Z ÚP na rodičák

55
9.5.16 10:13

z ÚP na rodičák

Maminky zachvilku mám termín porodu…jsem ještě evidována naÚP. paní mi říkala že mám po porodu 6 týdnů na odhlášení, má otázka zni…o rodičák si mám zažádat až se odhlásím z ÚP? Chystám se tam zajít po porodu co nejdřív, já jen ať vím kdy rodičák začít vyřizovat. díky za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
78751
9.5.16 10:15

@sabinka23 O rodičák žádáš hned od porodu, není důvod čekat na odhlášení z UP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5215
9.5.16 10:18

Technicky zvladnes oboje v jeden den, já to tak tehda udělala po porodu jsem zašla na Up odhlasila se a přešla v našem případě o dveře vedle a tam se nahlásila na rodicak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64730
9.5.16 12:34
@sabinka23 píše:
Maminky zachvilku mám termín porodu…jsem ještě evidována naÚP. paní mi říkala že mám po porodu 6 týdnů na odhlášení, má otázka zni…o rodičák si mám zažádat až se odhlásím z ÚP? Chystám se tam zajít po porodu co nejdřív, já jen ať vím kdy rodičák začít vyřizovat. díky za odpovědi.

2 možnosti - buď o něj zažádat ode dne porodu, nebo po 6ti nedělí. Narozením dítěte se odhlaš z úp, stačí jim kopie rodného listu, pak zažádej o rodičák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78751
9.5.16 12:35
@martina.se píše:
2 možnosti - buď o něj zažádat ode dne porodu, nebo po 6ti nedělí. Narozením dítěte se odhlaš z úp, stačí jim kopie rodného listu, pak zažádej o rodičák.

Nebo od libovolného jiného začátku měsíce :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.16 12:36

Mohu poprosit o radu?
Jsem na ÚP 3 měsíce. Otěhotněla jsem jak postupovat. Říct to? Nebo potřebuji nějakou neschopenku? :nevim:
Děkuji za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
78751
9.5.16 12:37

Jakou neschopenku, k čemu? Těhotenství není nemoc, nehledě na to, že nepracuješ, tak neschopenku nepotřebuješ a ani na ni nemáš nárok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64730
9.5.16 12:54
@j.a.n.i1 píše:
Nebo od libovolného jiného začátku měsíce :-D

to je fakt, na rodičák není nikdy pozdě :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64730
9.5.16 12:55
@Anonymní píše:
Mohu poprosit o radu?
Jsem na ÚP 3 měsíce. Otěhotněla jsem jak postupovat. Říct to? Nebo potřebuji nějakou neschopenku? :nevim:
Děkuji za rady.

neschopenku Ti nikdo na úp nedá. Až budeš mít těhotenskou průkazku, tak si ji tam ofotí. nahlaš, že jsi těhotná, tím to hasne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78751
9.5.16 12:59
@martina.se píše:
to je fakt, na rodičák není nikdy pozdě :D

No, máš-li 4 letý, tak po 3 měsících ano… ale jinak souhlas :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.16 14:41

Díky za info :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie