Z flašky na plné kojení, jde to?

20.1.20 18:01

Z flašky na plné kojení, jde to?

Ahoj maminky, čas běží, a synovi už táhne na 6 týdnů. Už jsem se radila na různých místech, ale chtěla bych radu od někoho jestli se mu stal zázrak a miminko se naučilo kojit a sat ještě z přechodu flašky na prsa? U nas začátek od porodu byl boj s prsy, kojení 40 min s přestávkami, potom kojení s bojem po 5 min tak jsme v týdnu dali UM a teď přikládám tak na 5 min k prsů, kdy slabé pije a pouští prs, nechám ho tak 30 min a pak to vzdávám a dám buď odstříkane nebo UM. Moc bych si přála plně kojit. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2529
20.1.20 18:07

@Ladyriri20 Starší syn byl od porodnice částečně kojen a zkoušela jsem přejít na plné a nezadařilo se. Chybu vidím na straně porodnice, protože tam mu UM vrazili, jelikož se jim nevlezlo do tabulek. :zed: Po 4 měsících dorazila MS a kojení skončilo úplně. Ale já se z toho nehroutila, měla jsem přístup, když půjde kojit super, když ne dám UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1692
20.1.20 18:10

Zavolej si hned teď dobrou LP. Hledej buď na Přirozené kojení nebo Mamila. Jestli na flašce par dni, tak to zvládnout můžete, pokud budeš opravdu chtít. Zatím maximalizuj kontakt kůže na kůži s miminkem a prikladej ho k prsu co nejčastěji a domu tam mu nijak neomezuj - tím se ti navýšit laktace. Dokrmuj ideálně přes cévku nebo dávej z kalíšku, nebo po prstě ze stříkačky. Držím palce a věřím v dobrý konec! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.1.20 18:17

@PepiKo na flasce už jedeme právě tak 5 týdnů, plus prso jen tak na začátků cca 5-10min, pak vztek. Prso různě tlačím zdimam. Zkusím zítra volat tě poradkyni. Chtěla jsem ještě zkusit kalíšky co suplementor, vyhodit flašku, dudlík, ale spíše to vidím marně! :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25100
20.1.20 18:36

U nás se to povedlo, první asi 4 týdny jsem trochu kojila, zbytek bylo UM. Po radě LP, která mi ukázala jinou kojící polohu, jsem se rozkojila a radši nebudu psát, kdy jsem s tím skončila 8)
Malá byla dost závislačka. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
20.1.20 18:41

Podle mě kojení i 40 min na začátku je vpohode, na začátku jsem kojila taky tak. Byly dny, kdy jsem jenom kojila, ale časem se to ustálilo. Po šestinedělí jsem šla do práce na tri dny, mimi mělo kombinaci kojení + odstrikane mléko v láhvi. A když jsem byla doma, tak jsem jenom kojila a nebyl to problém, takže si myslim, že dobrá laktační poradkyně Ti bude schopna poradit a nic není ztracené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1692
20.1.20 22:03

@Ladyriri20 prso má cenu stlacovat jen, když se snaží miminko sát, tak abys mu pomohla :) zas si nijak neublizuj, ať si ty prsa neznicis. Vzteka se, protože musí makat, z flašky to jde samo… a navíc nejspíš to bohužel úplně moc neteče. Chce to hlavně hodit se do klidu, zarid si to fakt tak, abyste mohli strávit společně několik dní téměř nepřetržitě v kontaktu kůže na kůži, jestli mas šátek nebo ergo nositko, tak je to super, můžeme být oba nahaty a ty u toho můžeš dělat, co budeš potřebovat. Nejvíc se snaž přikládat v noci, to se tvoří mléko nejlépe. A fakt přikládat, přikládat. Zas s citem, abys ho neotravila a to prso mu neznechutila. Takže klidně častěji, po kratší dobu. Možná se zkusit podívat po nějakých bylinkach na podporu kojení (řecké seno, benedikt, moringa), takhle do začátku aspoň… někdo to doporučí, někdo ne. To už záleží.
Suplementor by byl super úplně nejvíc! Dudlík správně taky vyhodit.
Podpořit laktaci můžeš taky odsáváním, kdyby se ti malý delší dobu nechtěl prisat. Stačí klidně rukou.
No, ještě něco jsem ti chtěla napsat, už nevím co… :oops: bude to tezka cesta, to asi tušíš sama, ale šance je vždycky :palec: důležitý je o tom být přesvědčena, ze to chceš, ta vnitřní motivace ze víš, proč to děláš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.1.20 00:08

@laducha, jak se to povedlo? Já přikládám na prso jen tak 1× denně, protože je na něm tak 5 min a stejně tam nic z něho nevytahne, ma slabý sací reflex myslím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
27.1.20 20:36
@Ladyriri20 píše:
@laducha, jak se to povedlo? Já přikládám na prso jen tak 1× denně, protože je na něm tak 5 min a stejně tam nic z něho nevytahne, ma slabý sací reflex myslím.

Z toho, co popisuješ, bych řekla, že se ti zřejmě tvoří málo mlíka a mimčo po 5 min řve spíš hlady, protože z prsa nic neteče nebo jen hodně málo :nevim: Nalevaji se ti prsa? Přikládat 1× denně je opravdu hodně málo, chce to častěji. Minimálně aspoň každý 2 hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25100
27.1.20 21:22

@Ladyriri20 Přikládala jsem každou chvíli. Spaly jsme spolu v posteli. Moc nevytáhla, ale snaha byla, v noci to bylo lepší. Pila jsem Caro, jedla homeopatika, nahřívala prsa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat