Z plného úvazku na částečný - samoživitelka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 22:51
Z plneho uvazku na castecny-samozivitelka

Ahojte.mam praci na plny uvazek, dojizdim,2 deti ve skole…prace ujde, nikde to neni dokonale, ale uz jsem uhonena jak pes.jsem samozivitelka, bez auta a penize tak jakoze…moc usetrit nejde..kazdopad­ne..mam nabidku na praci v miste bydliste, ale jen na castecny uvazek s moznosti pozdeji na plny…s tim ze bych musela nejdrive na pracak…ma nekdo zkusenosti s touto situaci? lze to financne s pomoci nejakych soc. prispevku zvladnout?…dekuji za nazory :)

Reakce:
Božislava
Ukecaná baba ;) 1630 příspěvků 25.09.18 22:56

Pokud máš na mysli příspěvek na bydlení, tak ano

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 22:59
@Božislava píše:
Pokud máš na mysli příspěvek na bydlení, tak ano

Jj…na bydleni a na deti…co ctu na netu tak si ale dost pohorsim…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 23:00

Byla jsem v podobné situaci. Je to hop nebo trop. Já jsem práci změnila, byla jsem také velmi uhoněná.. ale ten přechod byl velmi náročný. A já bych do toho zřejmě nešla, kdybych byla odkázána (třeba finančně) na něco dalšího (třeba ve Tvém případě finance). U mě to bylo o dalším vzdělávání, spoustu změn, které - jak se ukázalo časem - byly k lepšímu, ale než to sedlo vzalo to spoustu energie, ladění, času, vymýšlení.. z počátku menší peníze, ale to se také zlepšilo. Za mě super, i ta krkolomná :lol: cesta k cíly (třebaže náročná) mi dost dala, kromě výsledku, mám dobrý pocit sama ze sebe.

hani28
Ukecaná baba ;) 1184 příspěvků 26.09.18 00:02

Proc bys musela na pracak? Jinak pokud bych si financne pohorsila, asi bych do toho nesla…

Malike
Extra třída :D 11808 příspěvků 26.09.18 03:59
@Anonymní píše:
Ahojte.mam praci na plny uvazek, dojizdim,2 deti ve skole…prace ujde, nikde to neni dokonale, ale uz jsem uhonena jak pes.jsem samozivitelka, bez auta a penize tak jakoze…moc usetrit nejde..kazdopad­ne..mam nabidku na praci v miste bydliste, ale jen na castecny uvazek s moznosti pozdeji na plny…s tim ze bych musela nejdrive na pracak…ma nekdo zkusenosti s touto situaci? lze to financne s pomoci nejakych soc. prispevku zvladnout?…dekuji za nazory :)

Nešla…práce se hledá kvůli přilepšení,nikoliv naopak.Kor když mám dvě děti.

janoma
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 26.09.18 05:25

Asi půjde o dotované místo,proto ten pracák.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49458 příspěvků 5 inzerátů 26.09.18 07:41

Nešla bych. Zkrácený úvazek má a měla jsem. Ale normální cestou , bez nutnosti nějakých kuliček s pracákem. Měla bych strach.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 10:16

@Lama Lama ..ja strach nemam..je to na 100%..jen nevim jak bychto mela pak s penezma ze soc…kdyz budu mit pul uvazku logicky pul platu…ale jestli teda soc.doplati do ziv.minima…ted pri plnem dostanu nejakou castku ale pak vic kdyz budu mit polovicni uvazek??jestli to s doplacenin ze soc.vyjde fin.na stejno nebo hure??

Lama Lama
Hvězda diskuse 49458 příspěvků 5 inzerátů 26.09.18 10:33
@Anonymní píše:
@Lama Lama ..ja strach nemam..je to na 100%..jen nevim jak bychto mela pak s penezma ze soc…kdyz budu mit pul uvazku logicky pul platu…ale jestli teda soc.doplati do ziv.minima…ted pri plnem dostanu nejakou castku ale pak vic kdyz budu mit polovicni uvazek??jestli to s doplacenin ze soc.vyjde fin.na stejno nebo hure??

jo, takle. Jako že by sis snížila úvazek, klesl ti příjem a počítáš, že to vykreješ soc. dávkama?
Tak na to bych se teda vysr.ala s timdle kalkulovat.
A hledala něco lépe placeného, nebo zkrátit úvazek třeba jen na 0,8 -0,9, udělá to hodně.
Půl úvazku samoživitelka mi přijde moc velkej luxus.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 10:50

@Lama Lama ..no prave ze nespoleham..jasne ze mi to socka nevykryje. Jen jsem dostala nabidku v miste bydliste..mela bych vic casu na deti..usetreno za dojizdeni atd..ale asi se mi to neoplati a budu dost ztratna :( …lepsi prace se mi zatim nedari najit…problem je i s tim autem ..ty spoje to je skozite abych stihala kdyzbse treba v praci zpodim ze…je to na pytel..

Lama Lama
Hvězda diskuse 49458 příspěvků 5 inzerátů 26.09.18 10:56
@Anonymní píše:
@Lama Lama ..no prave ze nespoleham..jasne ze mi to socka nevykryje. Jen jsem dostala nabidku v miste bydliste..mela bych vic casu na deti..usetreno za dojizdeni atd..ale asi se mi to neoplati a budu dost ztratna :( …lepsi prace se mi zatim nedari najit…problem je i s tim autem ..ty spoje to je skozite abych stihala kdyzbse treba v praci zpodim ze…je to na pytel..

no tak spíš než na socku bych si teda hledala nějaký přivýdělek v místě, k tomu půlúvazku - úklid, hlídání dětí, výpomoc v nějakém podniku, soukromníkovi.. cokoli. Jinak bych neodešla, pokud bych to měla vykrývat dávkama.

Barusak78
Závislačka 3359 příspěvků 27.09.18 08:17

Socialka ti nic doplácet nebude, protože minimální mzda (40h/tyden) je 12200,– Při polovičním úvazku tedy 6100,– Kc a při slevě na poplatníka a plus daňový bonus na tvoje dvě děti znamená, že budeš pobírat měsíčně cisteho něco přes 8tis. Ano, není to chyba, protože daňový bonus na děti znamená, že i když neodvadis na daních takovou částku, tak daňový bonus jde i tak do plusu. Takže budeš mít více než existenční minimum, které je u tebe a dvou nezaopatrenych děti 7690,– Můžeš požádat o příspěvek na bydlení nebo i doplatek na bydlení. Ale zjisti si to nejdříve na úřadu. Na některé situace se příspěvek nevztahuje (např. podnájem v družstevním bytě atd.). Doplatek je dávkou hmotné nouze a tam je to posuzováno ještě přísněji a je třeba splnit více podmínek. Hypotéka nebo úvěry se samozřejmě do nákladů nepočítají vůbec. Naopak výživné se do příjmu počítá. Pokud ho bývalý partner neplatí bude po tobě úřad žádat jeho aktivní vymáhání.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 16:38
@Barusak78 píše:
Socialka ti nic doplácet nebude, protože minimální mzda (40h/tyden) je 12200,– Při polovičním úvazku tedy 6100,– Kc a při slevě na poplatníka a plus daňový bonus na tvoje dvě děti znamená, že budeš pobírat měsíčně cisteho něco přes 8tis. Ano, není to chyba, protože daňový bonus na děti znamená, že i když neodvadis na daních takovou částku, tak daňový bonus jde i tak do plusu. Takže budeš mít více než existenční minimum, které je u tebe a dvou nezaopatrenych děti 7690,– Můžeš požádat o příspěvek na bydlení nebo i doplatek na bydlení. Ale zjisti si to nejdříve na úřadu. Na některé situace se příspěvek nevztahuje (např. podnájem v družstevním bytě atd.). Doplatek je dávkou hmotné nouze a tam je to posuzováno ještě přísněji a je třeba splnit více podmínek. Hypotéka nebo úvěry se samozřejmě do nákladů nepočítají vůbec. Naopak výživné se do příjmu počítá. Pokud ho bývalý partner neplatí bude po tobě úřad žádat jeho aktivní vymáhání.

Diky..tak hledam dal ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >