Z čeho udělat na dort stromečky plus blbuvzdorný recept na těsto

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rezii
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 18.01.19 14:28
z čeho udělat na dort stromečky plus blbuvzdorný recept na těsto

Ahoj, nikdy jsem nepekla sama dort. Prosím pekařky, aby posoudily, zda je zvládnutelné, co jsem si vymyslela - korpus relativně menší, aby se dobře krájel, z nějakého hodně hodně blbuvzdorného čokoládového těsta (poradíte takové, které se vždy povede?). Překrojit jen jednou, nejsem blázen. Oříznout vypouklý vrch, odřezky schovat. Namazat krémem z mascarpone uvnitř, do toho nějaké ovoce. Pak budu muset asi uplácat ještě máslový krém na povrch, neb jsem slyšela, že potahová hmoita z mascarpone stéká. Koupit hotovou bílou potahovku od Dr. Otekera co mají v Tescu a dort potáhnout - chci udělat jakože zimní krajinu, tak jsem myslela, že z těch odřezků těsta vybuduju pod potahovkou kopečky. No, a jako dekoraci jsem koupila narozeninový vláček k vláčkodráze, myslím že to junior ocení víc než dekoraci z marcipánu:D. Teď jen přemýšlím, jak udělat koleje a stromky. Prosím o radu. Plus prosím případně o ten recept na to těsto a ještě mi napište, co si o tom všem myslíte, zdali by to začátečnici mohlo klapnout.

Reakce:
BaMaK
Závislačka 2969 příspěvků 34 inzerátů 18.01.19 14:33

@Rezii obarvi trochu potahovky a uplacej to jako z plasteliny. Já dělám kefirovy dort od Markety- máme to rádi, není tak suchý jako piškot, když tam prijas kakao, bude kakaovy :lol: Recept najdeš na Googlu.

Rezii
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 18.01.19 14:45
@BaMaK píše:
@Rezii obarvi trochu potahovky a uplacej to jako z plasteliny. Já dělám kefirovy dort od Markety- máme to rádi, není tak suchý jako piškot, když tam prijas kakao, bude kakaovy :lol: Recept najdeš na Googlu.

Děkuju za recept. No asi by to z té potahovky šlo. Koleje určitě…je tak pevná, že ,unese' i malý stromek? Aby se to nezhroutilo vlastní vahou…nemám zkušenost;) a jaké barvivo?

BaMaK
Závislačka 2969 příspěvků 34 inzerátů 18.01.19 15:02

@Rezii jasně, unese. Ona na vzduchu uschne a je pak jak sutr :mrgreen:. Kdyztak do ní můžeš píchnout paratko. Udělej si stromečky den předem. Pak jen navlhcis spodek a tak to prilepis na dort. Uvidíš jak je to jednoduché. Já se taky poprvé bála, ale je to sranda. Když potahovky vybalis, tak mi musíš propracovat rukama- ona ztepla a povolí. Pak ji vyvalis a co nepotřebuješ hned zábal do potravinovky, nebo ti to zaschne a můžeš to vyhodit.

Gracelynx
Povídálka 33 příspěvků 18.01.19 15:50

taky existujou plastove dekorace pro cukrare, ja jsem koupila stromy a balonky a v ruznych obmenach jsem pouzila uz trikrat :D a mam to bez prace

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Bomby Kim Kardashian: Šaty jí rozdělily prsa vejpůl!

O vrchovatou porci trapnosti se tentokrát postarala hvězda reality show a... číst dále >

Třeštíková chválí jen za prachy, tvrdí šéf Rohlik.cz. Spisovatelku prý rozčílila vepřová panenka

Na svém kontě má úspěšné projekty jako Slevomat nebo Dáme jídlo. Tomáš Čupr... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >