Z čeho maturovat na práva?

Anonymní
19.4.20 19:56

Z čeho maturovat na práva?

Ahoj,
mám otázku. Studuji na gymnáziu a chtěla bych vědět, z jakých předmětů bych měla maturovat, pokud bych chtěla dál na vysoké škole studovat právo?
Předem dekuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

488
19.4.20 19:58

Dejak a zsv, teda za nás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12266
19.4.20 19:59

Je to úplně jedno na přihlášku to nebude mít žádný vliv. ZSV bude asi lepší než biologie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.4.20 19:59

Podivej se na prijimaci zkousky, Praha ma snad neco s dejinami, Brno ma TSP, tam je jedno z ceho maturujes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.4.20 20:00

Ja mam maturitu z technicke skoly ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.4.20 20:02

@debra.morgan
Tak ze zsv určitě maturovat budu, ale já hlavně moc nevím, co k tomu. Teď si musíme vybírat dva semináře a já netuším, co si k tomu zsv vzít. Do dějepisu se mi moc nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
633
19.4.20 20:05

Nezáleží na tom. K přijímačkám se ti dějepis a občanka určitě hodí, ale na maturitu mi to přijdou těžké předměty, a někteří učitelé tě v tom lehce vykoupou, pokud tomu fakt nerozumíš a nezajímá tě to. Doporučuji si to ulehčit, a dát si jazyky (třeba 3 - pokud to u vás jde), případně 2 jazyky a matika. Na to se vůbec učit nemusíš, jazyky jsou o konverzaci a matiku logicky odvodíš. Fyzika taky není špatná, všechno najdeš v tabulkách. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.4.20 20:07

@Katastrofaobecna
Já jsem právě už koukala na magisterský program a tam chtějí jenom obecné studijní předpoklady a zsv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.4.20 20:10

@listento
Právě zsv mě baví a maturovat z toho určitě chci, ale do toho dějepisu se mi upřímně moc nechce. Přemýšlela jsem o biologii, protože mě zajímá docela psychologie a tam se ta biologie hodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.4.20 20:12
@Nancy Julia píše:
@Katastrofaobecna
Já jsem právě už koukala na magisterský program a tam chtějí jenom obecné studijní předpoklady a zsv.

OSP a zsv, to je Praha? :)
No tak to máš, maturuj z čeho chceš, co v klidu zvládneš. Já mám maturitu myslím právě i ze zsv (to vysvědčení jsem neviděla už mnoho let), vzala jsem to dobrovolně jako předmět navíc, ale u příjmaček to nehrálo roli. Roli hrálo jen to udělat je dobře.
Na samotné VŠ ti ty předměty asi moc nepomohou, dějiny jsou právní, různé kodifikace, ústavy, státní zřízení - to nejsou okruhy maturity. Někteří spolužáci těžili z předmětu práva na gymnáziu. Ovšem na škole jsi stejně v nové vodě a musíš se zorientovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.4.20 20:14

Ja tedy maturovala pred 12 lety, ale maturovala jsem ze zsv a zemepisu. Z dejepisu jsem mela hodne seminářů, ale nechtělo se mi to ucit na maturu, bylo tam moc materialu na zapamatovani. I kdyz prava jsou pak hodne o pamatovani masy informaci, aspon ta prazska. Zsv se mi u prijimacek hodne hodilo. Zeměpis byl jednoduchy, odvoditelny. A ze seminaru dejepisu jsem si toho hodne pamatovala. Ale nejvic me pripravily pripravne kurzy na scio testy. Aspon pro Prahu. Brno je trochu jine.

• Nahlásit
  • Citovat
6234
19.4.20 20:17

@Nancy Julia zsv a dejak. Akorat pokud se Ti z nej nechce uz „jen“ maturovat, tak ty prava asi nebudou nejaka prochazla ruzovym sadem. „Dejepisu“ (pamatovani) je tam fakt dost ;) ale k prijimackam je to sumak, pokud ti jde jen o to…

Příspěvek upraven 19.04.20 v 20:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2176
19.4.20 20:18

Spolužačka z gymplu co šla na práva maturovala z matematiky. A podle mě to vůbec není špatná volba. Na práva je třeba logické myšlení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
760
19.4.20 20:19
@Nancy Julia píše:
@listento
Právě zsv mě baví a maturovat z toho určitě chci, ale do toho dějepisu se mi upřímně moc nechce. Přemýšlela jsem o biologii, protože mě zajímá docela psychologie a tam se ta biologie hodí.

Nebudes mit uz tri predmety povinne? CjL, M, cizi jazyk?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6234
19.4.20 20:19

.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu