XXL těhule

Fotoalbum tématu (232) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
lucienne
Neúnavná pisatelka 16134 příspěvků 31.08.11 07:55

pajo kdy mas termin? ja jsem bez metriku uplne ztracena :nevim: mne se o porodu zatim nezda, ale už se moc tesim :dance:

arcanobacterium
Kelišová 5576 příspěvků 31.08.11 07:55

Dobré ránko,
my máme byt pouze 2+1, takže u nás nezbývá, než dát postýlku do ložnice. Manžel bude asi spát v obýváku. Když budeme mít 2 děti, tak se přesuneme do obýváku a necháme jim pokojíček. Bohužel na větší byt nemáme finance a i na tento máme hypotéku :-(
Kdybych ale měla větší byt, tak bych dávala malého hned do jeho pokojíčku.

Barča :kytka:

arcanobacterium
Kelišová 5576 příspěvků 31.08.11 07:57

Pajo
Mmonitor dechu jsem dostala od sestry - Baby guard, má výhodu, že má 3 desky, takže zabere celou postýlku. Já jsem si ho pořizovat nechtěla, ale ukecali mně, že budu klidnější. Já mám teď také sny o porodu, zrovna dneska jsem konečně porodila bez komplikací (jinak jsou to horory) a malý měl 3100g, tak uvidíme, zda se to vyplní :mrgreen:

Barča

Pajalena
Kecalka 456 příspěvků 31.08.11 08:06

lucienne - TP 17.11. Už asi plaším s předstihem :roll: :oops:

Baru - tak to máte skoro stejnou bytovou situaci jako my :wink: hm, tak si ten monitor dechu asi půjčím v porodnici, třeba budu klidnější :nevim:

lucienne
Neúnavná pisatelka 16134 příspěvků 31.08.11 08:30

barco to je fajn vaha, to bych si nechala libit :mrgreen: u tebe to musi byt vubec sileny kdyz vis co se vsechno muze stat… pájo za ty 2 a pul měsíce budes asi jeste za porod rada. ja furt v pohode v pohode a ted ten měsíc si připadám jak na vodstřel. chodim jak duchodce, nespim, všechno mě bolí… takže porod bude takove vysvobozeni… jojo priroda to ma dobre zarizene :mrgreen:

arcanobacterium
Kelišová 5576 příspěvků 31.08.11 08:40

Lucko
Já se cítím stejně. Připadám si jako kříženec mezi lenochodem a velrybou :mrgreen:
Už bych to chtěla mít za sebou, porodu se nebojím, jenom toho, bay byl malý v pořádku. A protože nevím, do čeho jdu, tak furt čekám, co bude, zda odteče plodová voda, nebo začnou kontrakce. Ale bojím se, že budu přenášet, což bych nechtěla. Vyvolávané porody jsou rizikovější a z toho, co jsem zažila na porodním sále pouze málo je v pohodě. Většinou se táhnou a jsou proto i bolestivější.
Tak si držím palce, ať se to rozběhne samo.

Barča :kytka:

lucienne
Neúnavná pisatelka 16134 příspěvků 31.08.11 08:51

barčo tak to držím nám oběma at nemusejí vyvolávat. ja se toho bojim jak čert kříže. ty mas uz jen necele 2 tydny do termínu :dance: to je krása… to asi asi dozvíme až když budete doma, že jsi porodila vid? :)

Pajalena
Kecalka 456 příspěvků 31.08.11 08:58

Baru+Lucienne - taky vám oběma držím palce a doufám, že to všechno dobře dopadne! :hug:

arcanobacterium
Kelišová 5576 příspěvků 31.08.11 09:01

Lucko
Uvidím, jak na tom v porodke budeme, ale dám vědět co nejdříve, když už se to zadaří. Mně by se nejvíc líbil tento víkend, protože slouží můj primář a super doktor. Ale obávám se, že malý si vybere tu nejnevhodnější kombinaci a budu muset primáře volat z domova (sice mi to slíbil, ale on je občas bručoun, tak nevím, zda se nebude zlobit).
Tobě se to taky už krátí. :dance:

lucienne
Neúnavná pisatelka 16134 příspěvků 31.08.11 09:02

díky pájo :hug: baru s tim se nestresuj, určitě bude ochotný :palec: ja bych šla rodit klidně hned :mrgreen:

katarina30
Ukecaná baba ;) 1145 příspěvků 31.08.11 11:03
mobifilinka píše:
ahojte holky! :mavam: v patek mam kontrolu, tak se tesim az prcka zase uvidim :oops: mam na vas dotaz… nevim jestli to sem patri, ale chci vedet vas nazor… za chvilku uz bude cas pomalu zarizovat a kupovat veci pro mimise a tak jsem premyslela, kde ho/ji vlastne ulozim. mame 3+1, tzn. pokojicek jak vysity, ale mam tam dat postylku hned od zacatku? tak nejak jsem si rikala, at je loznice zachovana a manza se vyspi do prace… chapu, ze by bylo pohodlnejsi mit postylku u sebe, ale premyslela jsem, ze bych si do pokojicku poridila kreslo na kojeni… a taky, ze by byl prcek zvyklej byt „sam“. prosim piste vase nazory, je to nas prvni potomek, tak si vubec nedokazu predstavit co to vlastne vsechno bude… dekujiiii!

AHoj MOBI - no asi takhle. Já mám teď 2. dítko a postýlku, kdybych nemusela nějak vylézat z postele, tak bych dala hned těsně vedle…neboť:

Jednak se o mimi začneš přirozeně bát a probudí se v tobě mateřské pudy, tudíž při každém zakňourání se probudíš a očkem mrneš, co se v postýlce děje, nebo vstaneš a mimi zkontoluješ. Pokud budeš mít např. monitor dechu, tak tě ujišťuju, že několikrát za noc otevřeš oko, abys mrkla, jestli bliká. Pokud ne, tak se několikrát za noc probudíš a budeš poslouchat, jestli mimi dýchá atd…

No a další věc, že pokud budeš kojit a já ti to přeju, tak budeš kojit min. každé 3 hodiny možná i častěji, taže to bude obnášet, že se mimi začne hlásit, tak musíš k němu, přebalit, a nakojit…když budeš dávat cumlík, tak za nějaký týden, jako my teď, si mimi zvykne a klidně i 20× za hodinu mu cumlík vypadne a ty mu ho budeš dávat, tudíž vstávat. Takže časem oceníš, že máš postýlku co nejblíže ke svojí posteli… a taky to miminečko vyžaduje přitomnost..takže ho nechat odstrčené, mě osobně se moc nelíbí…ale každý má jiný názor :-))))

Brafinka
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 31.08.11 12:16

Ahoj holky :mavam:

Tak jsem dnes absolvovala test na cukrovku a to pití bylo teda hnus, prý je nejlepší to vypít naráz, ale to jsem nedala, pila jsem to na 3× a když jsem viděla dno, byla jsem fakt ráda. Výsledky budou už dnes odpoledne, ale to se mi tam pro ně znova nechce, tak asi zítra nebo pozítří.

Jinak já budu mít postýlky od začátku ve vedlejší místnosti, především tedy kvůli tomu, že by se mě do ložnice dvě postýlky horko těžko vešly. Ale znám plno lidí, co mají jedno mimi a postýlku hned od začátku v jiné místnosti a v pohodě, samozřejmě s chůvičkou.

Pajalena
Kecalka 456 příspěvků 31.08.11 13:17

Brafinka - jojo, test na cukrovku byl hnusný. Ta voda byla šílená, taky jsem to nezvládla vypít najednou. Jenda maminka, co tam byla se mnou, to vypila na ex a říkala, že jí to moc chutná :jazyk:

Mína13
Generální žvanilka 20807 příspěvků 31.08.11 13:20

tak to já tam asi hodím tyčku… od začátku těhotenství nemám vůbec, ale vůbec chuť na sladké… měla jsem jen párkrát ovocný nanuk, když bylo to největší vedro a jednou jsem dostala chut na rumové perníčky… zdlábla jsem jich celý pytlík a od té doby zase nemůžu sladké ani vidět… Mates je holt masožravej… celej táta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pajalena píše:
Brafinka - jojo, test na cukrovku byl hnusný. Ta voda byla šílená, taky jsem to nezvládla vypít najednou. Jenda maminka, co tam byla se mnou, to vypila na ex a říkala, že jí to moc chutná :jazyk:
Pajalena
Kecalka 456 příspěvků 31.08.11 13:36

Mína - tak to jsme na tom stejně :dance: Manžel si dělá legraci, že měsíčně s ním celé prase :oops: Když já jak nemám denně aspoň ždiběc masa nebo aspoň vajíčko, tak mám pořád hlad a jsem nenajedená. :nevim:

Náš malej bude asi po dědečkovi, ten k řízku zásadně přikusuje řízek :mrgreen:

Stránka:  « Předchozí 1 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 654 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Trest za autonehodu? Lucie Gelemová vystřídala v rodině Dádu Patrasovou

Herečce Dagmar Patrasové (62) se celý život bortí přímo pod rukama. Nejenže... číst dále >

Mám méně fanoušků, protože jsem gay, stěžuje si Kovy. Jako vážně?

Karel Kovář (22) alias Kovy patří mezi nejznámější české youtubery. Jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >