Reklama

Z virózy do virózy a mykózy v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dazo
Povídálka 14 příspěvků 29.12.17 10:18
Z virózy do virózy a mykózy v těhotenství

Ahoj holky, potřebuji poradit a trochu i povzbudit. nikdy jsem nebývala nijak moc nemocná. Teď, co jsem těhotná, tak je to pořád. Za první trimestr nejméně čtyři virózy plus jedna střevně žaludeční. Do 21 týdne další dvě krátké a teď jedna hodně dlouhá proložená opět střevně žaludeční. Horečky naštěstí nejsou (nikdy jsem je neměla), ale zvýšená teplota (kolem 37,3-6), pořad kašlu, smrkám, bolí mě v krku, klouby apod. Každá viróza je navíc okamžitě následovaná mykózou, která se musí léčit. Jinak mám těhotenství v podstatě bez potíží a asi právě proto do mě furt všichni jedou, že jsem neschopná, hypochondr a zneužívám těhotenství k lenošení. Ale já v noci nespím, jak se dusím a v podstatě pořád jsem utahaná od nemoci. Do práce chodím a tam to taky vidí a jsou ze mně nešťastní. Ale hlavně manželova rodina a přátelé mě neustále pomlouvají, neboť kvůli nemocem nemůžu moc nikam chodit a i doma někdy nestíhám. Jsem z toho všeho už nešťastná. Piji rakytník a zázvor, jím hodně ovoce a zeleniny, teple se oblékám, vyhýbám se nemocným, co se dá, a nic nepomáhá. Máte někdo zkušenost? Co se s tím dá dělat? A co miminko, neublíží mu to? Doktoři tvrdí, že spíš ne. Přešlo to po porodu? Bojím se, že to takhle bude i po něm a to už bude pro to malé riziko. Léky se snažím pokud možno nebrat :nevim:

Reklama

Reakce:

Venesí
Stálice 88 příspěvků 29.12.17 10:35

Být tebou, tak do práce nechodím vůbec. V tuhle chvíli bych myslela jen na sebe a hlavně na to malé. Chlap, jeho i tvý rodiče by tě měli spíš obskakovat, chodit nakupovat, vařit a uklízet ti, než tě pomlouvat. Tohle jednání nechápu! Vždyť jde o miminko v bříšku, které musí být v klidu, ne aby jsi byla pořád nemocná a ještě lítala jak si někdo píská. Jasně že pokud je žena v těhotenství jednou, dvakrát nemocná nemusí se nic stát, ale jestli odmarodíš celé těhu, tak si piš že to miminko vnímá a má to na něj vliv. Určitě by mu ublížilo míň, kdyby sis na týden lehla do peřin vzala si i nějaké léky (kapky do nosu a td. ) To mimčo všechno prožívá s tebou dušení, teploty… :zed: :zed:

dazo
Povídálka 14 příspěvků 29.12.17 10:53
@Venesí píše:
Být tebou, tak do práce nechodím vůbec. V tuhle chvíli bych myslela jen na sebe a hlavně na to malé. Chlap, jeho i tvý rodiče by tě měli spíš obskakovat, chodit nakupovat, vařit a uklízet ti, než tě pomlouvat. Tohle jednání nechápu! Vždyť jde o miminko v bříšku, které musí být v klidu, ne aby jsi byla pořád nemocná a ještě lítala jak si někdo píská. Jasně že pokud je žena v těhotenství jednou, dvakrát nemocná nemusí se nic stát, ale jestli odmarodíš celé těhu, tak si piš že to miminko vnímá a má to na něj vliv. Určitě by mu ublížilo míň, kdyby sis na týden lehla do peřin vzala si i nějaké léky (kapky do nosu a td. ) To mimčo všechno prožívá s tebou dušení, teploty… :zed: :zed:

Pokud jsem nemocná, tak samozřejmě, že zajdu do práce jen na půl dne, jeden den (nebo vůbec) a pak zalezu do peřin a odpočívám, moji rodiče jsou zlatí a pomáhají, co se dá, manžel už teď taky (dříve byl strašně naočkovaný těmi okolo, teď už to vím a vidím), ale bývá teď hodně v práci, tak toho taky moc nestihne. Krátké virózy většinou stačí proležet víkend + tak jeden pracovní den, delší nebo ty žaludeční ležím, dokud je třeba, nechci to taky samozřejmě roznášet dál. Imunita je také důvod, proč můj lékař zvažuje předčasný odchod na MD, neboť jinak jsem opravdu v pořádku a miminko prý taky. Teď přes svátky jsem kvůli kecům zkusila tři návštěvy a jsem v tom zase zpět, protože jsem nebyla úplně ok. Taky to chování nechápu a je mi z toho strašně smutno :(.

lucika.k
Kecalka 133 příspěvků 29.12.17 11:53
lucika.k

@dazo v těhu má oslabenou imunitu.. takže je lepí baštit více ovoce a vitamínu. a taky se musí šetřit, měla bys myslet na to malé a pokud ti není dobře do práce nejít..na lidi se vyprdni.. pač ty by sis pak vyčítala, kdyby se nedej buh něco stalo.. s tím zzvorem bych to moc nepřeháněla, mužeš z něj mít vyžší tlak :lol:

Martanka92
Kecalka 267 příspěvků 29.12.17 12:19

Já také byla v těhotenství stále nastydlá( hlavně rýma a bolení v krku) a mykozy jsem měla skoro stále. Dcerce je 9 měsíců a žádné zdravotní následky to nemá

dazo
Povídálka 14 příspěvků 08.01.18 13:57
@lucika.k píše:
@dazo v těhu má oslabenou imunitu.. takže je lepí baštit více ovoce a vitamínu. a taky se musí šetřit, měla bys myslet na to malé a pokud ti není dobře do práce nejít..na lidi se vyprdni.. pač ty by sis pak vyčítala, kdyby se nedej buh něco stalo.. s tím zzvorem bych to moc nepřeháněla, mužeš z něj mít vyžší tlak :lol:

Díky moc. Já se zázvoru nebojím, poznám, kdy si ho dát můžu a kdy ne a tlak mám celoživotně ideální a teď skoro pořád nízký, takže mi naopak pomůže :)

dazo
Povídálka 14 příspěvků 08.01.18 13:57
@Martanka92 píše:
Já také byla v těhotenství stále nastydlá( hlavně rýma a bolení v krku) a mykozy jsem měla skoro stále. Dcerce je 9 měsíců a žádné zdravotní následky to nemá

Díky moc, tak snad to u nás bude stejné.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >