Z ceho se bude pocitat PPM kdyz mi skonci smlouva

LEM
665
22.11.20 20:49

Z ceho se bude pocitat PPM kdyz mi skonci smlouva

Ahoj. Zatim jsme va fázi snažení ale jde mi o finance. Mam smlouvu na dobu urcitou ted do konce roku a vim ze mi ji opet prodlouzi. Jen nevim jestli na rok nebo pul roku. Pokud tedy otehotnim vim ze na dalsi prodlouzeni nemam narok. Jde mi ale o to z ceho se pak bude pocitat materska. Kdyz bych treba pracovala az do skonceni smlouvy ale uz byla tehotna musela bych na urad prace tak jak je to dal. Nebo kdybych byla na nemocenske a mezitim skoncila smlouva pocitalo by se to z nemocenske ci z normalni mzdy. Vim ze bych praci nemohla vykonavat az do konce. Snad to chapete. Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6150
22.11.20 21:04

Spíš aby si se vlezla do ochraně lhůty a měla vůbec na PPM nárok když ti skončí smlouva. Pocitalo by se ti to z průměrné mzdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11331
22.11.20 21:10

Na peněžitou pomoc v mateřství (PPM) mají nárok ženy, které byly po dobu 270 dnů před nástupem na mateřskou nemocensky pojištěné. Není nutné, aby těchto 270 dnů bylo souvislých. Stačí, když se sečtou nemocensky pojištěné dny během dvou uplynulých let. Takze je dulezite mit odpracovano v predchozich dvou letech 270 dni. Pokud to nebudes splnovat, dostanes jenom RP. Ja to tak mela u druheho a tretiho ditete, take jsem mela smlouvu na dobu urcitou, u prvniho ditete jsem brala PPM ale u druheho se do lhuty nevesla, u tretiho uz vubec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8953
22.11.20 21:36

Počítala by se ze mzdy, ne z nemocenské ani podpory. Ale jde o to, aby ses vešla do ochranné lhůty a měla vůbec nárok, jak psala @JancaS84

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5319
22.11.20 21:51

A fakt nemáš šanci získat smlouvu na neurčito?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11331
22.11.20 21:55
@truelly píše:
A fakt nemáš šanci získat smlouvu na neurčito?

V nekterych oborech ne. Ja se vratila po 7 letech na RD a zase mam na tri roky. Protoze jsem zavisla na financovani grantem, pokud nedostanu grant, jsem bez penez, grant je na dobu urcitou. Taky me to netesi, ale co uz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LEM
665
22.11.20 21:57

Do te lhuty se vejdu urcite. No zalezi jestli mi ted daji na pul roku tak pak uz by to bylo na neurcito a kdy se nam snazeni povede. Teprve zaciname ale chci znat moznosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat