Z čeho se počítá podpora v nezaměstnanosti po RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lussinka1984
Ukecaná baba ;) 1262 příspěvků 14.01.19 08:57
Z ceho se pocita podpora v nezamestnanosti po RD

Zdravim, nevi nekdo z ceho mi budou pocitat podporu na pracaku (a jestli tech 65% nebo hned min), kdyz jsem byla na RD 7 let, predtim jsem nekolik let pracovala (stale jsem zamestnancem, nyni dohoda se zamestnavatelem o ukonceni prac. pomeru). Dekuji

Reakce:
smudlinky
Závislačka 2614 příspěvků 293 inzerátů 14.01.19 09:01

Úřad práce ČR vypočítá – v případě, že splní podmínky nároku – podporu v nezaměstnanosti z průměrné mzdy v národním hospodářství.

werajsik
Zasloužilá kecalka 897 příspěvků 14.01.19 09:25

Jen doplním, že v tomto případě to nebude těch 65%, ale jen nějaký minimální násobek. Přesněji první dva měsíce 0,15 násobek, další dva 0,12 násobek a zbytek 0,11 násobek z průměrné mzdy…

lussinka1984
Ukecaná baba ;) 1262 příspěvků 14.01.19 11:32

@werajsik Takze sotva 4000,–??! :,(

werajsik
Zasloužilá kecalka 897 příspěvků 14.01.19 11:50

@lussinka1984
Jj bohužel… :( A nejhorší je, že je úplně jedno kolik let před tím člověk pracoval… :(

Lendeš
Kelišová 5880 příspěvků 14.01.19 13:09

@lussinka1984 Pokud by došlo k návratu do práce po RD aspoň na 1 den a přihlásila by ses na ÚP do 3 dnů po konci prac. poměru, tak by se počítala podpora z platu a pak by záleželo na důvodu ukončení prac. poměru.

janinabublina
Nováček 2 příspěvky 18.01.19 23:32

Krásný večer. Prosila bych o radu, jak nejlépe by šla vyřešit situace po rodičáku. Před mateřskou a rodičovskou dovolenou jsem pracovala mnoho let. Rodičovský příspěvek byl prodloužen na 4. roky. Táta mi tvrdí, že bude podpora počítána z platu a já jemu, že ne. Chápu to dobře? Tedy nevím, jak vše vyřešit. Dělala jsem ve státním sektoru, musela jsem podepsat i služební poměr. Z mnoha důvodů se do staré práce vracet nechci ani nemůžu. Kdy nejpozději musím ukončit služební poměr a co když mi nová práce vyjde těsně před plánovaným nástupem? Když se mi tedy podaří ukončit služební poměr a sehnala bych nějaké místo, tak za jakých podmínek musím ukončit poměr abych měla nárok na podporu? Mám v tom zmatky a celkově vymýšlím i strategie, jak vyřešit i finance a abych ideálně hlášená vůbec být nemusela. Zdarma doma být nechci ani nemůžu a ráda bych ideálně vykryla brigádami, či nevím, co by bylo další možné řešení, pokud hned neseženu HPP. Asi zmatečné, případně dotaz doplním. Děkuji.

Lendeš
Kelišová 5880 příspěvků 19.01.19 16:06

@janinabublina Nárok na podporu budeš mít, jde jen o to, z čeho se bude počítat. Pokud na ni půjdeš bez toho, aby ses aspoň na den vrátila do práce, tak se bude brát, že na ni jdeš po náhradní době a podpora bude jen nízká, aktuálně to vychází na cca 4600 první 2 měsíce, pak se snižuje. Pokud po neplaceném volnu vrátíš do práce aspoň na den a přihlásíš se na pracák do 3 dnů po skončení služebního poměru, tak se podpora bude počítat z platu a pak záleží na důvodu ukončení, pokud je to ukončení z tvé strany nebo dohodou obou stran. Aby podpora byla nekrácená (tzn. 65 %, pak 50 %, pak 45 %), tak se musí jednat o „vážný důvod“, ty specifikuje zákon v § 5. Pokud se nejedná o vážný důvod, pak je popora po celou dobu snížená (45 %). Maximální podpora je v roce 2019 mám dojem kolem 18 tis.

Co se týče ukončení služebního poměru, tak snad poradí někdo jiný nebo pohledej v jiných diskuzích, už se to tady řešilo.

janinabublina
Nováček 2 příspěvky 19.01.19 16:59

Zatím moc děkuji alespoň za toto info :lol: Budu hledat a sledovat :mavam:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Když jsme jí sáhli na kufr, strachy zbledla. Zásadní svědectví v kauze heroinové Terezy?

Svědectví, které jí zlomí vaz? V kauze Češky Terezy obviněné z pašování... číst dále >

Jak se žije v ulici, kde bude bydlet Plekanec a Šafářová? Kultura, zeleň a servis

Nový domov, který si buduje rozvádějící se Tomáš Plekanec (36) a jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >