Z rodičovské znovu na mateřskou

131
30.6.15 13:44

z rodičovské znovu na mateřskou

Ahoj, mám dotaz, sice jsem tu našla nějaké diskuze na toto téma ale přece jen už pár let staré, takže se mohlo opět něco změnit. Nastupuji teď v červenci znovu na mateřskou, jsem ale ještě na rodičovské s prvním synem. Chci se zeptat jak postupovat. Mám žádost o mateřskou, to asi pošlu normálně zaměstnavateli, že? Ale nevím jak s ukončením rodičovské, musím zajít na sociálku a nahlásit to? A popřípadě s jakými doklady? Díky za každé info, nerada bych s prckem a břichem někde lítala zbytečně… 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

755
30.6.15 13:55

Mateřskou se sociálkou vyřídil zaměstnavatel, já musela na pracák napsat oficiální oznámení že ukončuji pobírání rodičovského příspěvku z důvodu pobírání PPM, poštou mi pak přišel od nich formluář se kterým jsem musela na sociálku- tam vyplnili denní vyměřovací základ pro mateřskou a zpět to zanesla na pracák.. v dnešní době docela administrativní teror… jo a na sociálce to trvalo cca 14 dní, než jim to tam přišlo od zaměstnavatele, dřív ten formulář pro ÚP nepotvrdí, takže já tam denně volala, jestli už to tam je, abych nelítala jak hadr a tyči…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5283
30.6.15 14:10

Já jsem nastupovala na 2. mateřskou teď v červnu. Žádost o mateřskou jsem poslala zaměstnavateli, se sociálkou to vyřídil on (přišel mi jen dopis, že mám pak na sociálku poslat RL, až se mimčo narodí). Na ÚP jsem jenom poslala mail, že žádám o ukončení pobírání rodičovského příspěvku z důvodu nástupu na další MD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22314
30.6.15 14:14

Já šla na sociálku (a tento týden půjdu zase :D ) a nahlásila konec čerpání RP. Doklady žádné… Snad je to pořád stejně. A jak píšeš, zaměstnavateli papír od doktora o začátku MD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
30.6.15 23:18

Děkuji moc za informace. Zajdu teda na sociálku a uvidim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
13.7.15 11:17

Takže se vracím k tématu, minulý týden jsem zkoušela vyběhat ale nepodařilo se :zed: Byla jsem jednak na pracáku, tam nechtěli nic jen mi dali papír „potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku“ a poslali mě na sociálku, že mi to tam mají vyplnit a já to musím donést zpět. Byla jsem tedy na sociálce, kde ze mě udělali blázna proč potřebuji od nich něco takového vyplnit, když mi vypláceli pouze mateřskou a ta už mi dávno skončila. Teď mi rodičák platí pracák, tak by to prý měli vyřešit tam :lol: No tak nevim, nevim… Myslela jsem že takové případy řeší denně a nebude to problém, ale už o tom začínám mírně pochybovat. Takže teď mě čeká cesta znovu na pracák, a jsem zvědavá, jestli mě zase někam pošlou 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
755
13.7.15 12:49

@Alumina :think: přeposílám, co mi poslala referentka od nás z pracáku na můj dotaz jak jim oznámit že mi mají přestat vyplácet rodičák, protože jdu zase na mateřskou…:¨

Dobrý den, oznámení nástupu na PPM musí být provedeno písemně s originálním podpisem do konce měsíce. Lze poslat poštou nebo odevzdat na podatelně úřadu. Bude Vám doručena výzva na doložení potvrzení o výši peněžité pomoci v mateřství. To Vám potvrdí OSSZ na Máji (asi tak za dva týdny). Formulář je v příloze.

Na sociálce mi to vyplnili a zanesla jsem to zpět na ÚP a nikdo se ničemu nedivil :think: A ptala jsi se, jestli už jim tam došla zpráva ze zaměstnání? podle tý oni potvrzují tu částku a jestli to tam ješě neměli, tak možná nechápali, co se po nich chce? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
13.7.15 22:53

@g_mia No oniprávě nechápalai co se po nich chce, že mateřská mi už skončila. Takže je to tak že jde o to, že měli vyplnit vlastně už údaj z nové mateřské na druhé dítě? Která jim zřejmě ještě od zaměstnavatele nedorazila… No to by asi dávalo smysl, jen mi naní jasný, že to nechápou, když si myslim, že takových případů musí řešit spousty :nevim: Že jsem z toho jelen já, tak to bude tim, že to řešim poprvé. No tak teda nevim co teď, měla bych počkat do konce měsíce a zajít znovu na sociálku? A taky nevim co doplnim do dotazníku, když se tam vyplňuje jméno a rodné číslo dítěte, které se ještě nenarodilo??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
13.7.15 22:55

Možná by bylo nejjednoduší jim nic nehlásit, nechat si poslat rodičák až do konce (což je do 3.8. takže za chvilku) a potom jim přeplatek vrátit, až na to přijdou, ne? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama