Z jedlíka nejedlík 15 měsíců

37
18.12.19 13:02

Z jedlíka nejedlík 15 měsíců

Zdravím a prosím o pomoc nebo rady zkušených. Malý narozen 38+2, PV 3580g, 51cm. V roce 11,5kg, stále kojen i přes den. Od 5m nájezd na příkrmy, krásné papal a vše. Mixované i kousky. Od 5m nám rostou zuby. Nyní 15m, přes den kojeny tak 4×, ráno i na spaní, usíná u prsu. V noci někdy spí celou noc, jindy co 2h vzhůru. A teď k problému.. před týdnem jsme mu našli horní stoličku. Noci měl divoké a z ničeho nic zub. Jenže od té doby nechce papat, před tím ráno vstal a běžel do kuchyně ham ham. Teď to sice taky udělá, ale dá si lžící a už další nechce. To stejné oběd a vecere. Jediné co si dá jsou třeba křupky. Ani piškoty a sušenky nechce. Dnes ráno mi teda po týdnu snědl půl krajíce chleba a okurku, ale asi jen proto, že jedl sám vojáčky. Pije pěkně vodu i čaj, takže z dehydratace strach nemám. Ale co to jídlo? Vrátí se to do starých kolejí a bude nám zase krást jídlo z talíře a celý den papat co mu přijde pod ruky nebo prostě se z něj stal nejedlík a nebo ta stolička? Předem díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7400
18.12.19 13:15

@Aisha8 mame doma neco podobneho. Dcera teda byla celkem nejedlik vzdycky, jen mela zachvevy obdobi, kdy pekne jedla. Vyjimecne, opravdu vyjimecne ma dny, kdy si da neco k obedu - 3-4 lzice, kousky,…ale je to boj. Tak je to se vsim - jogurt - 4-5 lzicek a konec. Pulka rohliku, nekdy ani to ne. Ji teda hodne zeleniny a ovoce, pije taky dost. Ale teply jidlo do ni dostat je boj. Nejak teda nestrada, neni vyhubla, je vesela. At uvarim co uvarim, i moje mamka, tchyne, kdokoli, temer neji proste. Ma teda rok a pul. Jsem zvedava na dalsi prispevky.
Napadly me nejake kapicky na podporu chuti k jidlu, ale co? :nevim:
Jinak jeste kojim, usina u prsa teda. A nejak nemam silu ji nedat, sileny hysteraky :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
18.12.19 13:40

Mam starsi ctyrlete a musim rict, ze vykyvy ma. Nekdy ji jak dospely a nekdy jako batole. Porad se to meni. Muj mladsi zase ma dny, kdy rostou zuby a ji pouze a jenom presnidavky. Nic vic. Davam mu ue do plnicich sacku. Za par dni zase normalne ji. Neresim. Cim vic to clovek resi, tim je to horsi. Pokud se z jidla udela doma tema, horsi se to. Kamaradky syn mel zase obdobi, kdy pil pouze a jenom mleko. Ctyri mesice. Ubral na vaze hodne, ted si pridava, ji vse. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
662
18.12.19 13:45

Já bych řekla, že tyhle dva příklady jsou každý úplně jiný. Pro zakladatelku, zkusila jsi mu prohlédnout pusu, jestli se mu neklube další zub? Může ho to jídlo bolet. Na to bych asi sázela já. Můžeš zkusit udělat test, dej mu Nurofen a pak za půl hodiny jídlo jestli se chytne. A zkusit můžeš i jídlo v kapsičce. Jsou i doma plnitelné. Nejmladší syn měl období, kdy ho vysloveně obtěžovalo jíst, jediné co toleroval byly kapsičky. A ještě mě napadá, jak se projevuje, že jídlo nechce? Jí sám, dá si lžičku a pak už nejí? Nebo ho krmíš a on se zpouzí? Když mu dáš do pusy další lžičku trochu pod nátlakem spolkne to? A nezkouší to jen na tebe? Že by třeba s tátou jedl líp?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
18.12.19 13:56

@Kukacka123 my taky usiname jen u prsa a přes den má, když si řekne. Na podporu chuti jsou pivní kvasnice, všeobecné myslím vit. B, ale to dávat nechci. Za měsíc máme jít k Mudr, tak ji řeknu, ať ho převáží. Jako už teď mu pliny jdou více utáhnout, takže asi něco zhubl :? 35
Neřeknu, kdyby měl vždy problém s jídlem, ale on opravdu 2× snídal, 2× svačina, 2× oběd, 2× svačina, 2× večeře. Jedl svoje i moje :roll:
@lolink já vím no, že jak se to bude řešit, bude to jen horší. Bohužel mi to nedá, zubů máme 9 a tohle je první takové divné chování. Otázka, jestli to s tím může být spojené? Už je to přece jen týden, co se pořádně nenajedl..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
18.12.19 14:07

@Anny2148 pusu hlídame, protože mažeme gelem a zatím nic extra, možná stolička na druhé straně, ale je v takové fázi, že to klidně zase měsíc může trvat. Nurofen jsme zkoušeli, nechtěl ani tak pak jíst. Domácí kapsičky i kupované máme, včera mi snědl jednu kupovanou, ale zase mu ji dávat 5× denně aby se najedl, jediné do toho zkusit mixovat maso atd. Jinak jídlem ho krmíme (jogurty, polévky, kaše), sám ji jen vojáčky a něco do ruky (piškot, ovoce, zelenina…). Ráno hned dělá ham ham leze do židličky, sedne a jen co se blíží lžíce otočí hlavu a hotovo. Zkusíme asi 3 druhy snídaně třeba a nic. Kaši jsem narodila tak, že ji mohl pít brčkem, nechtel. Bez brčka z hrnku ji taky nechtel. zkoušela jsem už i obrácenou psychologii (ne to nemůžeš a jen jak to získal, stejně nechtěl otevřít pusu). Když už mu ji tam fakt nacpu tak to spolkne, neplave, neprská. Ale další už nechce i když by se po tom mohl dřív utlouct. Nechce jíst ani s tátou, ani s babičkou a to s ní vždy vše snědl a to bez pípnutí. Mě trochu sni jako jediné, jinak nikomu nic. Dnes jsem mu dala polévku ať se nakrmí sám a jen si s tím hrál. Nevím, asi už jsem vše zkusila, kromě toho,. Nechat ho úplně bez jídla a nic nezkoušet, ale na to nemám..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
662
18.12.19 18:12

@Aisha8 V tom případě to vidím na první období dětského vzdoru. :) Malej zjistil, že když nebude jíst, tak bude maminka vesele skákat a má pocit vlastní moci. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
18.12.19 19:20

@Anny2148 taky mě napadlo, že to zkouší 😃zase on byl opravdu milovník jídla a že by kvůli tomu nechal své neřesti a vzdal se všeho dobrého? :lol: dnes teda snědl pár prvních kousků, ale sam a to vojáčky, tak přemýšlím, jestli už nechce jíst sám úplně vše a proto se odmítá krmit..ale že to přišlo ze dne na den :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
18.12.19 20:36

@Aisha8 to tak klidne byt muze, ze chce jist sam. Muj 14 mesicni uz treba sam vicemene ji. Je to jednodussi. Samozrejme polevky davame treba na pul, on zkousi lzicku nebo mu vyberu zeleninu a tu ji sam a ja krmim vetsinu, ale co jde, ji rukama nebo zkousi vidlicku. Cim driv zacne, tim lepe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18365
18.12.19 21:34

Co jsou vojáčky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7400
18.12.19 21:40
@Bubla Bůčková píše:
Co jsou vojáčky?

Taky me to napadlo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
18.12.19 22:49

Neznáte? :D to je něco jako jednohubky, nakrájený třeba chleba na čtverečky :D říkáme tomu vojáčci. No já ho zatím krmila, přišlo mi to rychlejší a jednodušší. Ale asi mi nic jiného nezbyde :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
19.12.19 07:52

@Aisha8 ja u nem mam vecne vysavac a po jidle to vsechno vysaju. Je z toho bordel, ale za par mesicu mu jen das jidlo a naji se uplne sam. Coz je pohoda. Zacni vidlickou, je to pro nej jednodussi. Lzici do ruky at nabira a ty mezitim davas lzici taky. Tohle jediny funguje u nas, jinak mi z toho tecou nervy. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2530
19.12.19 21:02

@Aisha8 U staršího syna to nastalo po angíně. Měl rok a půl a valil do sebe všechno co dostal. Po guláši (dětské verzi) se mohl utlouct. Pak angína a konečná. Teď má 3,5 a jí pořád mizerně, maso skoro žádné, samé suché těstoviny, brambory, rýži. Pořád doufám, že se to zlomí. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7400
19.12.19 22:24

@lea79 dcera jedla o neco lip taky, pak mela laryngitidu a jak kdyz utne :? Ona si da od vseho max kapku a staci, obedy vubec :? Ji bily jogurt, rohlik, okurku, nekdy rajcatko, ovoce temer vse, krupky, detske susenky, obcas kapku kase, ale je to bida :( navic tchyne a okoli dost huci, ze je to nejedlik, ale co mam delat? Preci ji to nebudu cpat do pusinky nasilim. Zkousela jsem vse mozne i nemozne - jist sama, krmit, polevky, pomazanky, tuhe - placicky, maso, kousky, i omacky,…nic proste. Zavre pusinku a NE! :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat