Tchyně - je to podle vás pohodlnost?

Anonymní
9.1.21 23:42

Z pohledu tchyně-pohodlnost?

Prosím o nezaujatý názor zdejší tchyně, nebo i snachy.. moc ráda bych svou tchýni pochopila, ale už vnímám že dělám pro ostatní dost na úkor sebe.. mám roční holčičku. Tchyně stále,,privez mi ji, kdy mi ji přivezeš" stále dokola. Já tam jedu s malou ráda, ale kdybychom nepřijeli my, sama nikdy nepřijede. Malá je moc hodná, jsem na ni prakticky sama a nikdy ji zatím nikdo kromě muze nehlídal. Bylo pár situaci kdy jsem např poprosila tchýni, zda by hodinku u nás pohlídala (lékař) ale dělala že to neslyší. Byla velká rodinná oslava mého manžela, já chystala vše od A do Z ona na mě viděla jak je toho na mě moc najednou, já ji i poprosila že by mohla vzít malou do kočárku, ale opět… dělala že neslyší… Vlastně chce malou vidět jen u nich, kdy se jí hodi a dělat s malou co ona zrovna chce… ale nějaká rovnováha tam nefunguje. Prakticky mi přijde že veškeré situace jako moje nemoc, hodně zařizování kdy je hezké slyšet,,můžu nějak pomoci" tak jen řekla,,tak až budeš zdravá tak mi ji přivez a já se s ní potěším" a prosbu o pomoc neslyší, to jich bylo opravdu jen pár výjimečných… Moje tchýně je docela vitální člověk, obráží různé akce v tom problém není..ale opravdu je v tom pohodlnost babiček anebo opravdu jsou babičky jen na to potěšení ikdyz jsou v mladém vitálním věku a nic víc? Mrzí mě to i tak bych ráda měla dobré vztahy ale pro mě nyní je už tohle jako přítěž a já jsem z toho věčného ježdění a vozeni někam protože se chtějí potěšit s malou fakt unavená.. moc díky za vaše názory…prosím o anonym mám tu známé a rodinu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6020
9.1.21 23:47

Jj také slova o potěšení znám. Když jsme s mužem lezli po 4 protože jsme byli nemocní, nemohli, museli hlídat děti od dcery. Když byl muž pracovně mimo a já byla nemocná, měli zase vernisáž… :nevim: co na to říct…snad jen to, že pomáhat si není povinnost :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
9.1.21 23:57

Řekni jí že není tvoje povinnost jí dceru pořád vozit. A že pokud ji chce vidět tak ať se zastaví ona u vás. Pokud to nepochopí, dovez jí k nim, ale jen tehdy kdy se to hodí nebo se chce tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.21 00:03

Z okoli mam pripad, kdy byl podan prst a urvana ruka i s nohama. Oni “hlidaci” jsou i tak neustale oznacovani za nedostatecne prarodice, i presto, ze hlidaji nekdy i jen proto, ze si maminka chce vyjet na hory nebo si doma pouklizet a chce, aby si proto ostatni brali dovolenou.

Samozrejme, pokud jde o nemoc nebo stav nejake nouze, kdy je potreba pomoct, tak ano, to by fungovat melo. Ale aby to byla nejaka povinnost, to by mi pripadalo uhozene. I “prarodice” (kolikrat jeste vitalni mladi lide) maji pravo na svuj zivot a nemusi zit jen vnoucaty.

Nemam rada, kdyz nekdo nechce prijet na navstevu, ale chce porad jen hlidani, idealne pres noc nebo nekolikrat do tydne. :zed:

Anonym z duvodu osobnich informaci.

• Citovat
  • Nahlásit
19549
10.1.21 00:04

Ani nahodou bych nevozila na pozadani. Jestli chce vnucku videt, tak at se zastavi. Jinak bych ke tchyni jela az se to bude hodit mne a ne ji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9354
10.1.21 00:07

Voz ji tam pouze v dobe, kdy potrebujes hlidani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9707
10.1.21 00:08

Vozit jí nikam nemusíš. Ale ani ona není povinná hlídat. Těžko můžeš po někom vymáhat, aby ti pomohl. Prostě nepomůže, není na to. Smiř se s tím. A při oslavách budeš asi muset taky zapojit muže a nedělat „všechno od A do Z“ sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.21 00:17
@Anonymní píše:
Z okoli mam pripad, kdy byl podan prst a urvana ruka i s nohama. Oni “hlidaci” jsou i tak neustale oznacovani za nedostatecne prarodice, i presto, ze hlidaji nekdy i jen proto, ze si maminka chce vyjet na hory nebo si doma pouklizet a chce, aby si proto ostatni brali dovolenou.

Samozrejme, pokud jde o nemoc nebo stav nejake nouze, kdy je potreba pomoct, tak ano, to by fungovat melo. Ale aby to byla nejaka povinnost, to by mi pripadalo uhozene. I “prarodice” (kolikrat jeste vitalni mladi lide) maji pravo na svuj zivot a nemusi zit jen vnoucaty.

Nemam rada, kdyz nekdo nechce prijet na navstevu, ale chce porad jen hlidani, idealne pres noc nebo nekolikrat do tydne. :zed:

Anonym z duvodu osobnich informaci.

S tímto také souhlasím. Znám to i ze svého okolí. Ale vím, že tohle není můj případ… Situaci bylo opravdu minimálně, spíše mi to přišlo jakoby to tchyně ani nechtěla vidět, slyšet aby náhodou nemusela někde jet a pomoci… Jinak si to nemohu vysvětlit. Já pomáhám ráda a nemám očekávani, nečekám nic na oplátku… Ale asi by mě hanba fackovala nepodat pomocnou ruku někomu v rodině když má nohu v sádře a nechodici miminko k tomu od rána do večera a dělat že to nevidím… Ale souhlasím, že někteří toho až moc využívají na úkor prarodičů… Všeho s mírou… Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
507
10.1.21 00:20

Obcas delej, ze neslyšíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.21 00:26
@Anonymní píše:
S tímto také souhlasím. Znám to i ze svého okolí. Ale vím, že tohle není můj případ… Situaci bylo opravdu minimálně, spíše mi to přišlo jakoby to tchyně ani nechtěla vidět, slyšet aby náhodou nemusela někde jet a pomoci… Jinak si to nemohu vysvětlit. Já pomáhám ráda a nemám očekávani, nečekám nic na oplátku… Ale asi by mě hanba fackovala nepodat pomocnou ruku někomu v rodině když má nohu v sádře a nechodici miminko k tomu od rána do večera a dělat že to nevidím… Ale souhlasím, že někteří toho až moc využívají na úkor prarodičů… Všeho s mírou… Zakladatelka

Naprosto rozumim a v tom pripade take souhlasim. Mozna se uz tchyne neciti na manipulaci s miminkem :think: Ale spis mi pripada, ze to bude o jejim pohodlicku. Prestala bych ji vozit jen tak, rekla bych, at jezdi na navstevy ona, ze je to pro vas praktictejsi nez malou porad presouvat. :nevim: Jednou za cas ano (kdyz se vam zrovna bude chtit), ale jinak tchyne ma take nozicky :D Nevim, jak daleko od sebe bydlite… Ale pokud je to vitalni zenska, at se stavi :nevim: Az priste bude chtit, rekla bych “vsak se kdykoli zastav, jen se dopredu nahlas, at te cekame” a kdyby rekla, at prijedete vy, rekla bych, ze mam doma hodne prace nebo ze se mi to nehodi, pripadne ze se zastavim, az “budu mit cestu kolem”. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
981
10.1.21 00:27
@K. Rocánková píše:
Obcas delej, ze neslyšíš.
:palec: :palec: :palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8068
10.1.21 00:56

Také návštěvy na střídačku mají své kouzlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8141
10.1.21 00:57

Dělej to jako ona. Když se ti to nebude hodit nebo se ti nebude chtít, tak taky delej, že neslyšíš. U nás je to to samé s tím rozdílem, že my máme děti tři a prarodiče bydlí poměrně daleko, takže se to nedá jezdit na otočku. Tudíž musím zabalit věci pro nás všechny na přespání, u prarodičů zařídit veškerý servis kromě vaření, babička ani na procházku nejde, dědeček občas a čím dál tím méně (je jim lehce přes 60). Po příjezdu domů musím kromě vybalení komplet všechno včetně tašek vyprat, protože jsou prarodiče silní kuřáci a přesto, že jsem si vymohla, aby nekouřili v bytě, když tam jsou děti, byt je tak načichlý, že z něj načichnou i všechny naše věci. Pro mě je takový víkend pěkná šichta, takže abych to absolvovala na lusknutí prstů, to ani náhodou. Ne, že bych dělala naschvály, děti vozím v rozumné míře.
A s tím pomáháním - povinnost to není, s tím se musíš smířit, ale upřímně si myslím, že se jim to vrátí, protože až pak budou třeba nemohoucí, pochybuju, že vnoučata jim budou ochotně sedat u postele nebo chodit nakupovat. A já v tom pro sebe vidím výhodu i v tom, že mi sice nikdo nepomůže, ale taky se mi do ničeho nemontuje. Což ocením spíš než tu pomoc. :mrgreen:

Příspěvek upraven 10.01.21 v 00:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
10.1.21 01:49

Ja tady to asi uplne nechapu. Babicky maji taky svuj zivot. Moje tchyne ma ruzne krouzky atd. Neni to preci jejich povinost hlidat. Ta doba je uz pryc. Nemuzes bytna ni nastvana i ona ma porad svuj zivot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
10.1.21 02:29
@Hvezda70 píše:
Ja tady to asi uplne nechapu. Babicky maji taky svuj zivot. Moje tchyne ma ruzne krouzky atd. Neni to preci jejich povinost hlidat. Ta doba je uz pryc. Nemuzes bytna ni nastvana i ona ma porad svuj zivot.

Ale o tom ten příspěvek není.
Zakladatelce primárně nevadí, že tchyně nepohlídá, ale to, že vyžaduje neustálé návštěvy, aby si pohrála s miminkem, které se zakladatelce ne vždy hodí a vysilují ji.
A když už ty návštěvy vyžaduje, tak by na oplátku mohla pomoci se složitou situací (úraz, nemoc).
Ale to tchýni nezajímá, dokonce nepřijede ani na návštěvu, kterou by zakladatelka uvítala více, protože v době kdy si tchyně hraje s miminkem, může zakladatelka vařit, uklízet, odpočívat v pohodlí domova…
Radím to samé jako předchozí uživatelky. Na otázku, kdy příště bych jí pozvala k vám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat