Z henny orange na chemickou zrz barvu

2
5.5.20 21:24

Z henny orange na chemickou zrz barvu

Ahoj,
vím, že takových diskuzí existuje už spousty, ale nikde jsem nenašla odpověď na mou otázku.

Od nového roku jsem se nabarvila už dvakrát hennou orange od značky voono.. (původně světle hnědé vlasy s blond meliry)
Henna mi vysušuje vlasy, i přes všechny olejíčky a přírodní šampony.
Tak jsem se rozhodla přejít na chemickou barvu, ale chtěla bych zůstat stále zrz..
Mám se pokusit první hennu nějak stáhnout nebo rovnou použit chemickou barvu?? (naposledy jsem se barvila hennou skoro dva měsíce zpátky ) jestli mi teda barva vůbec chytne. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17928
5.5.20 21:43

Henu nestáhneš. Jestli to bylo před dvěma měsíci, tak už by to mohlo jít nabarivt, bude to chytat hůř než bez henny, ale nejdeš do žádného hlubšího zesvětlování, takže by to nemusel být problém.

Dva dny před barvením bych to projistotu umyla nějaký hloubkově čistícím šamponem a ošetřila kondicionérem bez silikonů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
5.5.20 21:50

@Ou Děkuji za radu, máš pravdu, že hennu nestáhnu, ale koukala jsem na ytbe, že se dá použit vitamin C+ šampon na zesvětlení.. tak jsem myslela, že by to mohlo zabrat i na hennu a pak kdybych dala chemickou barvu mohla by být výraznější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4294
6.5.20 10:32
@eliskaeli píše:
@Ou Děkuji za radu, máš pravdu, že hennu nestáhnu, ale koukala jsem na ytbe, že se dá použit vitamin C+ šampon na zesvětlení.. tak jsem myslela, že by to mohlo zabrat i na hennu a pak kdybych dala chemickou barvu mohla by být výraznější.

To ti nereknu, ja nekdy okyseluju primo smes s hennou ale o jeji stazeni jsem se nikdy nepokousela. A ani bych to nedoporucovala. Hlavni je pouzivat pripravky bez silikonu a ja se snazim i sampony bez SLS. Jak ti ted chytne chemicka ti nepovim, ale za tech 7 let co barvim hennu, jsem parkrat mela i chemii a chytla bez problemu i po kratsim odstupu. Jen jsem si nevybirala z x odstinu ale kadernice namichala odstin podobny memu, jen trochu vyraznejsi. Nebala bych se toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4294
6.5.20 10:38

A vysusovani se mi podarilo vyresit ricinovym olejem, pridavam do primo do barvici smesi. Mam strasne moc vlasu a rozcesavat je po henne je za trest. Dalsi super vec jsou sampony a kondicionery Urtekram, bohuzel delaji na tu moji hrivu mala baleni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3560
11.5.20 07:49

Pokud ti až na to vysušování henna sedla nebo vyhovovala, je podle mě škoda se jí vzdávat…pořád je to lepší než barvit chemicky.

Do každé hennové směsi přidávám 3 lžíce oleje od Saloos - nejlepší na vlasy je meruňkový, mandlový a jojobový. Dobrý je i arganový (už je dražší), na ředění hustších olejů je dobrý hroznový. Já dávám třeba 2 lžíce jednoho a 1 lžíci druhého, prostě směs.

Hennou barvím skoro 25 let a díky těm olejům vlasy vysušené nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat