Z jednoho prsa pije krásně, od druhého se odtahuje

132
23.7.21 17:55

Z jednoho prsa pije krásně, od druhého se odtahuje

Pěkné odpoledne, ráda bych znala váš názor či radu.

Mám 6denní miminko. Prsa se mi zvětšila, nalila. Začínám vždy kojit z levého, ke kterému se přisaje, dvakrát/třikrát popotáhne a pak se odpojí a zase začne hledat bradavku. Vzteká se, že ji nemá hned v pusince, zase se přisaje a opět stejná písnička…Když si prso zmáčknu, teče z něj něco (mlíčko/kolostrum). Po cca 10 min to vzdám, přiložím na pravé prso a hned se přisaje a pěkně pije.

Ještě dodám, že z pravého mi občas kape mlíčko, z levého ještě nikdy.

Čím to může být? Nerada bych přišla o mlíčko v tom levém. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
23.7.21 17:58

Taky jsem mela jedno prso vykonnejsi, nez to druhe :lol:. Rekla bycj, ze je to normalni a o mliko neprojdes. Jak bude prcek silit a pit vic a vic, tak se to zlepsi.

• Citovat
  • Nahlásit
1786
23.7.21 18:15

U mne tak dělá, když mám prso moc nalite, tak se jí blbě přisava. Nebo mám taky jednu bradavku plochou, tak se jí tam to prso hůř strká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
23.7.21 18:18

@Nicole 1234 jj bradavky mám lehce jiné. Co s tím, je na to nějaký fígl? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1786
23.7.21 18:25

@eva1404 snažím se jakoby ten dvorec okolo bradavky zvrasnit, abych ji ho do té pusy s tou bradavkou narvala co nejvíc :D ono ji to prso párkrát také třeba vypadne, ale třeba na pátý pokus je ta bradavka už tím jak cuca také vystouplá, takže o to se jí přisava lip

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
23.7.21 18:28

@Nicole 1234 On teda bradavku i žužlá, asi by už i tím měla být vystouplá, ale určitě to vyzkoušíme :) děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1884
23.7.21 18:31

Pokud máš před kojením prsa opravdu nalitá, tak může pomoct je nahřát, aby mlíko lépe teklo a dítěti se snáz přisávalo.
Jinak my taky bojujeme s kojením z pravého prsu, ale to je spíš tím, že na té straně prostě nemám vychytaný úchop. Když ji položím a chytnu dobře, tak se přisaje a pije krásně, ale někdy je to horor.
Pak taky může být hodně hladové a když se mlíko hned nespustí, tak se může vztekat a pouštět se. Takže bych zkusila prso před kojením nahřát (třeba nahřívacím polštářkem atd.) A uvidíš jestli se to zlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1289
23.7.21 19:20

Většina ženských to tak má, že z toho jednoho prsa se dětem pije hůř. Já jsem dva roky kojila jen na jednom prsu :) To druhé syn odmítnul.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Aquarius79
23.7.21 20:14

Inu plnotučné a polotučné… nebo desítka a dvanáctka. Není nad to si vybrat správnou pípu.

• Citovat
  • Nahlásit
1991
23.7.21 20:14

U nás pomohlo přikládat k levemu prsu, které moc nechtěla tak, jako k tomu pravému :) aby byla ve stejné poloze proste, akorát byla u druhého prsa :)
Jinak nahřát prsa před kojením, možná trošičku odstříkat ručně, aby prso nebylo tak tvrdé a plné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
622
24.7.21 13:50

@PepiKo souhlas. Mimcu nemusí otočená poloha vyhovovat, proto hůř pije. Může ho bolet kolem krku.. Není to vždy jen prdy či bradavkou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat