Z rodičovské na mateřskou peníze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.18 10:22
Z rodičovské na mateřskou peníze

Holky je normální, že když se mi v půlce měsíce pulila rodičovská s mateřskou, že peníze přijdou později? Vždy jsem měla peníze na učte 10 a teď nic. :( Do 18 srpna jsem byla na rodičovské a od 19 jsem nastoupila na mateřskou a peníze mi nepřišly ani od jednoho.

Přečtěte si článek: Peněžitá pomoc v mateřství 2018: Aktuální info

Reakce:

topkiss
Kecalka 252 příspěvků 12.09.18 10:57

Mám to podobně a taky vůbec nevim. Ja byla na rodicaku do 23.8. Rodicak mi stopli s tim, že si mam o ten doplatek zažádat až mi přijde první mateřská a ta nikde, tak jsem z toho taky mírně nervózní :think:

Uživatel je onlinelachtanice86
Kelišová 6462 příspěvků 12.09.18 11:14

@topkiss tak ono to první schvalování davky na ppm trvá déle, potom už to chodí většinou automatem

topkiss
Kecalka 252 příspěvků 12.09.18 11:19

@lachtanice86
Já na mateřskou nastupovala i loni a peníze přišli právě celkem rychle, tak je mi to teď divný. Mám to ještě v živí paměti když to mám takhle po sobě :mrgreen:

Kelišová 6462 příspěvků 12.09.18 11:23

@topkiss je to možný ale tu první dávku musí zkontrolovat víc lidí a taky záleží zda a kdy doloží zaměstnavatel podklady.

topkiss
Kecalka 252 příspěvků 12.09.18 11:29

@lachtanice86
To je dost možný, že zaměstnavatel bude kámen úrazu. Tam je to teď nějaký divoký.

topkiss
Kecalka 252 příspěvků 13.09.18 11:06
@Anonymní píše:
Holky je normální, že když se mi v půlce měsíce pulila rodičovská s mateřskou, že peníze přijdou později? Vždy jsem měla peníze na učte 10 a teď nic. :( Do 18 srpna jsem byla na rodičovské a od 19 jsem nastoupila na mateřskou a peníze mi nepřišly ani od jednoho.

Tak už ti něco přišlo? Ja pořád čekám.
Tady nám asi nikdo neporadí

Blackp
Povídálka 30 příspěvků 02.10.18 08:43

Můžu se zeptat jak jste si ten rodičovský příspěvek vyrizovali a co bylo potřeba za papíry ?? Jsem zatím na mateřské a nevím ani poradně kdy mi konci… a s jakým předstihem ?

Kelišová 6462 příspěvků 02.10.18 09:01

@Blackp rodicak je na úp. Ppm je na 28tydnu. Tak si to snad spocitas.

Blackp
Povídálka 30 příspěvků 02.10.18 11:55

@lachtanice86 snad jo ;)

Blackp
Povídálka 30 příspěvků 02.10.18 12:57

@lachtanice86 jinak děkuji za super radu to jsem nevěděla ze se takové věci vyrizuji na pracaku :lol: :lol: :potlesk: ????????

Lendeš
Kelišová 5420 příspěvků 02.10.18 14:19

@Blackp Žádost o rodičák a další formuláře dostaneš na ÚP nebo si je můžeš stáhnout tady: https://formulare.mpsv.cz/…me/forms.jsp
Na konci formuláře žádosti jsou vyjmenovány další doklady, které potřebuješ.

Pokud např. chceš začít čerpat od listopadu (= aby první dávka přišla v prosinci), tak já bych šla v průběhu října nebo začátkem listopadu. Ale žádat se dá až 3 měsíce zpětně.

Blackp
Povídálka 30 příspěvků 02.10.18 14:59

@Lendeš
Díky moc :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.18 12:33

Chtěla jsem se zeptat, když jste byli na mateřské a šli vyřizovat rodicak je potřeba nějaký papír kolik jste pobirali kdy konci apod..? Jestli ano kde jo vzít? Děkuji

Lendeš
Kelišová 5420 příspěvků 30.10.18 12:51

Je potřeba formulář „Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku“ potvrzený z OSSZ, která ti PPM vyplácela. Formulář dostaneš na ÚP spolu s žádostí o rodičák nebo to můžeš stáhnout tady: https://formulare.mpsv.cz/…me/forms.jsp

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Kalousek káže o morálce, sám má máslo na hlavě, hřímá Klaus ml.

Kauza Andreje Babiše a jeho syna, která aktuálně hýbe (nejen) Sněmovnou,... číst dále >

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >