Z jakého příjmu se vypočítává porodné?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.19 08:41
Z jakého příjmu se vypočítává porodné?

Dobré ráno. Nejdříve bych chtěla poprosit o anonymitu z důvodu soukromých údajů. Děkuji. Ráda bych se zeptala, z čeho se vypočítává porodné? Pročitala jsem to na internetu, ale přesto částka, která je uvedena na dopisu z UP mi nějak nepasuje. Jsem s dítětem sama, otec v rodném. listě neni (ráda bych, aby tam byl, abysme tvořili rodinu, byli spolu, ale on zájem o dítě ani o mě nemá, takže zápis jeho jména lze pouze soudně). Žijí ve společné domácnosti s mojí matkou, která pobírá důchod starobní a vdovsky, což dělá dohromady cca 16 tisíc. Do částky, ze které se k výpočtu porodneho vychází, je zapocitavan údajně můj příjem za poslední čtvrtletí před porodem, a tento příjem ze zaměstnání jsem měla 0, protože 3 měsíce před porodem jsem pobirala dávky v pracovní neschopností, což bylo kolem 20 tisíc a pak MD, což je 23-24 tisíc. Porodné se tedy vypočítává z příjmů za pracovní neschopnost a MD? Na uctarne v práci mně řekli, ze zásadní je příjem ze zaměstnání…tak tedy nevím :nevim:?? Z UP mně přišlo zamítnutí porodneho s odůvodněním, ze příjem domácnosti je více jak 28 tisíc…A teto částce nerozumím, kde k ní přišli??? Své příjmy jsem měla vždy maximálně do 24,5 tisíce a pokud by se můj. příjem počítal i s důchodem maminky, součet by byl zase daleko větší…Omlouvám se za zdlouhavý popis…Budu ráda, pokud tomuto někdo rozumí a odpoví mi. Nejde mi už o to, zdá porodné dostanu či ne ( i kdyz v bych jej, samozřejmě, chtěla) ale o ty finanční částky, kde k nim na UP přišli…Nepište, prosím, nějaké domněnky, jen pokud opravdu víte, jak to je…na UP půjdu zitra, spíše chci vědět, na co se mám připravit a čím argumentovat. Děkuji a přeji pěknou neděli :kytka:

Přečtěte si článek: Porodné 2019: Aktuální informace

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Mochomurka83
Závislačka 3880 příspěvků 03.03.19 08:52

Ja teda nevim, ale jestli i nemocenská byla v řádu 20tis, tak by narok na porodne nebyl tak i tak. :thinking:

Mochomurka83
Závislačka 3880 příspěvků 03.03.19 08:56

Tady je to pekne popsany. https://m.penize.cz/…pro-rok-2019#…

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 03.03.19 09:02

POrodne je v podstate jednorazova davka pro socialne slabe, jedibce kteri vetsinou nepracuji. Jak jeden v domacnosti pracuje ci pobira napr vdovsky duchod atd je to pase. Muzes si argumentovat cim chces. Jste v domacnosti 2. Tj vas spolecny prijem by nemel byt vyssi nez neco pres 16 tis … jrn tva maminka ma vic.

debra.morgan
Echt Kelišová 7548 příspěvků 03.03.19 09:08

vzhledem k tomu, ze porodne dostanou jen ti kteri maji prijem jen do 16-17 tis. tak se te to tak jako tak netyka ;)

lorelai947
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 03.03.19 09:14

Páááni, já měla za to, že do porodného se mají počítat pouze příjmy matky a otce dítěte. A když otec není zapsán v RL, tak pouze příjmy matky dítěte…???
Takže z toho mi vyplývá, že když si udělám dítě s blbcem, který se na mě vykašle a já budu tak hloupá, že ho nenechám napsat do RL, bude lepší jít pak bydlet sama a žádat nejen porodné, ale i přídavky na dítě a příspěvek na bydlení. Protože když budu mít hodný rodiče, kteří mě nenechají s dítětem na ulici a vezmou nás pod svou střechu, tak se z pohledu státu stanou automaticky dalšími živiteli mého dítěte a tudíž nebudu mít nárok na nic?
Tak to teda hledím jak puk teď… 8o 8o

debra.morgan
Echt Kelišová 7548 příspěvků 03.03.19 09:19

@lorelai947 nechapu ten vylev, u vsech davek je jasne napsane kdo se zapocitava do posuzovani naroku.

Katuskka
Závislačka 2825 příspěvků 03.03.19 09:20

Já bych na ten UP ani nešla,budou se na tebe asi „blbě“ dívat,že vůbec resis porodne,když jsi měla příjem cca 35.000,porodne je opravdu pro lidi s příjmem do 18.000 tuším

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 03.03.19 09:23
@debra.morgan píše:
vzhledem k tomu, ze porodne dostanou jen ti kteri maji prijem jen do 16-17 tis. tak se te to tak jako tak netyka ;)

Přesně 16.119 Kč. Je to 2,7 x životní minimum (pro 2 osoby 5970 Kč). Takže být zakladatelkou, bych nikam nechodil.

Příspěvek upraven 03.03.19 v 09:24

debra.morgan
Echt Kelišová 7548 příspěvků 03.03.19 09:24
@Luboš P píše:
Přesně 16.119 Kč. Je to 2,7 x životní minimum (pro 2 osoby 5970 Kč). Takže být zakladatelkou bych nikam nechodil.

jen at jde, aspon se sama presvedci 8)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.19 09:25

Ano, i já, stejně jako lorelai947, se domnívala, ze právě porodné se týká pouze matky a otec, popř.pouze matky. Pokud bych žádala o příspěvek na bydlení, vím, ze se to týká všech členů domácnosti. Každopádně já se ani tak neptala, zdá dostanu/nedostanu porodné, ale spíše na to, jak ke mnou jmenované částce, přes 28 tisíc, úřad došel…A na to mi nikdo neodpověděl, každý řeší, ze nemám nárok…i tak děkuji a ahoj

lorelai947
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 03.03.19 09:27

@debra.morgan tak já se o dávky jakéhokoli druhu do detailu nikdy nezajímala, protože z toho co o nich jen okrajově vím, vím že bych na ně neměla nárok ani jako samoživitelka natož jako vdaná… Takže se strašně moc omlouvám, že neznám detailní podmínky všeho, i toho co se mě netýká a dovolila jsem si své překvapení sem napsat… :pocitac:
Pod pojmem příjem rodiny jsem si totiž představila matku a otce, ne všechny členy domácnosti, ve které dítě žije…

ka2ka
Extra třída :D 14544 příspěvků 03.03.19 09:27
@Anonymní píše:
Ano, i já, stejně jako lorelai947, se domnívala, ze právě porodné se týká pouze matky a otec, popř.pouze matky. Pokud bych žádala o příspěvek na bydlení, vím, ze se to týká všech členů domácnosti. Každopádně já se ani tak neptala, zdá dostanu/nedostanu porodné, ale spíše na to, jak ke mnou jmenované částce, přes 28 tisíc, úřad došel…A na to mi nikdo neodpověděl, každý řeší, ze nemám nárok…i tak děkuji a ahoj

stačí počítat a @Katuskka ti to spočítala

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.19 09:27

A díky mochomurce :) je to tam opravdu srozumitelně a jasně popsáno, teď jsem si to přečetla, díky!!

debra.morgan
Echt Kelišová 7548 příspěvků 03.03.19 09:31
@Anonymní píše:
Ano, i já, stejně jako lorelai947, se domnívala, ze právě porodné se týká pouze matky a otec, popř.pouze matky. Pokud bych žádala o příspěvek na bydlení, vím, ze se to týká všech členů domácnosti. Každopádně já se ani tak neptala, zdá dostanu/nedostanu porodné, ale spíše na to, jak ke mnou jmenované částce, přes 28 tisíc, úřad došel…A na to mi nikdo neodpověděl, každý řeší, ze nemám nárok…i tak děkuji a ahoj

ale i tak na nej nemas narok,staci se podivat na tve prijmy, ktere jsem jen tve, tak nechapu co resis? :think: kde tu castku urad vzal, ti tu asi nikdo nerekne, kdybych si mela tipnou rekla bych, ze ta nemocenska se „nejak“ krati nebo prepocitava, ale to fakt netusim. jen si tam zavolej/zajdi. oni ti to vysvetli.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama