Reklama

Z čeho připravujete příkrmy v zimě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Monísek12
Kecalka 163 příspěvků 1 inzerát 15.01.17 22:59
Z čeho připravujete příkrmy v zimě?

Ahoj,

v dohledné době budu začínat s příkrmy (zatím je mimi plně kojeno). Chtěla jsem se zeptat, vzhledem k tomu, že začátek příkrmů vychází tak nejpozději na únor (tudíž nehrozí žádná domácí zelenina), zdali byste jako první příkrmy zvolily kupované v lahvičkách (z důvodu, že jsou tam suroviny kontrolované-volila bych s největší pravděpodobností v bio kvalitě) nebo doma dělané (ale zatím jen z kupované zeleniny z marketů)…? :nevim: Doma mám zamraženou jen dýni od tchýně ze zahrádky (takže znám původ), ostatní bych musela kupovat (tam mám strach, že ta supermarketová zelenina nebude úplně košer :think: )
Díky za tipy ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 15.01.17 23:18

@Monísek12 střídala jsem to. Asi ty jednodruhove skleničky bych nekupovala. Kupovala jsem občas bio zeleninu, občas normální, sem tam skleničku. Jednu dobu jedl jen skleničky, teď ji zas domácí. Začínala jsem loni před Vánoci.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15595 příspěvků 15.01.17 23:21

Tak základem prvních příkrmů jsou brambory a mrkev. Brambory máme ve sklepě domácí a bio mrkev normálně koupíš. To předjaří je bohužel na zeleninu chudé, ale já přesto upřednostnuji relativně čerstvou zeleninu před konzervičkami (skleničkami). Sice jsou některé možná BIO, ale já prostě k potravinám, které jsou rok dva zakonzervené někde ve sklínce nemám moc důvěru. Té biologické hodnoty - enzymy, přirozené vitamíny… - tam moc nebude.

KamisB
Kelišová 6796 příspěvků 15.01.17 23:40

Vždycky jsem normálně kupovala zeleninu, ideálně samozřejmě spíš od menších zeleinářů než supermarkety. Ale pokud je zelenina na pohled pěkná tak proč ne.

beruska9
Extra třída :D 10559 příspěvků 16.01.17 02:00

@Monísek12 : zacinala jsem v prosinci, neco jsme meli domaci (prave tu dyni, tu jsem davala jako prvni), brambory a mrkev…neco jsem koupila bio, neco normos, neco sklenicky. Ono v zime si moc nevyberes, ta cerstva zelenina bude taky nejaka dovezena/sklenikova z jihu, jestli ma o tolik lepsi „hodnoty“ nez sklenicky :nevim: Dalsi moznost je mrazena, da se koupit i bio, pry to taky neni spatna verze, kdyz se mrazi brzo po sberu, tak je na tom pry lip nez nektera „cerstva“ dlouho skladovana.

nozu
Extra třída :D 11471 příspěvků 16.01.17 06:08

Ja jsem u obou deti davala pouze sklenicky. V tomto obdobi mi prijdou i lepsi kvuli kvalite cerstve zeleniny…

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15245 příspěvků 16.01.17 06:12

Budu zacinat ve stejnem obdobi a budu volit mrazenou zeleninu. Cetla jsem, ze je na zimu lepsi, ze se mrazi hned po sklizni.

Lentilkaa2
Kecalka 165 příspěvků 16.01.17 06:44

@Monísek12 Ja kupovala mrazenou bio zeleninu od Alnatury v Globusu. Jinde jsem v nasem meste nesehnala.

Příspěvek upraven 16.01.17 v 08:20

kuchle
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 44 inzerátů 16.01.17 07:03

Starší byl jen na skleničkách. Mladší vařím, měla jsem zeleninku za zahrádky. Když došly zásoby, začala jsem kupovat zeleninu v obchodě, když se mi od pohledu nelíbí, vezmu mraženou.

Mirel
Stálice 58 příspěvků 16.01.17 07:22

Nejdříve moje mražená ze zahrádky, potom jak došla, tak mražená bio zelenina Sommer Gemüse Alnatura z Globusu.

Elenloth
Závislačka 3806 příspěvků 16.01.17 08:18

@Monísek12 Já jsem první příkrmy kupovala mrkvičku a další skleničky Alnatura z DM. Pokud člověk nechce skleničky, tak se dá sehnat mražená bio zelenina. Ona i normální mražená zelenina je na tom lépe, než „čerstvá“ v obchodech. A nevařila bych pro dítě z první jarní zeleniny, pokud nemáš přímo osvědčené zdroje a nevíš přesně jak a čím hnojí. První zelenina obsahuje hodně dusičnanů.
A i domácí brambory pořádně oškrábat, nejlépe ještě tak 2-3 mm pod slupkou.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15245 příspěvků 16.01.17 08:59

@Lentilkaa2 @Mirel Mohla bych se zeptat na tu mrazenou od Alnatury, zda maji dost druhu? Nepamatujete si, jake druhy jste kupovaly?

Monísek12
Kecalka 163 příspěvků 1 inzerát 16.01.17 10:29

@Cuddy @beruska9 S tou mraženou v bio kvalitě je to dobrý nápad :palec: Kdyžtak mám tu domácí dýni a dom. brambory… Letos už budu mít vlastní zahrádku, tak snad se podaří něco vypěstovat, páč nejsem žádná zahradnice :oops:

Monísek12
Kecalka 163 příspěvků 1 inzerát 16.01.17 10:30

@Elenloth Díky moc za tipy :palec:

Monísek12
Kecalka 163 příspěvků 1 inzerát 16.01.17 10:31

@Mirel Díky za tip :palec: Nevíš, jestli se dá tahle značka mraž. zeleniny koupit i někde jinde, než v Globusu? Ten tady v okolí nemám…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama