Z čeho žije tolik umělců?

afghani
19.3.16 11:44

Z čeho žije tolik umělců?

Nemíním to negativně, ale vidím všude v TV spousty umělců, malířů, sochařů, herců, tanečníků…Jako by celý národ dělal umělce :) Z čeho ale všichni žijí? Neříkejte mi jen z prodeje obrazů atd.,kdo by to všechno kupoval :) Z nějakých grantů? Kdo je vyplácí? Opravdu by mě to zajímalo, Třeba je tu nějaký prof. umělec a odpoví mi. Nemyslím to negativně. Děkuji

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

9367
19.3.16 11:49

Něco si vydělají, dostávají dotace od státu v rámci spolku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
19.3.16 11:54

Tak herci, tanečníci nebo muzikanti jsou jasní, ne? A Sochaři, malíři, keramici, skláři a další… Nesmíš pořád koukat na ČT art, na jiných programech nejsou ;-) :mrgreen: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
1133
19.3.16 11:59

Ahoj. Příliš koukáš na tv :lol: Kolik jich znáš kolem sebe. Já jednoho výtvarníka, živí se jako kurátor v galerii, dále tři muzikanty, jeden učí na škole, druhý ještě studuje, třetí hraje ve filharmonii a k tomu učí na lidušce. Mnoho z nich má umění jako přivýdělek či koníček a ti, kteří ne, tak se musí ohánět například herci dělají i dabingy, berou různé moderování na večírcích, aby poskládali výplatu. Myslím, že to není zrovna chlebíček zadarmo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3711
19.3.16 12:07

Souhlasím s názorem @krrrenka. Případně nemáš stejný názor na i to, co dělají všichni ti, kteří v červnu ukončí školu - vždyť je jich najednou tolik…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
19.3.16 12:13

Spíš z čeho žije tolik státních úředníků :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19184
19.3.16 12:29
@Tiger-lily píše:
Spíš z čeho žije tolik státních úředníků :mrgreen: :mrgreen:

To my všichni, vydělávající, přeci víme, ne?? :pankac: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6323
19.3.16 13:57

Manžel je taky umělec-malíř. občas něco prodá, ale to by ho neuživilo, takže spíš koníček. A každý den normálně chodí do práce. (učitel) ale někoho to třeba uživí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
19.3.16 14:15
@Kikuška90 píše:
To my všichni, vydělávající, přeci víme, ne?? :pankac: :mrgreen:

Stejně jako víme z čeho žijí všechny socky, politici a pan prezident :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
7932
19.3.16 15:01

Vydělat si kumštem je kumšt :lol:
Znám jednoho muzikanta, je dobrý, ale nemůže si dělat jen to, co ho baví, učí na několika ZUŠkách, hraje v různých kapelách, zaskakoval ve filharmonii, prostě se má co ohánět :nevim:
Pak znám jednoho výtvarníka, spoustu let to měl spíš jako koníček u zaměstnání, až v posledních letech se živí jen tím, co vytvoří (a prodá) a moc si tím nevydělá :?
Další výtvarník, kterého znám, to měl léta jako koníček, pak s prací seknul, začal se naplno věnovat umění - a stejně nakonec „skončil“ jako učitel, učí na umělecké škole :lol:
Mám pocit, že z českých spisovatelů na plný úvazek píše (nebo psával) snad jen Viewegh (třeba se to už změnilo), ostatní si taky vydělávají jinde a psaní mají „navíc“ :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3711
19.3.16 15:19

Doživota nějaké umělkyně s emohlo nahlédnout v jedné výměně manželek - paní se živila keramikou. Přes týden dělala, o víkendu vyrážela do Německa na trhy prodávat.
Jasně, televize zkresluje, ale nevypadalo to, že se má dvakrát super.
Zrovna při natáčení celý víkend pršelo, ale něco si vydělala.
Nicméně, co je toto za život každý víkend někde prodávat + zařizovat si místo na trhu, sledovat akce.

Já bych to dělat něchtěla, ale oni umělci jsou často dost „mimo“.

Známí mají zase kapelu (docela známou), několikrát do roka koncert, příp. nějaká účast na akci a je to jen hobby, jinak to jsou lékaři :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35642
20.3.16 06:49

@afghani moje sestrenice herecka kuprikladu jeste navic dela recepcni v hotelu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3903
20.3.16 07:56

Herecka z meho oblibeneho divadla napriklad obsluhuje v kavarne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama