Reklama

Z čeho se počítá OČR po rodičovské dovolené

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

miminkooo86
Stálice 83 příspěvků 01.10.18 11:45
Z čeho se počítá OČR po rodičovské dovolené

Ahoj holky, potřebovala bych vědět, z čeho se počítá OČR v případě že: před RD jsem měla na výplatu XY Kč, pak jsem nastoupila nemocenskou (rizikáč), pak MD a nakonec tedy RD. Letos v září jsem nastoupila zpět ke svému původnímu zaměstnavateli, který mi ihned navýšil mzdu o víc jak 7 tis. (nový platový výměr). Bohužel školka udělala své a dnes jsem musela s dítětem k lékaři, který vypsal OČR. Nevíte, ze které mzdy se mi to bude počítat? Jestli z té před těhotenstvím (což by asi bylo logičtější) nebo z té nové? Zvažujeme totiž, jestli nebude fin. lepší, když na OČR nastoupí tatínek :? Díky moc! :kytka:

Reklama

Reakce:

Elishka1
Závislačka 2656 příspěvků 01.10.18 11:59

a kdy v zari jsi nastoupila - uz 1. ?

miminkooo86
Stálice 83 příspěvků 01.10.18 12:14

@Elishka1 4.9. v úterý, v pondělí jsem si vzala neplacené volno, abych ho mohla v klidu doprovodit do školky. Od úterý už vodil manžel.

Lendeš
Kelišová 5280 příspěvků 01.10.18 12:28

@miminkooo86 Tak to se ti bude počítat z prvního nejbližšího kalendářního roku, kdys měla započitatelný příjem a bylo tam aspoň 30 kalendářních dnů, kterými se dá dělit vyměřovací základ, protože teď tam těch 30 dnů nemáš.

Elishka1
Závislačka 2656 příspěvků 01.10.18 12:35
@miminkooo86 píše:
@Elishka1 4.9. v úterý, v pondělí jsem si vzala neplacené volno, abych ho mohla v klidu doprovodit do školky. Od úterý už vodil manžel.

tak bohužel, bude se ti to počít z výdělků před novým výměrem

miminkooo86
Stálice 83 příspěvků 01.10.18 13:29

@Lendeš @Elishka1 A kdybych tam teda neměla to neplacené volno a nastoupila jakoby od toho 1.9. (byť to byl víkend), tak by se to počítalo už z toho nového výměru? Chápu to správně?

Elishka1
Závislačka 2656 příspěvků 01.10.18 13:40
@miminkooo86 píše:
@Lendeš @Elishka1 A kdybych tam teda neměla to neplacené volno a nastoupila jakoby od toho 1.9. (byť to byl víkend), tak by se to počítalo už z toho nového výměru? Chápu to správně?

ano, to už bys měla ke konci předchozího měsíce (k 30.9.) 30 dnů v rozhodném období, ze kterých by se to dalo spočítat

miminkooo86
Stálice 83 příspěvků 01.10.18 23:02

@Elishka1 Děkuju moc za info. Neznalost holt neomlouvá, doma bude tatínek. :roll:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >