Z čeho je nafouklé břicho a pocit těžkosti v těhotenství?

Anonymní
5.10.14 11:18

Z čeho je nafouklé břicho a pocit těžkosti v těhotenství?

Nevíte, odpověď na mou otázku? Jde mi o to, že si ráno dám např. jeden malý croassiant a zapiji ho sklenicí vody a mám pocit, že jsem se opravdu přejedla a mám nafouklé břicho a je mi těžko. Nevím, jak proti tomu bojovat. Končím 1. trimestr.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

501
5.10.14 11:23

Normální stav v těhotenství, nadýmalo mě snad i po vodě, nafouklá, pocity těžkosti, nadýmání katastrofa - u mě celé těhotenství, normální stav. Pomáhá espumisan, hodně se předepisuje těhotným, ale je i volně prodejný, uvolňuje větry atd, ale mě nepomáhalo nic. Ale je to individuální, někdo nemá potíže žádné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.10.14 11:26

@rsisa na wc se mi chodí hůř, ale dávám si hodně vlákniny, takže chodím. Ale prostě jsem nafouklá a hlavně po večerech a není to nic příjemného teda. Žízeň mám pořád, ale jak píšeš, naliju se vodou a břicho mám jak kdybych snědla kameny.

• Nahlásit
  • Citovat
3661
5.10.14 11:41

Mám to taky tak. Jsem v 8. týdnů a nadyma me snad i dýchání vzduchu. Někdy je to tedy nepříjemné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.10.14 11:45

A nevíte, z čeho to může být?

• Nahlásit
  • Citovat
501
5.10.14 11:56

No, příčinu těchto potíží..nevím..ale je to tak :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13665
5.10.14 11:58

Pricinou je tehotenstvi ;) jinak fakt zkus ten espumisan.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.10.14 12:01

@nozu :) a neublíží to?

• Nahlásit
  • Citovat
13665
5.10.14 12:05

Doktori ho doporucuji bezne. Takze urcite neublizi. A to se jeste muzes tesit na takove slasti tehotenstvi jako paleni zahy, kopani miminka do jater nebo bolesti kycli. Ale ten vysledek stoji za to!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.10.14 12:07

@nozu nato se už těším :-), protože budu ve vyšších týdnech než jsem teď, ty jsou rizikové

• Nahlásit
  • Citovat
29442
5.10.14 12:35
@Anonymní píše:
A nevíte, z čeho to může být?

Hormony. Za ty střevní záležitosti zpomalená peristaltika střev, způsobená též hormony.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
5.10.14 13:26

A není to taky pálení žáhy? Někdy se projevuje jako pocit těžkosti. Až půjdeš pro espumisan, přihoď i Rennie, pokud je nebudeš potřebovat teď, tak ke konci se určitě hodí, ale mě pálila žáha už v počátcích těhotenství.
Jinak plynatost a zácpa je způsobená hormonálně, jak děloha roste a pracuje, tak se produkuje snad estrogen, progesteron, teď už nevím, který z nich, vysvětlovala mi to gynekoložka a ty právě způsobují tyto nepříjemnosti.
V druhém trimestru by se to mělo lepšit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.10.14 13:44

Takže myslíte, že to je normální, že se nemusím obávat, že jde o nějaký špatný průběh?

• Nahlásit
  • Citovat
6412
5.10.14 16:08
@Anonymní píše:
Takže myslíte, že to je normální, že se nemusím obávat, že jde o nějaký špatný průběh?

Je to bezne. Hormony zpomali strevni peristaltiku, takze kazda tehotna ma podobne obtize. Vyzkousej po cem ti je lepe a uprav jidelnicek a netrap se, je to normalni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
6.10.14 09:37
@Anonymní píše:

Je to naprosto normální. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama