Z jaké vody děláte větším dětem umělé mléko?

2344
4.5.16 10:36

Z jaké vody děláte větším dětem UM?

Ahoj :mavam:
mému klučinovi budou za chvíli dva roky. Od nějakých 16 měsíců mu dělám Sunar z vody z vodovodu, kterou už nepřevařuji. Manžel dělá rozbory vody a máme jí tu kvalitní. Ony ty balené dětské vody nejsou nic moc. U miminka jsem je používala, protože voda z vodovodu může obsahovat minerály, pro miminko škodlivé, ale teď už ani nepřevařuji tu vodovodovou. Jak to děláte vy? Přemášlím, jestli se nevrátit k těm baleným, aspoň na chvíli, abych mu to prostřídala. Vypije denně kolem 600 ml Sunaru :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
730
4.5.16 10:40

@koala123 synovi jsou dva roky a um mu dělám z prefiltrovane kohoutkove;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12169
4.5.16 10:40

@koala123 pořád používám balenou rajec/aquila.. Trosku ot ale muzu se zaptat na synuv jidelnicek, ze vypije tolik um 8o diky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6665
4.5.16 10:41

Já do půl roku dělala jen z kojenecké, pak jsem to míchala půl na půl a teď v 8 měsících dostává normální z vodovodu, jen odstátou aby vyprchal chlor, ale je fakt, že u nás se kohoutková blíží hodnotami ke kojenecké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16892
4.5.16 10:41

Kojeneckou co se už nemusí převařovat. Jen jí ohřejvám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
4.5.16 10:42

Nikdy ani kojenci jsem balenou nepoužívala..od doby co jsou na um používám kohoutkovou - nepřevaženou..děti jsou zdravé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2344
4.5.16 10:45

@saadet Problém je, že on je na té lahvičce dost závislý. Pořád jí musí mít u sebe. Snažím se to omezovat, ale podle tabulky na obalu Sunaru by měl vypít těch 600 ml, tak to neřeším. Jinak ráno snídaně (chlebík s lučinou nebo domácí marmeládou), k svačině jogurt nebo ovoce (on sní jakékoliv ovoce nebo zeleninu), k obědu má nejraději něco s bramborami nebo si dá i od nás (málo solím a skoro nekořením), odpo někdy vydyndá kousek sušenky nebo zase dostane ovoce, jogort a k večeři krupici nebo bramborouvou kaši nebo něco na chlebík. A to mlíčko pocucává celý den k tomu. Třeba si hraje a po chvíli sáhne po lahvičce, cucne a zas jí odloží. Tlustý není, tak to zatím neřeší. Byla bych radši, kdyby měl dudlík, ze kterého nic neteče, než pořád tu lahvičku. říkám si, že z toho bude mít křivé zuby :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2063
4.5.16 10:46

Kohoutkovou jsem prevarovala cca do roka, pak normálně kohoutkovou nepřevařenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2344

@pajule022 Jj, taky často filtruji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
772

Um Kohoutkovou-převařenou už mi to zůstalo od miminka :mrgreen: máme velmi dobrou vodu, ale stejně jí dávám pít přefiltrovanou přes britu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19013
4.5.16 10:49

Od 6m kohoutkovou nepřevařenou, jen to ohřeju v mikrovlnce. A dcerka má 3 roky a taky furt chlemtá UM ráno a večer. Neberu jí to, jen ať si to ještě užije :mrgreen: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6203
4.5.16 10:49

@koala123 od roka kohoutkovou neprevarenou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2344
4.5.16 10:50

Díky všem za reakce :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
875
4.5.16 10:51

Nepřevařenou kohoutkovou. To mléko v průběhu dne bych se snažila vyměnit za čaj nebo vodu, jestli by jí teda pil. Jde o zuby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33184
4.5.16 10:52

@koala123
syn přestal pít um až ve dvou letech a 3měsících..a to po nějaké střevní viroze, kdy se odstavil vlastně sám od sebe..takže klid, má ještě čas..mužeš mu to zkoušet ředit s normálním mlékem aby si zvykl i na tu chut..já to nedělala a malý dodnes ( 4r ) nepije mléko:o( ani ve školce..
Malá ted občas obyč mléko dám 18m a ta vypadá že jí pojede..tak ji začnu brzo um ředit s mlékem a postupně budu přidávat víc mléka a min um

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat