Reklama

Z klidného miminka nevrlý vztekloun, už nevím jak dál

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.18 14:57
Z klidného miminka nevrlý vztekloun, už nevím jak dál

Maminky, nevímsi už rady (prosím anonym, nebo zas to na mě někdo vytáhne, jako vždy :? )
Mám 5,5 měsíčního chlapečka (2. dítě).
Do 4 měsíců byl tak neskutečně hodné spavé, usměvavé miminko, co téměř ani neplakalo.
Ano chápu, že miminka láčou, ale co poslední dobou předvádí synek je neúnsné. A to jsem si myslela, že mě nic nerozhodí, jelikož první syn byl první 4 měsíce neskutečný nespící křiklounek, co měl všechny problémy, co miminka můžou mít a pak se zklidnil. Ted je to naopak a to jsme si bláhově myslela, že má opravdu miminko za odměnu.
Malý téměř celý dne pláče. No půl dne se provzteká, rudý, zvedá nohy a mrská s nimi o matraci nebo zem když je na hrací dece) mlátí se pěstičkami do břicha, ale fakt rány. Řve, kope nohama jak šílený, mrská sebou, spí max 20 min řes den asi 3×.
DO nedávna spal tak 2× po 2,5 h a v noci celou noc. Ted v noci je i 5× vzhůru, zase mlátí nohama o matraci, takže spát vůbec nemůžu. Budí se, poplakává ze spaní a je neklidný, pořád se točí sem a tam. Téměř celý den ho chovám, nosím a bohužel ani to nepomáhá, vzteká se i na ruce, o kočáru ani nemluvě. Tam řve a řve a řve, už mě litují i lidi na ulici. Ano, je vedro, jenže on řve i když vedro nebylo, nesnáší kočár. Mám nosítko, ale v těchto vedrech se to nedá. Věnuju mu 90% času, starší dítě je skoro odstrčené a nemám na něj čas :( Je mi ho líto a bčas kvůli tomu pláču.
Občas lituju, že se nám stala nehoda a dopadlo to takhle :( Miluju ho, ale už nemůžu. Nemám pomoc babiček. Ani jedna si starší dítě nebere. Moje mamka razí heslo, stejně jako tady supermaminky na emiminu, že babičky nemají povinnost hlídat. Možná je to z poloviny pravda, ale moje matka nepohlídala mého 2,5 letého syna déle než hodinu. Nevozila nikdy ani starší, ani mladší dítě, ani neprojevila zájem. Nechodí do práce, je zalezlá doma na vesnici. Někdy mám vztek na ni a buduju si k ní averzi, že jako babička vůbec nefunguje. Podoruji ji i finančně, rotože nemá práci. Ale ona ani nepřijede i 3 měsíce a to bydlí 15 km od nás. Jsem unavená, bez energie, s mastnými vlasy. Odnáší to i naše manželství, kdy jsem ořád podrážděná, bojím se každého dne, co zas bude. Dávám mu najevo lásku, mazlí se s ním, zpívám mu, až usne, tak brečím. Brečím, že se nemůžu věnovat prvnímu, která na mě volá maminko, pojd si hrát a když řenu, že nemůžu, jen se smutně dívá. :,(
Ted vyčerpáním mladší syn usnul. Vidím to tak na 30 min max. Někdy mám chut utéct a nevrátit se.
Tchyně nejezdí taky, ta je v důchodu, ale oobčas jede k ní syn do bazénu. Tedy manžel ho tam vozí. To ona teda pohlídá už líp a má k němu větší vztah, než moje matka.
Omluvte prosím takovou negativní diskuzi, ale jsem úplně na dně. :oops:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.18 15:00

napadlo mě, nemůže mít nějakou vadu? Jinak se i dost směje a pak z minuty na minutu se vzteká. Hodně slintá, často kaká a má ted pár dní zvýšenou teplotu. Dr mu brala i vzorek moči, měl být očkovaný, ale neočkovala kvůli těm teplotám. Staršně slintáa rve si vše do pusy úplně zuřivě. U prvního jsem si taky myslela že zuby, ale vylezly až v 8. měsíci taže nevěřím, že by za to mohly zuby. Mažu Mundisalem a nepomáhá ani to.

bertoldina
Kecalka 484 příspěvků 3 inzeráty 02.08.18 15:01

A nejsou to zuby?

bertoldina
Kecalka 484 příspěvků 3 inzeráty 02.08.18 15:04
@Anonymní píše:
napadlo mě, nemůže mít nějakou vadu? Jinak se i dost směje a pak z minuty na minutu se vzteká. Hodně slintá, často kaká a má ted pár dní zvýšenou teplotu. Dr mu brala i vzorek moči, měl být očkovaný, ale neočkovala kvůli těm teplotám. Staršně slintáa rve si vše do pusy úplně zuřivě. U prvního jsem si taky myslela že zuby, ale vylezly až v 8. měsíci taže nevěřím, že by za to mohly zuby. Mažu Mundisalem a nepomáhá ani to.

Naše malá si první zuby nadělila k ukončenému 5.měsíci. A třeba já a brácha jsme měli každý první zuby jindy, sourozencem se úplně řídit nedá. Každopádně přeju, ať to brzo je zase usměvavé mimčo :hug: .

Ba412
Kecalka 230 příspěvků 02.08.18 15:07

Starsi syn mel prvni zub v 10 mesicich, dnes ve 32 letech nema jedinou plombu ( podobne jako ja, ma asi zuby po mne), mladsi mel prvni zub v 4,5 mesisich a dnes ve 29 ma pusu predlazdenou…
Taky bych tipovala zuby.

Žena Vlk
Kecalka 478 příspěvků 02.08.18 15:07

Podle mě to zuby určitě být mohou. Neznamená to, že za týden vylezou, ale jak tam začne pohyb v těch dásních, je to nepříjemné. Mně někdy přišlo, že nejvíc vztekání se zuby bylo v době, kdy nebylo nic vidět. Samo prořezávání pak šlo vcelku hladce a byla to otázka dne, dvou.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.18 15:13

Holky zuby mě napadly, ale vím, že než vylezou to trvá. A jestli tahle bude prožívat každý zub, tak si to hodím. Například dnes jsem týden dopředu objednala staršího synka k tchýni do bazénu. Manžel ho v pracovní době tam zavezl a ona mi ho těsně před oběděm dovezla. Normální babička by mu dala i oběd a nechala si ho tam. Ne, ona mi ho dovezla hladového a vyčerpaného. Toto je „ta lepší“ babička. Nejsem dobíjecí, jedu už na rezervu, jsem s energiíí v mínusu.
Piju redbuly, už je mi z nich zle. Kdžy se podaří, že usnou oba po obědě, lehnu si, ale neusnu, i kdžy jsem vyčerpaná, už mi v uších zvoní jeho pláč a a mám knedlík v krku. Nevěřila bych, že mateřství je tak sakra těžká práce. Nejspíš to nezvládám, lituju moje děti, co mají za matku. Ale jedu na plný plyn, chdíme ven, vařím, hraju si s nima oběma. Ale sama jsem zralá na psychinu. :? Chlap dojde z práce a vyjede, co jsem zas nepříjemná. Snášel to dlouho, ale chápu ho už.. Ale nedá se to, jsem až do 18 hod s dětmi sama.

dupejj00
Kecalka 153 příspěvků 02.08.18 15:17

Ach jak ti rozumim.mam doma neco podobneho,taktez do 4 mesicu spokojeny,od te doby se to postupne zhorsuje.Ja jsem ale na pricinu asi prisla.u nas je problem reflux,jak se zacal vic hybat,tak se mu vraci mleko a zaludecni kyseliny drazdi jicen.ma z toho i kasel chudacek :/.taky cele dny nosim na rukach,na starsiho nemam cas,doktorka rika,ze z toho vyroste..Dnes spal rano 40 min a pak byl vzhuru pres 3,5 hod. Jestli casto kaka,napada me alergie na neco?

amazon
Echt Kelišová 8750 příspěvků 02.08.18 15:28

Kombinace zubů a veder. Některé děti si v teple lebedí, jiné ho nesnášejí…
Nechávej ho nahatýho a bez plínky na bříšku…zkoušej..
Moje obě děti měli ABKM, takže než pomohlo mlíčko z lékárny, chtěla jsem si hodit taky mašli.

Fima
Nadpozemská drbna 29218 příspěvků 13 inzerátů 02.08.18 15:32

Podle toho, co píšeš, bych tipla zuby. Mému nejmladšímu vylezly první dva v 5 měsících. To, že je starší sourozenec měl později, není vůbec směrodatné. I u nás to tak bylo a v 10 měsících má zubů devět. Já mám teda miminko věčně usměvavé a spokojené, ale jak rostou zuby, tak je obrat o 180. Teploty, průjmy, slintá a celé dny řve. Od starších dětí to neznám, těm zuby rostly naprosto bezpříznakově. Někdy je to dva dny, někdy déle, ale pokaždé pak najdu zub. Jen před tím prvním zubem to trvalo tedy delší dobu a to může být i váš případ.

Co k tomu říct. Mateřství je prostě neskutečná řehole, ale všechno má svůj konec i začátek a bude lépe. A pak zase hůř. Klid s dětmi prostě většinou není. Asi nezbývá, než to přijmout jako fakt a naučit se s tím pracovat. Chlapa poprosit, ať děti chvilku pohlídá a ty si sem tam odfrkni. Najdi si něco, při čem se můžeš odreagovat. Občas je to prostě na palici.

Twixinka
Zasloužilá kecalka 688 příspěvků 4 inzeráty 02.08.18 16:11

Taky me napadly zoubky .. no ale napisu svou zkusenost,mela jsem uzasne hodne miminko,spinkala krasne pres den i v noci max s jednim vzbuzenim a pak se vsechno zacalo najednou menit,tak jsem si rikala,ze to budou dalsi zuby,ale ono nic a to docela dlouho,tak jsem vyrazila k doktorce a ta nas poslala na orl - v poradku,odber krve - v poradku, odber moci - sileny zanet mocovych cest + jsem jeste prisla na to,ze ma otekle ousko okolo jedne nausnicky,tam se prislo na to,ze je to zanicene,doktorka z toho vymackla silene hnisu :( takze ja bych po tehle sve zkusenosti vzala dite pri takovych nahlych zmenach k doktorovi a to fakt nejsem nejak prehnane uzkostliva a nechodim tam s kazdou teplotou :nevim: i kdyz nic nenajde tak aspon budes mit jistou,ze je mimco zdrave :kytka:

Marben
Ukecaná baba ;) 1961 příspěvků 02.08.18 16:14

To budou zuby a vem si to neskutečné vedro. I zdravý dospěly člověk už má co dělat…
Také mám zlaté miminko, také jsem si říkala, ze za odměnu u prvního jsem dva roky téměř nespala. A teď? Už je týden jak vyměněny pořad řve, je nespokojený, kope nohama, v noci spi hůř než normálně… má přes 7 měsíců a derou se ven huby a ten hic je na padnuti.

reny14
Ukecaná baba ;) 2387 příspěvků 02.08.18 17:13

To je blbé s těmi babickami. Kdyby jsi měla aspoň občasnou pomoc od nich, aby si vzali staršího a ty jsi měla pocit, že se mu někdo věnuje. Taky to znám. To mě mrzelo snad nejvíc, že to odnáší starší dítě. Zapojit manžela a promluvit si s babickami. Měli by ti pomoct. Jinak bych to řvaní malého řešila s pediatrem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.18 20:09

@Twixinka T je staršné :( Děkuji , my už u dr byli, ale z jiného důvodu, nechci tu raději zminovat. Ale nakonec vše v pořádku, krevní obraz ok, moč ok, i výtěr ze stoličky ok. Nevím, jak jinak by ho měla vyšetřit. Ale jdem příští týden na druhou dávku hexy, tak jí to řeknu, te duž tam nepoběžím znovu, nebo si už přijdu jako blázen :think:
Jak malou prosím vyšetřovala, když přišla na toto? @Fima Já vím, že je to u každého dítěte jiné, ale i první byl celkem dost uplakaný a pořád jsme to sváděla na zuby. je fakt, že toto až tak moc nedělal po 3. měsíci se výrazně zklidnil.

@dupejj00

Alergie nejspíš ne, o tom kakání dr ví, dělala mu stěr, něpřijde jí alergie na něco, ani ABKM.

@Marben

Asi to bude fakt kombinace veder a zubů. Nebo já už nevím. Malý s navíc šíleně potí, utřu ho a zas z něj tečou čůrky potu. Potil se i v zimě hodně, stačilo abych ho kojila a byla celý upocený. @reny14

Muž se zaojuje dost, ale jelikož chodí pozdě z práce, pak uspí děti a jde ještě do půlnoci do „svojí práce“ tak má toho taky nad hlavu, spí málo. Starší syn ted začal ze spaní dost plakívat, to udělá i 3 x za noc, chodí za nama, takže jsme oba jak mátohy, vyřízení.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.18 20:14

@dupejj00

To je ještě dobrý 3,5 h vzhůru. Mně byl takto předevřírem malý vzhůru téměř 6 h v kuse! A pořád měl plno energie a hučel a hučel. Je fakt, že i mín jí, tak nevím asi ty zuby, i když dr říkala, že to nevypadá na zuby :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama