Z RD na MD nedoplatek

617
18.6.13 13:53

z RD na MD nedoplatek

Ahoj všem,
dne 28.5. jsem přestoupila z RD na MD.
Dnes mi přišla PPM za květen (tedy za ty 4 dny) a rodičák za těch prvních 27 dní NE.
Mluvila jsem i s úřadem, ale jejich vysvětlení mě nějak neuspokojilo, resp. prostě jsem to nepochopila.
A teď ten dotaz: dorazí mi ona poměrně nezanedbatelná částka? Někdy? Kdykoli? Klidně se zpožděním, ale přece… (jedná se přeci jen o poměrnou částku z 2leté varianty RD)
(pořád je mi divný, že nepřišel nejprv dojíždějící rodičák a pak teprv ta mateřská :think: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10623
18.6.13 14:00

@serpent Zalezi na tom, co ti tam rekli?
Mne teda RD chodi vzdy kolem 7.-11. vzdy na ten mesic. Takze ted uz mam cerven vyplaceny. Nechapu, ze ho jeste nemas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
18.6.13 14:05

Měla jsem to podobně. Na úřadu práce po mně chtěli doložit od zaměstnavatele potvrzeny kolik beru mateřskou (vyměřovací základ) je na to doklad kterej najdeš na netu nebo ti ho dají na úřadu a pak mi to zpětně vyplatili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4843
18.6.13 14:16

Holky, chápu to správně, že jste teď přecházeli z rodičáku na MD, že? Je zapotřebí dojet na pracák a stopnout RD nebo je to propojené a nemusím se o nic starat? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10623
18.6.13 14:18

@Efulka nene,musis ho stopnout ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
617
18.6.13 14:40

@Flooa Mně taky tak chodila, ale poslední měsíce se to nějak drbe… takže bych se dnes skoro ještě nedivila, že RD ještě nedošel… spíš mě překvapuje, že to nové došlo, to staré ne. Jinak rodičák jsem stopla sama ( @Efulka )
A to co mi řekli na úřadě (jen telefonicky) jsem právě moc nepobrala, prý to nemají spočítané… což je divný, že by MD spočetli a RD (de facto spočítaný) ne… Asi mám blbou hlavu… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4698
18.6.13 14:42

@serpent musí ti ten rodičák pokrátit o tu mateřskou a k tomu potřebují doklad, jak vysokou PPM máš. Aspoň při přechodu z PPM na RP to tak je. PPM vyplácí někdo jiný než RP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
617
18.6.13 14:49

@marti81 bohajeho, oni fakt potřebují ke každýmu prdu papír 8o Tak to už bych pochopila, co se mi tam snažila paní napovídat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10623
18.6.13 14:55

@serpent Tak spocitany uz by to mit meli, kdyz uz ti vyplatlu MD.
Nejlip asi stopovat rodicak zpetne a pak vracet, pokud nekdo nechce cekat na penize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
617
18.6.13 15:03

@Flooa Díky za info, u třetího dítěte to tak asi udělám :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10623
18.6.13 15:05

@serpent Mne vychazi nastup na MD presne 1.srpna, takze az mi dojde RD za cervenec, dojdu ho stopnout :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
617
18.6.13 15:11

@Flooa já šla rodičák stopnout den před nástupem na mateřskou (polovyděšená, že jsem něco prošvihla)… evidentně jsou na něco rychlí a na něco ne… :twisted:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10623
18.6.13 15:14

@serpent ono jak se jim to hodi :cert: Kazdopadne to je asi jedno, kdy to stopnes, hlavne ze to vratis :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4773
18.6.13 15:23

MD vyplácí sociálka tam, kde má sídlo zaměstnavatel, tím pádem sociálka která vyplácí RD opravdu nemusí mít spočteno… protože jim chybí ten daný papír o výši MD..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
617
18.6.13 16:29

@luciemal Něco na tom bude… nicméně… k čemu jim je výše MD, když stačí spočítat poměrnou část - 11500,– /31dní x 27dní
Tak nějak nechápu, k čemu jim je výše MD… ale budiž, snad se to nějak úspěšně došaší do zdárného konce :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat