Z čeho může být krev ve stolici?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.18 15:04
z čeho může být krev ve stolici

Ahoj,

byla jsme ted na záchodě a utřu se a na toaletáku červená krev, mám to dostat cca za 5 dní, říkám si, že asi dřív, ale ms to nebyla, kouknu do záchoda a stolice hodně tmavá, a bylo tam dost krve v ní, čím to může být? bolesti břicha nemívám, dost mě to vyděsilo, kdyby trochu, ale bylo to fakt hodně..

mám ted dost stresu, ale i tak, z čeho ta krev může být??

Reakce:
Petule030
Kelišová 5777 příspěvků 31.01.18 15:12

Hemoroidy? Nesvědí nebo nepálí tě konečník? Možná by to mohla být i jen malá prasklinka. Jinak při obavách zajít za obvodním lékařem, ten může sám zhodnotit situaci nebo pošle na další vyšetření.

rena621
Ukecaná baba ;) 1270 příspěvků 31.01.18 15:20
@Anonymní píše:
Ahoj,

byla jsme ted na záchodě a utřu se a na toaletáku červená krev, mám to dostat cca za 5 dní, říkám si, že asi dřív, ale ms to nebyla, kouknu do záchoda a stolice hodně tmavá, a bylo tam dost krve v ní, čím to může být? bolesti břicha nemívám, dost mě to vyděsilo, kdyby trochu, ale bylo to fakt hodně..

mám ted dost stresu, ale i tak, z čeho ta krev může být??

Ahoj me tak zjistili zanet strev (M. Crohn). Dej jsi dietu na 2 dni papej prevazne tekutu stravu. Jestli by to byly hemeroidy zlepsi se to ale pokud kvaceni nebude ustupovat vyhledala bych gastroenterologa. Vezmou Ti krev a zjisti ci nemas zanet. Uvidis jak se to bude vyvijet. Muzes mit i zacpu a mas jen poskrabany konecnik tak jde trocha krve. Takze urcite zmen stravu a hodne pij.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.18 15:26

U me se takhle projevovalq ulcerozni kolitida jeste pred tim, nez to zacalo i bolet. Muzou to byt i ty hemeroidy. Nemusi to byt nic a po par dnech se to muze zlepsit. Muze to byt rakovina tlusteho streva, ale to je dost nepravdepodobne.

nonina
Závislačka 4046 příspěvků 31.01.18 16:00

Mne teda zaráží, že tu nezaznělo to hlavní - krev ve stolici, či zjakéhokoliv jiného otvoru na těle, tak valím okamžitě k lékaři.
Může to být plno věcí, včetně té nejvážnější.
Pokud by to byly hemoroidy, tak to nebude probíhat jako krvácení - hodně krve - ale spíše jako špinění. Tohle tady nikdo neposoudíme, je třeba konat a jít minimálně ke svému obvoďákovi.

Tom-Jerry
Vesmírná mluvilka 32517 příspěvků 31.01.18 16:07
@nonina píše:
Mne teda zaráží, že tu nezaznělo to hlavní - krev ve stolici, či zjakéhokoliv jiného otvoru na těle, tak valím okamžitě k lékaři.
Může to být plno věcí, včetně té nejvážnější.
Pokud by to byly hemoroidy, tak to nebude probíhat jako krvácení - hodně krve - ale spíše jako špinění. Tohle tady nikdo neposoudíme, je třeba konat a jít minimálně ke svému obvoďákovi.

hemeroidy můžou opravdu hodně krvácet, o špinění nemůže být řeč v žádném případě

iwa83
Kelišová 6727 příspěvků 31.01.18 16:08

@nonina ale jo, když praskne někdy větší vnitřni hemeroid, je tam krve víc než by člověk čekal. Ale to člověk co má hemeroidy zjistí, už když tlačí, že to bude „sado-maso“.

Ano, samozřejmě, je lepší zajít k lékaři, ale ne každý má možnost jít ze dne na den. Pokud by to pretrvávalo, je to jiné. nevím jak moc krve to tam bylo, to fakt neposoudíme. Ale i stolice může mít na povrchu dost krve při hemeroidech.
Já osobně bych taky zvolila „dietu“ + hodně pít a kdyby to nepomohlo, tak pak lékař.

kve-tinka
Závislačka 4452 příspěvků 6 inzerátů 31.01.18 16:53

Byla to fakt krev? Cervena repa treba barvi jak moc tak stolici… nebo jen praskla cevka, posleduj se par dnu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.18 19:24

Dneska jsme akorat byla u prktologa na odstraneni hemeroidů…mam s nima bohate 9ti elte zkusenosti…duelzity hlavne je, jakou barvu krev mela a kde presne byla..jestli na povrchu stolice nebo promichana s ni…pokud na toaletaku a na povrchu stolice, jsou to hemoroidy nebo fissura (analni thlinka), pokud promichany, urcite bych sla k dr. pokud krev tmava, azc erna, je to z horniho GIT, tj. natravena krev.ale asi sama nejlip vis, jestli mas hemoroidy..citis obcasny paleni, rezani..vyhrez­nou ven..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >