Z čeho je nafouklé břicho a pocit těžkosti v těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 11:18
Z čeho je nafouklé břicho a pocit těžkosti v těhotenství?

Nevíte, odpověď na mou otázku? Jde mi o to, že si ráno dám např. jeden malý croassiant a zapiji ho sklenicí vody a mám pocit, že jsem se opravdu přejedla a mám nafouklé břicho a je mi těžko. Nevím, jak proti tomu bojovat. Končím 1. trimestr.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
rsisa
Kecalka 492 příspěvků 05.10.14 11:23

Normální stav v těhotenství, nadýmalo mě snad i po vodě, nafouklá, pocity těžkosti, nadýmání katastrofa - u mě celé těhotenství, normální stav. Pomáhá espumisan, hodně se předepisuje těhotným, ale je i volně prodejný, uvolňuje větry atd, ale mě nepomáhalo nic. Ale je to individuální, někdo nemá potíže žádné.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 11:26

@rsisa na wc se mi chodí hůř, ale dávám si hodně vlákniny, takže chodím. Ale prostě jsem nafouklá a hlavně po večerech a není to nic příjemného teda. Žízeň mám pořád, ale jak píšeš, naliju se vodou a břicho mám jak kdybych snědla kameny.

Tardulka
Závislačka 3624 příspěvků 05.10.14 11:41

Mám to taky tak. Jsem v 8. týdnů a nadyma me snad i dýchání vzduchu. Někdy je to tedy nepříjemné.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 11:45

A nevíte, z čeho to může být?

rsisa
Kecalka 492 příspěvků 05.10.14 11:56

No, příčinu těchto potíží..nevím..ale je to tak :?

nozu
Extra třída :D 12213 příspěvků 05.10.14 11:58

Pricinou je tehotenstvi ;) jinak fakt zkus ten espumisan.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 12:01

@nozu :) a neublíží to?

nozu
Extra třída :D 12213 příspěvků 05.10.14 12:05

Doktori ho doporucuji bezne. Takze urcite neublizi. A to se jeste muzes tesit na takove slasti tehotenstvi jako paleni zahy, kopani miminka do jater nebo bolesti kycli. Ale ten vysledek stoji za to!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 12:07

@nozu nato se už těším :-), protože budu ve vyšších týdnech než jsem teď, ty jsou rizikové

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 05.10.14 12:35
@Anonymní píše:
A nevíte, z čeho to může být?

Hormony. Za ty střevní záležitosti zpomalená peristaltika střev, způsobená též hormony.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 05.10.14 13:26

A není to taky pálení žáhy? Někdy se projevuje jako pocit těžkosti. Až půjdeš pro espumisan, přihoď i Rennie, pokud je nebudeš potřebovat teď, tak ke konci se určitě hodí, ale mě pálila žáha už v počátcích těhotenství.
Jinak plynatost a zácpa je způsobená hormonálně, jak děloha roste a pracuje, tak se produkuje snad estrogen, progesteron, teď už nevím, který z nich, vysvětlovala mi to gynekoložka a ty právě způsobují tyto nepříjemnosti.
V druhém trimestru by se to mělo lepšit

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 13:44

Takže myslíte, že to je normální, že se nemusím obávat, že jde o nějaký špatný průběh?

tulipán
Závislačka 3908 příspěvků 05.10.14 16:08
@Anonymní píše:
Takže myslíte, že to je normální, že se nemusím obávat, že jde o nějaký špatný průběh?

Je to bezne. Hormony zpomali strevni peristaltiku, takze kazda tehotna ma podobne obtize. Vyzkousej po cem ti je lepe a uprav jidelnicek a netrap se, je to normalni.

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 06.10.14 09:37
@Anonymní píše:

Je to naprosto normální. ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Obří pavouk i netopýr nebo příšera z moře. I takový horor dokáže nachystat příroda

Příroda občas dokáže divy. Zdaleka však ne jen takové, které nás ohromí a... číst dále >

Nový život v Hurghadě: Češi se na důchod stěhují do Egypta, je tam třikrát levněji!

Bohatší západní sousedé se na stáří stěhují za sluncem a mořem do Španělska,... číst dále >