Nosní sprej Xylometazolin v těhotenství

24.12.19 10:28

Xylometazolin v těhotenství nosní sprej ?

Ahoj holky, teď jsem se trochu vyděsila jsem 16tt těhotenství a mam už dva dny tak silnou rýmu že nemůžu dýchat,
V noci nespím…v noci nejsem si stříkla dopřej z Dr.Maxe xylometazolin jelikož mořská voda byla absolutně bez efektu. Ale mám teď výčitky jestli jsem tím sprejem z dr.maxe neublížila miminku? :,( :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

523
24.12.19 10:36

Jedním střikem si určitě neublížíš. Nedávno se jedna holčina, také ve druhém trimestru, ptala v internetové poradně doktora Kouckého na Olynth do nosu a podobné spreje a on psal že v poho, nestresuj se a užívej Vánoce :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4858
24.12.19 10:41

Hlavní účinek je lokální, to málo, co by steklo a spolkla jste, celkové účinky nevyvolá, tudíž miminku uškodit taky nemůže. Kdybyste celou dávku spolkla, tak by to mělo potenciál udělat celkové příznaky odpovídající mírné stresové reakci. To zažije v těhotenství každá žena a rodí se v drtivé většině případů zcela zdravá miminka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.12.19 11:44

Mockrát děkuji :hug:, já měla už strach aby se něco nestalo když sem četla pribalak 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
269
24.12.19 12:29

Ono je to podle mě tak, že než aby výrobce dělal výzkum, tak tam radši napíše, že pro těhotné ženy pouze po poradě s lékařem, bo na teratogenitu se neobtěžoval dělat testy. Ber to v klidu - buď si kápneš a budeš v klidu ty i dítě, nebo ne, budeš přidušená, nevyspaná a děcku taky nebude dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4651
24.12.19 13:48

@MaryMaryK frčím na spreji do nosu už hodně dlouho, stříkala jsem celé první těhotenství, teď jsem těhotná podruhé a také stále stříkám.. :oops: :lol: Zavislost je sviňa… Ale kouřit jsem přestala u obou :lol: :lol: Byla bych v klidu, dítěti to neublíží..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama