Z čeho bude placená druhá mateřská?

Anonymni
13.6.09 19:04

Z čeho bude placená druhá mateřská?

Zdravím všechny na emiminu,
chtěla jsem se zeptat za kamarádku, která má syna kterému byly 3roky 29.1. , je těhotná a termín porodu má 18.7. Práci měla na dobu určitou, která ji skončila v září 2007. Z čeho ji budou vyplácet mateřskou? A v jaké výši?
Děkuji za informace a přejí krásný den.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1751
13.6.09 19:10

Mateřskou (PPM) dostávat nebude, bude dostávat hned rodičovský příspěvek ve výši 7600Kč do jednadvaceti měsíců věku dítěte, poté bude brát tu nejnižší variantu (kolem 3,5tis, nevím přesně) až do čtyř let věku dítěte. Zda bude doma dva, tři nebo čtyři si vybrat nemůže, jde automaticky na čtyři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.6.09 19:27

Sunnyside, děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
4099
14.6.09 11:03

Ahoj,
když je tu o tom řeč… netuší někdo jak by to bylo v mém případě? Já jsem rodila v lednu 2008, smlouvu jsem měla taky na dobu určitou do konce roku 2008, PMM jsem dostávala samozřejmě ještě normálně od zaměstnavatele. Chceme další dítě, takže pokud bych stihla porodit než budou malému 3 roky (zvolila jsem si rodičák na 3 roky) jaká výše PMM by mi byla potom vyplácená? Někde jsem četla že pokud se přechází z jedné mateřské do druhé tak se to počítá z posledního zaměstnání, tudíš bych měla mít stejnou výši jako jsem brala teď. Nevíte někdo přesně jak to je když jsem měla smlouvu jen na dobu určitou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
14.6.09 19:25

Ikulko, ptž ti už skončila pracovní smlouva, tak už nejsi nemocensky pojištěná = na PPM bys nárok neměla. Brala bys od porodu rodičovský příspěvek viz výše. Kolik let by bylo staršímu dítěti, to v tomto případě roli nehraje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama