Z rodičáku rovnou na nemocenskou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Barborka 2016
Nováček 9 příspěvků 11.01.19 10:29
Z rodicaku rovnou na nemocenskou

Ahojky maminky, chtěla jsem se zeptat jak to je když mi v listopadu konci rodicak a místo toho abych nastoupila do práce bych nastoupila na nemocenskou s druhým miminkem… A teď jestli to jde kdo mi bude platit a s čeho mi vypočítáj nemocenskou a mateřskou? :nevim: snad jsem to napsala srozumitelně :D :nevim:

Reakce:
Uživatel je online1mila2
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 11.01.19 10:57

Tak jestli ti konci i RD, tak misto do prace „muzes“ na neschopenku. Vyplaci se to predpokladam stejne jako vzdycky. 14dni zamestnavatel a zbytek socka.
Logicky bych to takhle brala, ale treba to ma nejaka extra specifika..... rada pockam na reakce ostatnich :pankac:

Uživatel je online1mila2
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 11.01.19 10:58

A PPM bude stejna jako predchozi. Pokud jsi u stejneho zamestnavatele a starsi je do 4let veku, tak je to stejne.

Miasofi
Kecalka 486 příspěvků 11.01.19 11:00

@1mila2
Jj, bude to tak jak říkáš. Mně do nástupu na PPM chyběly dva měsíce a v práci mě samozřejmě nechtěli :D takže jsem to taky řešila neschopenkou.

Miasofi
Kecalka 486 příspěvků 11.01.19 11:02

@Barborka 2016
A ty už jsi těhotná?

Barborka 2016
Nováček 9 příspěvků 11.01.19 11:02

@1mila2 malá bude mít 16.11 3roky a v práci před nástupem na prvni mateřskou jsem byla v práci cca 6 let a mám smlouvu na neurčito… Děkuji moc za odpoved

lolink
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 11.01.19 11:11

Je tontak, mela jsem to stejne. Zjisti si, kdy ti konci rodicovska dovolena u zamestnavatele. Od toho dne ti to budou platot a vypocitaji z predchoziho prijmu pred nastupem na MD s prvnim ditetem. Ja to mela stejne. Akorat rodicovsky prispevek mi koncil driv, nez rodicovska dovolena. Koncil mi 30.6. A dovolena dnem narozeni ditete 13.7. Kazda si to nastavila jinak a ty dny mi nebyly nikym zaplaceny

luci5
Závislačka 3873 příspěvků 3 inzeráty 11.01.19 11:15

Já takto taky chtěla vyřešit, ale nakonec se v práci raději domluvila na neplaceném volnu. Bojím se, aby doktor jednu neřekl, neschopenku ukončujeme, jděte do práce :lol:

Uživatel je onlinekarkarka
Závislačka 3074 příspěvků 11.01.19 11:46
@Miasofi píše:
@Barborka 2016
A ty už jsi těhotná?

To asi jeste nemuze být.

Barborka 2016
Nováček 9 příspěvků 11.01.19 12:54

@lolink no v práci mi řekli že správně bych měla nastoupit do práce den po třetích narozeninách a myslím že v prosinci mi přijde zbytek rodicaku… musím si to ještě zjistit

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1231 příspěvků 11.01.19 13:33
@Barborka 2016 píše:
do práce bych nastoupila na nemocenskou s druhým miminkem…

Rozumím tomu, že od 16.11. budete nemocná? Je-li to tak samozřejmě na nemocenskou můžete, přece nebudete nemoc přecházet. Anebo půjdete na OČR?

Barborka 2016
Nováček 9 příspěvků 11.01.19 13:37

@Luboš P šla bych na rizikove těhotenství 16.11 má malá 3roky a správně bych 17.11 měla nastoupit do práce ale chtěla bych být už těhotná a bud jít na mateřskou a nebo na neschopenku

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1231 příspěvků 11.01.19 13:41

Barborka Takže plánované rizikové těhotenství

Miasofi
Kecalka 486 příspěvků 11.01.19 15:39
@karkarka píše:
To asi jeste nemuze být.

No bylo mi to divné právě. Plánovat něco, co není, se může nevyplatit..

Barborka 2016
Nováček 9 příspěvků 11.01.19 18:00

@Miasofi pouze se informují bud se to chytne hned a nebo ne záleží na přírodě ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Impotentní chlapák Eda z Mostu zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >