Z ničeho nic málo jí (1rok)

242
3.12.20 20:26

Z ničeho nic málo jí (1rok)

Maminky prosím.. už jsem trochu zoufalá.. stalo se někomu?
Malý (13.12 rok) posledních cca 10dni mám problém s jidlem.. malý snědl klidne dva jogurty na posezení, teď mám problém do nej dostat aspoň jeden.. oběd ještě v rámci možnosti ok. Mléko 🤦🏻‍♀️ Ráno měl 210ml snědl cele a na noc 270ml teď ráno nechává 40ml někdy víc a v noci když do nej dostanu během 10min 210ml… v noci se i části budí.
Napadá vás něco?
Malý má od 1m cca uměle mléko, od 4m cca zavedené prikrmy. Od 3m spal celou noc…

Změnila jsem mléko a nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5555
3.12.20 20:28

Dcera o den starší to má takhle úplně normálně.. Jeden den sní všechno co jí dám, a druhý den jak kdyby byla týden najezena. Neresim.. Já taky nejím každý den stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
3.12.20 20:29

Kliiid, normalni obdobi. Taky mam ted ze super jedlika uzobavace. No a co, neresim. Hodnotím stravu podle toho, co nabizim, ne co sni. Kdyby mel hlad, naji se, kdyz nema, nema :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1743
3.12.20 20:29

@Cloui Může to být jen období, můžou to být zuby, může to být přicházející 5. nebo 6.nemoc. Nabizej, jak si zvykla. Pokud nebude chtit, násilím to do něho nedostaneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
242
3.12.20 20:33

Děkuji moc 🙏🏻 6nemoc máme za sebou, zuby jsem se divala a nevypada to. To jídlo mi ani nevadí, ale sakra to vstavani. To je peklo 😂 🙏🏻

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1743
3.12.20 20:46

@Cloui Tak jestli od 3 měsíců spíš celou noc, tak se nedivím, že je to velká změna :lol: :lol: Ty spanky se budou měnit, casem si zvyknes ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
242
3.12.20 20:47

@suzka1 ano, ano 🙏🏻 😁 změnu jsme měli zatím jen u zubu a nemoci. Ale doprcic to je něco teda 😂 do toho Vánoce, chystani oslavy, celková doba s chorobou a ještě dělám ridicak.. mě picne za chvíli s takovou 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16880
3.12.20 20:58
@Cloui píše:
Maminky prosím.. už jsem trochu zoufalá.. stalo se někomu?
Malý (13.12 rok) posledních cca 10dni mám problém s jidlem.. malý snědl klidne dva jogurty na posezení, teď mám problém do nej dostat aspoň jeden.. oběd ještě v rámci možnosti ok. Mléko 🤦🏻‍♀️ Ráno měl 210ml snědl cele a na noc 270ml teď ráno nechává 40ml někdy víc a v noci když do nej dostanu během 10min 210ml… v noci se i části budí.
Napadá vás něco?
Malý má od 1m cca uměle mléko, od 4m cca zavedené prikrmy. Od 3m spal celou noc…Změnila jsem mléko a nic.

Neporadím, ale dcera ze dne na den v 1 roce přestala jist. Jedine čeho snedla par lzicek, byla sklenicka s prikrmem. V podstatě jeden den jedla vše, co jsme ji uvarili, druhy den se toho ani nedotkla. :nevim: Dokonce poznala k to, když jsme ji chtěli doma varenou stravu dat do skleničky, či jsme to dali půl na půl - taky to nejedla. Trvalo to přibližně půl roku, po třech měsících byla ochotna ochutnat suchou spagetu. Jinak nic. Zkusit vydržet a nabízet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
818
3.12.20 21:05

Krize 1. roku, je to normální, zkus dohlídnout, ať má ve stravě dost železa a vitamínů. Ono to souvisí i s tím, že se zpomaluje růst a tak. Ze se často budi, u nás syn střídal asi do 2,5 období, kdy spal ukázkově, a období, kdy byly se spánkem problémy, at už to bylo to, že se často budil, vstával brzy (myslím třeba ve 4) nebo naopak večer nechtěl spát :nevim: občas se ukázalo, ze to byly zuby, ale někdy kdo ví… samo se to pak srovnalo vždy během pár týdnů a zase spal celkem pěkně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13826
3.12.20 21:40
Mám 2 děti a takových období bylo..kolikrát jsem vyvářela a nakonec jsem to musela jíst já..bud rostly zuby, nebo byla nemoc, nebo se měnily chutě, pak nebyl čas a krmila jsem za pochodu, při hře..si pamatuju na dovolené, když dceři bylo přes rok, jak jsme seděli na zahrádce, měli oběd, a já s talířem krmila u pískoviště, jinak by se nenajedla..pak období, že se koukalo do tabletu, zpívalo, četlo.. :mrgreen:

Dneska obě baští normálně a bez následků :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8020
3.12.20 23:29

@Cloui Je to normální. V cca roce klesá spotřeba energie až o jednu třetinu. Nevybavuju si teď, kde jsem to četla, jestli ve Švejcarovi nebo v knize o výživě dětí. Upozorňovalo se tam na to, že to mámy často vyděsí, ale že ač to působí paradoxně, tak ta potřeba jíst u mladšího batolete je pak menší než u kojence. I když dítě samotné je vlastně větší :) Prostě někdy se nají víc, někdy míň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat