez nich nemají co, kde strhávat. Spíš mi to zavání nějakou chybou. Nemohl se ti někdo nabourat do uživatelského účtu na tom wish/ali? Však vidíš co, kdy objedávalas, jestli to nechceš, tak prostě zruš objednávku, to by mělo jít úplně normálně. :nevim: Nebo jako kde vidíš, že si mají strhávat 2500? Píšeš to nepřehledně.

Příspěvek upraven 18.08.19 v 00:20

Miraklo
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 18.08.19 00:16

Já několikrát objednávala na wish, platila sem kartou a vždy se naúčtovalo jen to, co jsem chtěla.

jannina1
Závislačka 4898 příspěvků 18.08.19 01:33

Kde si to nauctovali? Nerozumim dotazu..

Lucius08
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 18.08.19 04:23

Nakupuju na wischi sem tam prkotiny, a nikdy jsem neměla problém. Naopak, když zboží nepřišlo nebo přišlo něco jiného, okamžitě mi vrátili peníze.

korneli
Kecalka 329 příspěvků 18.08.19 04:56

Kolik mají strhnout a zamítnutou transakci jsem viděla na svém účtu v bance. Mám vypnuto platbu kartou na internetu, tak proto ta platba zamítnutá. Hrozí mi něco když platbu kartou nepovolím? Přece to nebudu platit tolik peněz navíc.

opulus
Ukecaná baba ;) 2415 příspěvků 18.08.19 05:28

Nejspíše je to chyba. Transakci s obchodníkem zprostředkovává samotný Aliexpress. Myslím, že konkrétní obchodník tvé platební údaje vůbec nemá. A pokud nemáš objednávku, tak bych se obrátil na Aliexpress. Kartu nepovoluj, není k tomu důvod. Pokud vím, tak abys dokončila objednávku je potřeba zboží nejdříve zaplatit. Aliexpress se hned dozvěděl, že transakce neproběhla.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1865 příspěvků 18.08.19 06:16

Ja si v appce nastavim limit pro placeni online. Dam to +- na presnou castku a hotovo. Stejne to pak jeste musis potvrdit kodem, co mi prijde. Objednavala jsem pred tydnem a nestalo se mi to

cecetka
Echt Kelišová 8748 příspěvků 18.08.19 06:52

@korneli A nebylo by lepsi se zeptat v bance o co jde? Kdo si chce od tebe strhnout penize?

korneli
Kecalka 329 příspěvků 18.08.19 07:37

Když jsem se dívala do účtu mé banky, o strhnuti všech částkách žádá wish.
No kupovala jsem prvně, ale asi už toho lituji.
Nechci povolit platbu kartou, kdoví o kolik peněz bych nakonec přišla.
Co tedy mám dělat? Kontaktovat wish, zrušit objednávka jde do kdy? Objednávala jsem ve čtvrtek a další transakce které si samy vyžádaly byly ve čtvrtek a v pátek.

korneli
Kecalka 329 příspěvků 18.08.19 07:39

@cecetka je to wish, všechny platby. Jednu jsem učinila já, ony další dvě neoprávněně.

lachtanice86
Echt Kelišová 8988 příspěvků 18.08.19 07:43

Nikdy se mi to nestalo. A to nakupuji roky na ali nebo ebay

korneli
Kecalka 329 příspěvků 18.08.19 07:49

Dívala jsem se teďka na netu na hodnocení a diskuze na wish a vidím, že nejsem sama s tímto problémem.

korneli
Kecalka 329 příspěvků 18.08.19 22:58

Tak jsem dnes psala na zákaznickou podporu wish, co znamenají ty další dvě objednávky, které jsem neprovedla a prý objednávka byla mnou provedena, což je nesmysl, i v hystorii žádnou nemam. Co mám jako dělat? Nechat to tak a platbu nepovolit.? Stornuji si to sami když platbu nepovolím? Už tomu vážně nerozumím.

opulus
Ukecaná baba ;) 2415 příspěvků 18.08.19 23:13
@korneli píše:
Tak jsem dnes psala na zákaznickou podporu wish, co znamenají ty další dvě objednávky, které jsem neprovedla a prý objednávka byla mnou provedena, což je nesmysl, i v hystorii žádnou nemam. Co mám jako dělat? Nechat to tak a platbu nepovolit.? Stornuji si to sami když platbu nepovolím? Už tomu vážně nerozumím.

Kartu nech zablokovanou. Proč bys měla posílat někomu peníze za něco, co jsi si neobjednala? Obrátil bych se znova na zák. podporu s tím, že netušíš o co jde, v historii objednávek nic nemáš a nemůžeš tak nic rušit.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama