Z nebytu na byt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  07.03.18 09:50
Z nebytu na byt

Ahoj všichni :mavam:

Omlouvam se za anonym. Ráda bych se zeptala, zda máte někdo zkušennost s koupí nebytového prostoru pomocí hypotéky..? A následně předělání z nebytového prostoru na byt.

Moc díky za rady a tipy :kytka:

Reklama

Reakce:

Janli
Závislačka 4697 příspěvků 07.03.18 09:56

Koupi budeš muset realizovat jiným než hypotečním úvěrem. Klasická hypo je pouze na rodinné domy nebo byty.

Jančakecalka
Generální žvanilka 21106 příspěvků 07.03.18 09:59

Hypo na to nedostaneš. Otázkou je, jestli se to finančně vyplatí to předělávání na byt.

Chipy
Kecalka 267 příspěvků 07.03.18 10:05

Četla jsem, že některé banky na to hypo davaji, jen je potřeba mit k ručení jinou nemovitost.

Příspěvek upraven 07.03.18 v 10:09

Janli
Závislačka 4697 příspěvků 07.03.18 10:08
@Chipy píše:
Děkuji za reakce, četla jsem, že některé banky na to hypo davaji, jen je potřeba mit k ručení jinou

To ano, pokud dáš do zástavy jinou nemovitost, půjčí ti. Po předělání bytu a zapsání na katastru jako bytový prostor přehodiš zástavy. Je to komplikované, ale takhle to jde.

Chipy
Kecalka 267 příspěvků 07.03.18 10:12

@Janli právě, že s hypotékou si myslím problém nebude. Jde mi spiš o to předemlání z nebytu na byt. Nyni se tam taky bydlelo ale asi to neresili. Ja bych tam pak take chtela trvale bydliste a normalne zit. Jsou tam mensi okna ale svetlo v byte je. Nevim na cem vsem ta kolaudace pak stoji. :think:

Janli
Závislačka 4697 příspěvků 07.03.18 10:22

@Chipy přístup k bytu, světlost bytu, sociální zařízení. Skoč si na stavební odbor a popros je, jestli by ti to zhodnotili. Stanovisko budou vydávat oni, takže by ti zrovna i poradili, co bude potřeba udělat za úpravy a jestli to vulbec projde.

Almatka
Kelišová 6736 příspěvků 07.03.18 10:30

V KB mi řekli, že mi hypo dají, ale musí nějaký znalec přijít a říct, že se z toho bytu může technicky stát bytový prostor - taky mi řekli, že tam je pak nějaká lhůta na to, aby se z toho udělal ten bytový prostor.

Chipy
Kecalka 267 příspěvků 07.03.18 10:55

@Janli jasne, zkusim to. Děkuju :)

Chipy
Kecalka 267 příspěvků 07.03.18 10:57

@Almatka a koupila si byt nakonec?
Ja si právě nejsem jistá, zda mi to za nervy s rekolaudaci stoji. :think:

Almatka
Kelišová 6736 příspěvků 07.03.18 14:38

@Chipy no pokud to vyjde, kupovat budu, ale majitel je na půl šílenec:-)

elan
Kecalka 177 příspěvků 07.03.18 18:16

Jde to, jen je to, na dlouhé vyřizování, já mám také nebytový prostor a bydlím v něm.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Pouze pro plnoleté! Junckerovu líbačku se Zemanem by ocenil i Brežněv

Videa zpitého předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera v průběhu... číst dále >

Biologické hodiny Farné bijí jako zvon: Dceru Emmy Smetana by snědla!

Zpěvačka Ewa Farna (24) střídavě vyvrací své těhotenství anebo odráží dotazy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Zůstali v Plzni. Je tam všechno lidštější, tvrdí moderátorský pár

Ačkoli Zorka a Míra Hejdovi pracují hlavně v Praze, bydlí v rodné Plzni.... číst dále >

Reklama