Z RP na RP, co vyřídit na UP?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlinesakota
Kelišová 5161 příspěvků 20.03.18 15:44
Z RP na RP, co vyridit na UP?

Zdravím. Poradíte někdo prosím? Moje situace: jdem na RP, jinak nezaměstnaná (smlouva na dobu určitou mi skončila v průběhu MD). Nedočerpám celý RP na první dítě, porodím dříve. Předpokládám tedy, že musím nějak nahlásit ukončení pobírání prvního RP a po vystavení rodného listu druhého se zas přihlásit? Kdy je potřeba toto vyřídit? Hned jak mě pustí z porodnice? Nebo to lze nějakým formulářem vyřešit online? Nebo zavolat hned v den porodu, abych někde nějak „nepodváděla“? Dě­kuji

Reklama

Reakce:

Soňa Zacharová
Závislačka 2999 příspěvků 20.03.18 15:56

@sakota Kdy máte rodit? Jde si dovybrat ten předešlý RP. Já si to teď byla pro změnu prodloužit o 3 měsíce než se narodí další. Vše obobně na ÚP se vyřizuje pokud člověk nemá datovou schránku a elektronický podpis. Jinak po porodu se to hlásí až když je rodný list co mi teď říkala na úřadu. Ještě jsem si to neověrila na googlu. Jinak se dá zavolat nebo napsat mail na ÚP a oni poradí takhle mi radili co mám dělat.

Uživatel je onlinesakota
Kelišová 5161 příspěvků 20.03.18 16:06

@Soňa Zacharová termín mám za 10 dní, vybrat to nestíhám, ale o to nejde. Spíš bych nerada něco zanedbala z hlediska toho nahlášení. Takže po porodu s rodným listem naklušu na UP a tam to zároveň ukončím ten starý RP a započnu nový? Chápu to správně?

Soňa Zacharová
Závislačka 2999 příspěvků 20.03.18 16:10

@sakota Jj já to tam měla před 2ma lety a teď to bude taky tak. Ale raději bych se zeptala na ÚP zda jsem to nepopletla.

Lelio
Kelišová 5724 příspěvků 20.03.18 16:50

@sakota přesně tak, s rodným listem na UP, nahlasit, ze chci ukoncit stary rodicak a vyplnit formular pro novy :) zarizovala jsem to ted v lednu.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Pašovaly drogy spolu? „Zmije Simona všem lže,“ vzkazuje Tereza z Pákistánu

Byly jako dvojčata, objížděly spolu privátní kluby po celé Evropě a společně... číst dále >

Roztáčel to jako pán! Ovíněný David Kraus řádil po večírku v centru Prahy

České tenisové královny Karolína Plíšková a Barbora Strýcová si vybraly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Reklama