Z ničeho nic bolest ucha? 4letý

604
22.3.16 21:12

Z niceho nic bolest ucha? 4r?

Maminky prosim rady,

Dcera za mesic 4 roky. Nemela rymu nic. (rymu mela, ale uz tyden nesmrka, chodi do skolky) Dneska prisla ze skolky a asi v 17 zacla, ze ji boli ucho, porad si na neho sahala, teplotu nemela nic. V 18 jsem ji radeji dala nurofen, pak normalne snedla veceri v 19:30 sla spat zacala ji zimnice, ted spi, ale neklidne porad me vola..

Manzel ma nocni a ja doma jeste miminko, mam manzela volat domu z prace?

Muze to byt zanet? Kdy ji pripadne muzu dat zase nurofen?

Kdyby spala, zitra mam jit rano hned na orl?

Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
22.3.16 21:22

My tohle měli nedávno, z ničeho nic řev, že ho bolí ucho, že na to nemůže sáhnout, začalo mu to kolem ucha lehce otékat, hlavně řval, když jedl. ale manžel ho uklidnil, usnul a ráno po otoku ani bolesti žádná stopa.

já bych asi nurofen nedala, může to právě zamaskovat další příznaky jako teplota. uvidíš v noci a ráno.

• Nahlásit
  • Citovat
2882
22.3.16 21:25

Zkus dát sůl (hrubou) do ponožky a nahřát na pánvičku. Potom ji to přilož k uchu. Já jsem měla zánět jako malá a byla to bolest, že jsem řvala tak dlouho dokud mě mamka nevzala k doktorovi ucho propíchnout. Jinak nedávno jsem měla taky bolesti ucha a v lékárně mi namíchali nějaké protizánětlivé kapky a ty pomohly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6565
22.3.16 21:29

Nechala bych to být.. Zatím.. Ono se možná stalo, že tem má jenom nafoukané- jak se lidově říká, a nebo pokud se tam něco tvoří a nebude mít teplotu a extra bolesti, tak vydržíte do rána..
Kdyby ti v noci začala hodně plakat, pak bych se rozmýšlela co a jak..
Třeba u nás měl kluk dvouletý dvakrát a jenom si tahal za ucho a byl mírně uknouraný a vydržel to dva dny- já ani nevěděla, že má zánět, protože já kyž měla jako dítě, tak to byl hrozná bolest… myslela jsem, že je nevrlý ze zubů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
604
22.3.16 21:41

@Janasas @Mexie
Holky ted se uplne poblila :( prevlikala jsem ji a plakala, ze chce jit spat..

Pak kdyz byla v posteli klepala se zimou uz ma 38 a koncetiny studene

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6565
22.3.16 21:56

@agulla možná fakt po ní leze náchlad.. Nebo nevím, jak to napsat, u nás se to tak lidově říká..
Třčeba kluk taky - chvíli ucho, potom v noci pláče, že ho bolí nohy- on zase trpí při náchladu, že ho bolí kolena, a nebo mu najednou na puse vyskočí i tři opary..
A taky tak z ničeho nic má zimnici, a nebo ho začne bolet hlava- poblije se. má zvýšenou a ráno už pohoda..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4221
22.3.16 22:03

Ja bych to byt nenechala. Ja na usi trpim do ted a je to velmi bolestive(zanet stred. ucha-ostra bolest) zanet zvukovodu (mas pocit ze hur slysis a ze tam neco mas). Oboji by se melo zkontrolovat na ORL a to co nejdrive. Nurofen bych take nedava, nepoznas zda ma teplotu. Pokud bude hodne neklidna jedte na pohotovost. Pri zanetu clovek nemuze skoro vubec spat a bude to pro ni lepsi nez ji „trapit“ doma. Drzim palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22697
22.3.16 22:15

A nebolela ji spíš hlava? Nebo v krku - mě to při angíně taky vystřeluje do ucha.
Ale jinak ano, zánět ucha může být takto náhlý, potvrdila mi to i naše dětská doktorka, že se s tím sem tam potká.
Tak přeji, ať je malá brzy dobrá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22697
22.3.16 22:18

Jinak já jsem pro Nurofen na noc, ale k ránu už ne a sledovat, jak se chová. A ráno k doktorce, případně rovnou na ORL. Na pohotovost bych se nehnala. NEvím teda, jak tvoje malá, ale naše 4,5 letá neumí ještě kolikrát pořádně specifikovat, co ji přesně bolí, tak aby člověk nebyl za blázna. Pokud by to přece jen zánět byl, tak ji Nurofen uleví, ale ne natolik, aby jste to ráno nepoznali (po vyprchání). Je to moje vlastní zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1451
22.3.16 22:21

Zrovna v pátek jsem tu zakládala diskusi jestli může z ničeho nic z minuty na minutu začít zánět středního ucha, ano může. Jeli jsme hodinu a půl od bolení a měla akutní zanět..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3611
22.3.16 22:21

To blikání bohužel často souvisí s tim zánětem. Nám takto začal zánět ousek dvakrát. Je to prý tim jak jsou deti zahleněne a hlavně v noci jim to stéká dolů tak to muže způsobit právě to zvracení. U nas taky casti nebyla pred tim ryma ale zustala takova ta zadni nesmrkal ale bylo to tam. Já tedy u uši s pohotovosti moc dobRe zkušenosti nemám. Dala bych čipek ten by mel zabrat u na teplotu a ráno jít k dr pripadne rovnou na orl. Klidnou noc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4625
22.3.16 23:58

U nás podobné - mám dvě děti 3 a 4 roky - mladší asi 3 dny děsnou rýmu, jinak ale v pohodě a začalo se to zlepšovat, tak jsem si řikala, že to bude dobrý, starší byla v pohodě, dobrá nálada, prostě zdravé dítě. večer šla spát samý úsměv, půl hodiny po půlnoci starší takový pláč a že bolí ucho, že jsme jen sehnali hlídání a jeli na pohotovost - neumím si představit celou noc bez píchnutí. doktorka doporučila hned dávat nurofen. nebylo ji nic jiného než ta bolest. horečku dostala až další den dopoledne (i přes ten nurofen - jen díky němu nebyla zas tak vysoká) a taky zvracela a odpoledne jsme jeli s druhým uchem. to jsme naštěstí chytli dřív, dostala kapky a antibiotika a nemuselo se to píchat. ještě jsem vtipkovala, že nás nevidí naposled, že máme ještě dvě uši (myslela jsem mladší dceru), doktorka se mračila a že to není nakažlivý. no neviděli nás, mladší to chytlo za dva dny - ve všední den, tak jsme jeli na normální ORL.. nicméně při prvním pípnutí o tom, že jí něco bolí a důkladném výslechu, že to něco bude ucho, jsem jí do něj nakapala otobacid a dostala hned nurofen a pak jsme tedy vyrazili na to ORL - tak ta se obešla bez píchání, ale antibiotika dostala taky hned. doktorka říkala, že dát otobacid a nurofen při prvním podezření bylo správně, že díky tomu nemusela píchat.. :nevim:
tolik naše zkušenost s ušima..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2882
23.3.16 00:15

@agulla tak ji vem zítra k doktorovi. Bude asi nemocná. Na zánět to nevypadá. To by to ucho bolelo moc kdyby to bylo akutní. Uvidite zítra. Chudáťko malé :( :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama