YouTube videa pro děti na naučení češtiny

649
22.6.20 19:32

YouTube videa pro děti na naučení češtiny

Ahoj,

mám dvouletou holčičku, kterou vychováváme v zahraničí, kde žijeme. Má tři jazyky. Táta na ni mluví svým jazykem, ve společnosti angličtina a já pouze česky. Zajimalo by mě, zda-li máte oblíbené české naučné YouTube kanály/youtubery/videa? Něco, co by se hodilo pro dvouletou a rozvinulo ji slovní zásobu češtiny.
Popřípadě, je tu někdo v podobné situaci s jazyky dítěte? Jak vám to jde?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

700
22.6.20 19:40

Mám stejně starou dceru, také žijeme v zahraničí.
Také bych se rada dozvěděla o nějakých naučných videích.
Jinak k Tvé otázce: Čiperkové, Štístko a Poupěnka je to zpívání pro děti.
Nevím jestli znáš nebo ne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
22.6.20 19:44

@Adelkadd Aplikace Youtube Kids, lze si tam nastavit videa pro nejmensi a jina se nebudou zobrazovat. A z interpretu je super i Misa Ruzickova. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26283
22.6.20 19:51
@Adelkadd píše:
Ahoj,mám dvouletou holčičku, kterou vychováváme v zahraničí, kde žijeme. Má tři jazyky. Táta na ni mluví svým jazykem, ve společnosti angličtina a já pouze česky. Zajimalo by mě, zda-li máte oblíbené české naučné YouTube kanály/youtubery/videa? Něco, co by se hodilo pro dvouletou a rozvinulo ji slovní zásobu češtiny.
Popřípadě, je tu někdo v podobné situaci s jazyky dítěte? Jak vám to jde?

Nalaďte na internetu odnož České televize ČT D a tam je spousta dětských pořadů. Jinak jsou oblíbení Čiperkové, zpívají pro děti. Nedám dopustit na Svěrákovy „hity“ - Když se zamiluje kůň třeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14697
22.6.20 20:24

Vsechny vyse zminovane nemusim ani ja, ani ma dcera. O synech, kdyz to slysi, kdyz jdou kolem ani nemluvim. :lol: (vazne mi prijdou az trapne, coz neva, ale nelibi se ani dceri)
Proste, co se tyce videji v CJ, tam jsme neuspeli.
Vsechny deti vychovavame v prostredi mluvici AJ, kluci uz jsou velci a cesky mluvi a ctou. Coz je uz tak velky uspech. Gramatika je slabsi, kdyz ctu po synovi, je to docela hruza. :mrgreen:
Ale hezky mluvit a cist, to jsem proste do nich dostala ctenim ceskych knizek. :nevim:
Kdyby nekdo doporucil neco solidniho, byla bych docela vdecna. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26283
22.6.20 21:26

@Lenka_Hal
A co se líbí dceři? Podle mě je to prostředím. Ve dvou letech jsme dost četli ještě leporela Ztratilo se kuřátko nebo O veselé mašince. Krtka. Video nastoupilo až kolem 3 roku, když u toho vydržel chvíli posedět. Čím zpěvnější a barevnější, tím líp. Takže přišla na řadu i Patrasovic Dáda :rofl: a zmínění Čiperkové. Podstrčila jsem mu CD se Svěrákem a stejně je blahem bez sebe, když se pustí Jede, jede mašinka od Maxim Turbulenc.

Třeba ještě Hurvínek nebo české večerníčky. Vše má radši animované než hrané.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14697
22.6.20 21:42

@Russet Kdyz byla mensi, tak mela rada CoComelon a Blippiho. Blippi byl rychlejsi nez ja v uceni barev a cisel. :D Krteckem jsme si taky uz prosli. SKoda, ze uz ji nebere :? :oops:
Ted ma obdobi, kdy kouka na jednu ruskou holcicku (rodina zije na Floride), ktera s tatinkem dela videa. Nemam to moc rada, nic se tam nenauci, ale musim uznat, ze je to obcas sranda (Like Nastya). Maji to ve vice jazycich. Nebo pisnicky nazpivane Maya and Mary. Ted me dal nic nenapada. Ma proste rada takove tady bezne pisnicky: Head Shoulders Knees and Toes, Baby Shark, Twinkle Twinkle Little Star, Rain Rain Go Away..atd.
No, to jsem zakladatelce asi moc nepomohla :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26283
22.6.20 21:50
@Lenka_Hal píše:
@Russet Kdyz byla mensi, tak mela rada CoComelon a Blippiho. Blippi byl rychlejsi nez ja v uceni barev a cisel. :D Krteckem jsme si taky uz prosli. SKoda, ze uz ji nebere :? :oops:
Ted ma obdobi, kdy kouka na jednu ruskou holcicku (rodina zije na Floride), ktera s tatinkem dela videa. Nemam to moc rada, nic se tam nenauci, ale musim uznat, ze je to obcas sranda (Like Nastya). Maji to ve vice jazycich. Nebo pisnicky nazpivane Maya and Mary. Ted me dal nic nenapada. Ma proste rada takove tady bezne pisnicky: Head Shoulders Knees and Toes, Baby Shark, Twinkle Twinkle Little Star, Rain Rain Go Away..atd.
No, to jsem zakladatelce asi moc nepomohla :mrgreen:

Baby Shark dorazil i sem :roll: Blikej, blikej hvězdičko zpívá i Kouzelná Kamila. Jsou to takové krátké příběhy. Ale to dvouleťačka možná neocení. Sestry dcera vyrostla na Teletubies. To bylo hrozný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama