Z přítele se stala fňukna

Anonymní
17.4.20 07:05

Z přítele se stala fňukna

Zdravím ženy. Já vím, že mě asi budete považovat za trolla a kdybych to nezažila na vlastní kůži, tak bych kohokoliv kdo by tohle téma založil za něj považovala taky, ale není to tak. S přítelem jsme v takové té dobrovolné karanténě asi jako teď všichni (práci máme zavřenou, HO se dělat nedá, ven moc nechodíme). Přítel si pro zpestření předplatil Netflix a tady se stal ten kámen úrazu.

Začal se dívat na seriál 13 Reasons why. Pro ty, co ten seriál neznáte je to takové teen drama. Holka se cítí zneuznaná, má deprese, pocit, že ji nic nevychází, tak si podřeže žíly. Předtím ale stihne nahrát několik kazet, kde řekne několika svým spolužákům proč to udělala a jaký podíl viny na tom mají oni. Co kazeta to jeden spolužák. Já ten seriál viděla už dřív, bylo to hezký, ale nějak mě to nenadchlo. Což ale nejde říct o mém příteli. Ten se do toho úplně zamiloval. První řada ho sice moc nechytla, ale druhou prakticky sežral a od té doby se chová divně.

Teď upozorňuju, že asi poodhalím část příběhu, takže ti, co to mají rozkoukané nebo to ještě neviděli, ale chtěli by, tak mě pak nehaňte. V první řadě proti sobě stojí dvě hlavní postavy Clay, což je takový správňák a slušňák z dobré rodiny, který byl do té holky zamilovaný a snaží se pro ni dosáhnout spravedlnosti a Justin, což je průšvihář, matka smažka, frajírek, který měl sice tu zabitou rád, ale nějak se nad její smrtí nepozastavuje. Jenže protože ten správňák potřebuje, aby ten frajírek svědčil u soudu, tak ho ve druhé sérii vytáhne z ulice (mezitím se z něj stal kvůli matce bezdomovec a závislý na heroinu) a nechá přespávat doma. Projdou určitým vývojem, začnou se napřed respektovat, potom snad i mít rádi a končí to tím, že rodiče toho slušňáka frajírkovi pomůžou z ulice tím, že mu nabídnou adopci. Mě to příjde hezký, ale že je to možný akorát v Hollywoodu.

Jenže můj přítel celou druhou půlku série, kdy se ten jejich vztah měnil na kladný, řval jako Škopková u Angeliky a od té doby je prostě jiný. Přecitlivělý, na třetí sérii, kde se ten jejich vztah trochu rozvíjí, protože budou zkrátka adoptivní sourozenci, se ještě nepodíval, tvrdí, že to musí rozdýchat a počkat až na to bude správně naladěný. Pořád si o tom chce povídat, rozebírat jak se to jejich bratrství vyvine, jak se navzájem potřebují, že to byl nejlepší scénáristický tah. Jak našli tu frajírkovu citlivou stránku, protože se o toho slušňáka stará a ten slušňák mu zase ukázal jak vypadá domov. Na youtube pořád sleduje fragmenty, kde jsou jenom ti dva (samozřejmě dost pateticky zabarvená videa, jak mají v USA ve zvyku). Přes den je mlčenlivý, často se zastaví a dívá jenom do zdi (já vím, že u toho myslí na to), dokonce už asi čtyři dny ani nechtěl sex.

Abych ale byla upřimná, vím asi proč to celý dělá. Je to jedináček, navíc jeho maminka velmi brzy ovdověla, takže mužský vzor v rodině moc nefungoval. Otec mu ani tak nechyběl, toho potencionální tchýně dokázala nějak nahradit, ale s absencí sourozence se asi nikdy nesmířil a vždycky mu chyběl. On to tedy moc nedával najevo, ale asi tak třikrát se za ty čtyři roky, co jsme spolu, jen tak zlehka zmínil ve smyslu „kdybych měl bráchu…“ Má pár dobrých kamarádů, u kterých má tendenci si je stavět do role sourozenců, ale vím, že si na to dává pozor, aby to nedělal proti jejich vůli. A tak myslím, že tenhle aspekt seriálu, ve spojení s tou sociální izolací zkrátka prorval stavidla. Myslíte, že se to změní? A co pro něj v tomhle můžu udělat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
725
17.4.20 07:14

Nechce jít přítel někam na brigádu, když v jeho práci je zavřeno?

Myslím, že by mu to prospělo. Zdravý mladý chlap nemá zapotřebí se denně x hodin dojímat u seriálů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19345
17.4.20 07:19
@kvetanak píše:
Nechce jít přítel někam na brigádu, když v jeho práci je zavřeno?Myslím, že by mu to prospělo. Zdravý mladý chlap nemá zapotřebí se denně x hodin dojímat u seriálů…

Přesně :mrgreen: Kdyby tohle začal delat můj muž, měla bych stopro jistotu, že mu definitivně hráblo :mrgreen: Nejlepší lék je práce, taková u které se zpoti :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4209
17.4.20 07:25

Nezlob se, ale já jsem se teď úplně od srdce zasmála už u toho nadpisu :)

Jinak ven se chodit může, takže bych ho vzala na nějakou krásnou a hlavně dlouhou procházku do přírody.

Ale k tématu, stavidla to otevřít určitě mohlo + tato karantena k té náladě nepřidá. Myslím, že až se zase najede na normální režim, tak ho to přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34756
17.4.20 07:30
@Anonymní píše:
Zdravím ženy. Já vím, že mě asi budete považovat za trolla a kdybych to nezažila na vlastní kůži, tak bych kohokoliv kdo by tohle téma založil za něj považovala taky, ale není to tak. S přítelem jsme v takové té dobrovolné karanténě asi jako teď všichni (práci máme zavřenou, HO se dělat nedá, ven moc nechodíme). Přítel si pro zpestření předplatil Netflix a tady se stal ten kámen úrazu.

Začal se dívat na seriál 13 Reasons why. Pro ty, co ten seriál neznáte je to takové teen drama. Holka se cítí zneuznaná, má deprese, pocit, že ji nic nevychází, tak si podřeže žíly. Předtím ale stihne nahrát několik kazet, kde řekne několika svým spolužákům proč to udělala a jaký podíl viny na tom mají oni. Co kazeta to jeden spolužák. Já ten seriál viděla už dřív, bylo to hezký, ale nějak mě to nenadchlo. Což ale nejde říct o mém příteli. Ten se do toho úplně zamiloval. První řada ho sice moc nechytla, ale druhou prakticky sežral a od té doby se chová divně.

Teď upozorňuju, že asi poodhalím část příběhu, takže ti, co to mají rozkoukané nebo to ještě neviděli, ale chtěli by, tak mě pak nehaňte. V první řadě proti sobě stojí dvě hlavní postavy Clay, což je takový správňák a slušňák z dobré rodiny, který byl do té holky zamilovaný a snaží se pro ni dosáhnout spravedlnosti a Justin, což je průšvihář, matka smažka, frajírek, který měl sice tu zabitou rád, ale nějak se nad její smrtí nepozastavuje. Jenže protože ten správňák potřebuje, aby ten frajírek svědčil u soudu, tak ho ve druhé sérii vytáhne z ulice (mezitím se z něj stal kvůli matce bezdomovec a závislý na heroinu) a nechá přespávat doma. Projdou určitým vývojem, začnou se napřed respektovat, potom snad i mít rádi a končí to tím, že rodiče toho slušňáka frajírkovi pomůžou z ulice tím, že mu nabídnou adopci. Mě to příjde hezký, ale že je to možný akorát v Hollywoodu.

Jenže můj přítel celou druhou půlku série, kdy se ten jejich vztah měnil na kladný, řval jako Škopková u Angeliky a od té doby je prostě jiný. Přecitlivělý, na třetí sérii, kde se ten jejich vztah trochu rozvíjí, protože budou zkrátka adoptivní sourozenci, se ještě nepodíval, tvrdí, že to musí rozdýchat a počkat až na to bude správně naladěný. Pořád si o tom chce povídat, rozebírat jak se to jejich bratrství vyvine, jak se navzájem potřebují, že to byl nejlepší scénáristický tah. Jak našli tu frajírkovu citlivou stránku, protože se o toho slušňáka stará a ten slušňák mu zase ukázal jak vypadá domov. Na youtube pořád sleduje fragmenty, kde jsou jenom ti dva (samozřejmě dost pateticky zabarvená videa, jak mají v USA ve zvyku). Přes den je mlčenlivý, často se zastaví a dívá jenom do zdi (já vím, že u toho myslí na to), dokonce už asi čtyři dny ani nechtěl sex.

Abych ale byla upřimná, vím asi proč to celý dělá. Je to jedináček, navíc jeho maminka velmi brzy ovdověla, takže mužský vzor v rodině moc nefungoval. Otec mu ani tak nechyběl, toho potencionální tchýně dokázala nějak nahradit, ale s absencí sourozence se asi nikdy nesmířil a vždycky mu chyběl. On to tedy moc nedával najevo, ale asi tak třikrát se za ty čtyři roky, co jsme spolu, jen tak zlehka zmínil ve smyslu „kdybych měl bráchu…“ Má pár dobrých kamarádů, u kterých má tendenci si je stavět do role sourozenců, ale vím, že si na to dává pozor, aby to nedělal proti jejich vůli. A tak myslím, že tenhle aspekt seriálu, ve spojení s tou sociální izolací zkrátka prorval stavidla. Myslíte, že se to změní? A co pro něj v tomhle můžu udělat?

Vyhodit Netflix a nechat ho fyzicky pracovat na čerstvém vzduchu. Pokud to nepomůže, rozmyslet se, jestli chci mít doma fňuknu, co čučí na seriály pro dospívající. Když ne, zvažovat odchod. Kdyby byl 65+ žena a koukal na nekonečné seriály, tak budiž. Ale mladý zdravý chlap? :roll: Ten by se měl umět zabavit jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9677
17.4.20 07:34

Nesnáším Hannah Baker, holka, co spáchá sebevraždu, protože ji spolužák plácne po zadku… Jinak já bych to zas tak dramatický neviděla a z domu ho ještě nevyhanela :lol: každej v životě může mít slabší chvíle…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9160
17.4.20 07:34

Ježíš :roll:. Vypadněte ráno ven z baráku a vracejte se večer :lol:. Vaše starosti bych chtěla mít :D. Chováte se jak důchodci, kteří jsou závislí na telenovelách :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.4.20 07:38
@Tarinka píše:
Nesnáším Hannah Baker, holka, co spáchá sebevraždu, protože ji spolužák plácne po zadku… Jinak já bych to zas tak dramatický neviděla a z domu ho ještě nevyhanela :lol: každej v životě může mít slabší chvíle…

Já taky :D Navíc nebyla takový neviňátko. Ovšem můj favorit je Alex :D Já ho taky z domu vyhánět nechci ani zvažovat odchod kvůli každýmu trochu jinýmu chování. Jen bych mu to ráda nějak ulehčila.

• Citovat
  • Nahlásit
Lynx.lynx
17.4.20 09:14
@Anonymní píše:
Já taky :D Navíc nebyla takový neviňátko. Ovšem můj favorit je Alex :D Já ho taky z domu vyhánět nechci ani zvažovat odchod kvůli každýmu trochu jinýmu chování. Jen bych mu to ráda nějak ulehčila.

Ale jinak tě to nenadchlo :roll:. No jej, tak má slabou chvilku. Dej mu prostor se vyrovnat s pocitama co mu to dalo, jděte na procházku někam. Kolik vám je, řešíš malichernosti.

• Citovat
  • Nahlásit
17961
17.4.20 09:25

Ať si udělá těhotenskej test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11460
17.4.20 09:31

Čekala bych, kdy dotáhne domů podobného labila za účelem mu pomoci za každou cenu, aby měl spřízněnou duši. Což bych já nevydýchala.

Okamžitě by mazal na brigádu a pak by se vidělo. Pro mně by to důvod k rozchodu byl. Nedokázala bych se s chlapem bavit donekonečna o nějakém smyšleném seriálu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9160
17.4.20 09:49
@LaPaloma píše: Čekala bych, kdy dotáhne domů podobného labila za účelem mu pomoci za každou cenu, aby měl spřízněnou duši. Což bych já nevydýchala.Okamžitě by mazal na brigádu a pak by se vidělo. Pro mně by to důvod k rozchodu byl. Nedokázala bych se s chlapem bavit donekonečna o nějakém smyšleném seriálu.

Asi si myslí, že je to podle pravdivé skutečnosti, stejně jako Hra o trůny ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.4.20 10:11
@Anonymní píše:
Zdravím ženy. Já vím, že mě asi budete považovat za trolla a kdybych to nezažila na vlastní kůži, tak bych kohokoliv kdo by tohle téma založil za něj považovala taky, ale není to tak. S přítelem jsme v takové té dobrovolné karanténě asi jako teď všichni (práci máme zavřenou, HO se dělat nedá, ven moc nechodíme). Přítel si pro zpestření předplatil Netflix a tady se stal ten kámen úrazu…

dle této diskuze je vidět, že muži od žen nesmí očekávat psych. podporu a spíše budou vysmíváni. smutné. nedivím se pak tomu, že muži páchají sebevraždy více, než ženy, které své emoce dusit nemusí.

trapné žvásty o tom, že muž by měl tohle a nesmí toto ale žena 65+ může, jsou ubohé, jako z konce 19. století.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9160
17.4.20 10:14
@Příjemné Pondělí píše:
dle této diskuze je vidět, že muži od žen nesmí očekávat psych. podporu a spíše budou vysmíváni. smutné. nedivím se pak tomu, že muži páchají sebevraždy více, než ženy, které své emoce dusit nemusí.trapné žvásty o tom, že muž by měl tohle a nesmí toto ale žena 65+ může, jsou ubohé, jako z konce 19. století.

psychická podpora ve formě smyšleného seriálu? :think:. To ho za 4 roky nepoznala? Aby jé vylil srdíčko? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.4.20 10:20
@Makca87 píše:
psychická podpora ve formě smyšleného seriálu? :think:. To ho za 4 roky nepoznala? Aby jé vylil srdíčko? :)

názorná ukázka, jak ženy neumí pracovat s pocity muže a jediné co umí, je vysmívání, protože muži přece nepláčou a měli by být všichni silní a…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat