Z Ostravy do Prahy z Prahy do Ostravy

83
22.5.20 14:20

Z Ostravy do Prahy z Prahy do Ostravy

Ahoj holky,

Už několikrát jsem se tady snažila poradit se, jak vyřešit tuto situaci, ale stále se mi to nějak nedaří a proto bych byla ráda ještě za další názory.

Na konci dubna jsem se rozešla s pritelem, kterého jsem si našla 2 měsíce po tom, co jsem se přestěhovala z Ostravy do Prahy. Žili jsme spolu.

Když se ze společného bytu odstěhoval, jednala jsem pod vlivem emocí a dala jsem výpověď v práci o z bytu (momentálně mi běží výpovědní lhůta )

Šéf o mě ale opravdu stojí a nabízí mi opravdu dost penez, utahla bych sama byt, život a hezky si měsíčně i sporila.

Problém je v tom, ze mám všechny blízké v Ostravě a tady v Praze nemám vůbec nikoho. Většinu času momentálně travim tak, ze jdu do práce, z práce buď domu, nebo se sem tam stavím na solarium.

Do Ostravy mě to strašně táhne, protože bych byla s kamarády a rodinou, ale ta práce by tam nebyla nikdy placená tak jako tady. Už tam mám přislíbenou práci, za slušné peníze na Ostravu, také bych něco usporila ale už ne tolik jako v Praze, navíc se mi pořad nechce nějak věřit, ze bych takové peníze opravdu dostala. (Toto mě strašně odrazuje)

Do pondělí se musím rozhodnout, zda zůstanu tady nebo ne. Tady mám finanční jistotu, ale jinak mě tady nic jiného nedrží :(

Můžete poradit? Vaše zkušenosti s návratem z Prahy do rodného města? Popr. Podle ceho se rozhodovat, jak si utridit myšlenky?

Moc děkuji! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6762
22.5.20 15:01

Ahoj, v Praze pro mne pracuji dva, drive tri lide z MSK. Se vsemi je dohoda, ze v Praze jsou utery az ctvrtek, pondelky a patky jsou v Ostrave. Vazi si toho a za ty tri dny vetsinou stihnou skoro vsechnu praci.
Nevim, zda to takto tva profese umoznuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
791
22.5.20 15:20

Zůstala bych ještě v Praze nějakou dobu. Vrátit se můžeš vždycky. Já teda moc kouzla v Ostravě nevidím, ale chápu, že tam máš vazby. Jako město pro život (třeba s dětmi) se mi Ostrava nelíbí.
Pořád tam cítím něco ve vzduchu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83
22.5.20 15:22
@Rachel_cz píše:
Zůstala bych ještě v Praze nějakou dobu. Vrátit se můžeš vždycky. Já teda moc kouzla v Ostravě nevidím, ale chápu, že tam máš vazby. Jako město pro život (třeba s dětmi) se mi Ostrava nelíbí.
Pořád tam cítím něco ve vzduchu :think:

Já si zase nedokážu představit život s dětmi v Praze, ze by měli vyrůstat daleko od babičky, tety..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
791
22.5.20 15:25
@Temik píše:
Já si zase nedokážu představit život s dětmi v Praze, ze by měli vyrůstat daleko od babičky, tety..

Ani já bych nechtěla, aby mi dítě vyrůstalo v Praze… :)
Ona zakladatelka ale ještě děti nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83
22.5.20 15:26
@Rachel_cz píše:
Ani já bych nechtěla, aby mi dítě vyrůstalo v Praze… :)
Ona zakladatelka ale ještě děti nemá.

Já jsem zakladatelka :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
791
22.5.20 16:27
@Temik píše:
Já jsem zakladatelka :mrgreen:

Sorry, patek :lol:
No ale chápu, že ještě děti nemáte, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
584
22.5.20 17:12

Pokud máš v Ov slíbený slušný plat osobně bych se vrátila a byla s rodinou a přáteli prostě tam kde se cítím doma a kde je mé :srdce: Život není o penězích ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83
22.5.20 17:21
@Framik píše:
Pokud máš v Ov slíbený slušný plat osobně bych se vrátila a byla s rodinou a přáteli prostě tam kde se cítím doma a kde je mé :srdce: Život není o penězích ;)

Prave, mám přislíbeno, ale není to jistota, nemám ještě podepsanou smlouvu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
584
22.5.20 17:26

Tak podepiš smlouvu. Je někde problém? Ale radit se úplně nedá ty musíš vědět co od života chceš ne my ;)
Někdo je od rana do večera v práci nosí so ji i domů a těší ho pohlrd na výplatní pásku. A třeba pak zjisti že třeba má slušnou úsporu ale nemá rodinu, s přáteli si už nerozumí nebo mají vlastní rodiny a jiné zájmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83
22.5.20 21:28
@Framik píše:
Tak podepiš smlouvu. Je někde problém? Ale radit se úplně nedá ty musíš vědět co od života chceš ne my ;)
Někdo je od rana do večera v práci nosí so ji i domů a těší ho pohlrd na výplatní pásku. A třeba pak zjisti že třeba má slušnou úsporu ale nemá rodinu, s přáteli si už nerozumí nebo mají vlastní rodiny a jiné zájmy.

Problém je v tom, ze se do pondělí musím rozhodnout, zda pokračovat v práci v Praze, kde mám finanční jistotu. Ale smlouvu v Ostravě uvidím nejdřív na konci června..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83
23.5.20 19:19
@Framik píše:
Někdo je od rana do večera v práci nosí so ji i domů a těší ho pohlrd na výplatní pásku. A třeba pak zjisti že třeba má slušnou úsporu ale nemá rodinu, s přáteli si už nerozumí nebo mají vlastní rodiny a jiné zájmy.

Tak byla moje intuice správná, dnes jsem s kamarádem o firmě trosku pátrala a dozvěděla jsem se, ze to jsou podvodníci, příslib práce, která neexistuje apod.. takže bych se tady vzdala práce, přestěhovala se ale v Ostravě bych práci nakonec nemela.. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
584
24.5.20 02:21

@Temik tak to není jediná firma v Ov ne? Tak zkus posílat životopisy i jinde. A co to bylo za firmu můžu se zeptat? Jsem z Ov tak by mě to zajímalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83
24.5.20 07:02
@Framik píše:
@Temik tak to není jediná firma v Ov ne? Tak zkus posílat životopisy i jinde. A co to bylo za firmu můžu se zeptat? Jsem z Ov tak by mě to zajímalo.

Pořad posílám, jenže jsou to většinou firmy, kde je malé finanční ohodnocení a to si nemůžu dovolit. Musím utáhnout byt atd..

Jedna se o firmu incont s. r.o. (Pod touto byl podáván inzerat) ale Ok vystupují jako slevycool, slevy(něco), pod x názvy. Takže vystupují jako LeCharme. Pohovor se konal v Ostravě Na Hradbách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama