Z na autě jako začátečník

66608
3.10.19 16:22

Z na autě jako začátečník

Prosím, chtěla bych se zeptat začínajících řidičů, kteří si dali samolepku Z na auto. Mají k Vám ostatní řidiči respekt a jsou ohleduplní, nebo je to dráždí a chovají se agresivně?
Když jsem ho neměla, nebyly problémy a nikdo nepředjížděl, netroubil, a když jsem si ho tam dala, tak troubí a předjíždějí. Chovají se hrozně.
Děkuji za postřehy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

332
3.10.19 16:26

@Qwentin když jsem začínala jezdit (před 16 lety), dala jsem si to Z na auto a taky jsem si myslela, že to bude lepší…opak byl pravdou. Mám stejně zkušenosti jako máš ty :roll: teprve v okamžiku, kdy jsem to sundala, byl klid. Takže za mě…dat to pryc. Je to teda ale dost smutné :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16902
3.10.19 16:29

Na Z netroubí a neprovokuju, jen koukám jet hodně daleko a vyhnout se jim, mám pocit že se jich musím bát a taky se jich bojím :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21559
3.10.19 16:36

Já Z mám a nevím no..když je někdo hovado, tak ho Z nezastaví. Ale když jedu s manželem, tak mi někdy říká, že vidí, že to druzí řidiči vnímají, že se drží dál, že mi dávají víc prostoru.. Předjíždějí mě podle mě stejně jako kdybych Z neměla. Tady člověk v 80 jede 86 a běžně ho předjíždějí 110. Já jezdím vždycky míň, zvlášť když jedu někam kde to neznám, takže mě předjíždějí často no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8929
3.10.19 16:38
@Qwentin píše:
Prosím, chtěla bych se zeptat začínajících řidičů, kteří si dali samolepku Z na auto. Mají k Vám ostatní řidiči respekt a jsou ohleduplní, nebo je to dráždí a chovají se agresivně?
Když jsem ho neměla, nebyly problémy a nikdo nepředjížděl, netroubil, a když jsem si ho tam dala, tak troubí a předjíždějí. Chovají se hrozně.
Děkuji za postřehy.

Já jim dávám hlavně větší odstup při rozjíždění v kopci, kdyby začali couvat. Jinak si na ně dávám pozor a jedu ohleduplně. Ale také se snažím předjet, stejně jako autoškolu. Nedala bych si ho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
992
3.10.19 16:40

Já Z mela asi 10 dnů. Kolikrát se mi stalo, ze na mě někdo troubil. A měli z toho hroznou srandu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1253
3.10.19 16:41

Já když vidím někde Z, tak si držím odstup, jsem ostažitější a mám větší trpělivost, takže tam, kde bych normálně už zatroubil, tak tady nad tím mávnu rukou. Ale nevylučuju, že mohou existovat zamindrákovaní pitomci, co si právě na začátečníky o to víc dovolují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5388
3.10.19 16:53

Na Z netroubím, nejsem agresivní. Mám pro začátečníka pochopení. Ale zároveň si na něj dávám bacha. Je to pro mě upozornění, že je přede mnou někdo, kdo může zmatkovat a s autem si zatím moc netyká, je nevyzpytatelný :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4208
3.10.19 17:13

Já začínala před 7 lety jezdit po 20 letech od autoškoly a Z jsem si na autě držela ještě 2 roky. Za celou tu dobu na mne nikdo netroubil, a drželi si odestup. Dokonce i když mi to často „chcípalo“ na křižovatkách, tak se řidiči za mnou spíše smáli, než by troubili - a to se mi jednou nepovedlo ani na popáté odjet z kruháče, prostě mi to pětkrát poskočilo a chcíplo ( špatně jsem hospodařila se spojkou a plynem), načež jsem řekla manželovi, že končím, vystoupila jsem z auta a omlouvala se na dálku řidičům za sebou, kteří se usmívali, manžel sednul za volant a odjel. Dnes již tento problém nemám.

Osobně také velmi vnímám, když má někdo na autě Z - ještě si moc dobře pamatuji, jaký jsem měla ze začátku respekt, neměla jsem správný odhad ( ani rychlosti ani vzdálenosti) a tudíž jsem byla ráda, když každá moje cesta končila úspěchem - také mi to zvyšovalo sebevědomí a tím spíše jsem přestala mít strach ( zůstal zdravý respekt), i když ani po 8 letech nemám z řízení radost, ale beru jej jako nutné zlo.

Já mám spíše problém s tím, že jak musím dojíždět do práce a řídím malé autíčko, tak je zcela běžné, že mi řidiči ve větších vozech nedají přednost, či agresivně předjíždějí přímo na křižovatkách, kde já dávám přednost ( zcela běžně mne objedou a s pískáním gum prostě musí odjet). Byla dlouho doba, kdy mne to rozčilovalo, dneska se už směju a říkám si: " OK, jeď si a rozbij se o někoho jiného."

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
3.10.19 17:25

Z jsme dali jeden den a hned ho sundali. Tolik debilu co se najde a troubí. Hroši než když
tam není. Myslím si, že to je zbytečné zvlášť v dnešní době kdy 90% lidi to ignoruje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
3.10.19 17:40

Prvni 3 mesice po autoškole jsem Z měla. Vetsina řidičů v pohodě až na pár mladých blb*ů s polorozpadlým BMW. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22482
3.10.19 17:40

@Qwentin pro mě je to osobně dobrá informace o tom, dát si víc pozor. A taky si dám větší pozor, když ho chci předjet atd. Je mi jasné, že hromadu řidičů to rozdráždí, stačí co dělají, když si dovolím jet povolenou rychlostí nedej bože a něco nižší než je povolená a to žádné Z na autě nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26700
3.10.19 17:41

Přesně, když jsrm si zezacatku dala Z a je to už skoro 20 let, pořad mne někdo vytruboval. Fakt strašný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.19 17:43

Hustý… A samolepka dítě zkušenosti? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26700
3.10.19 17:44

@Bubla Bůčková
No tak tu jsem ani nezkousela, ta je podle mne úplně na nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama