Z virózy do virózy a mykózy v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
dazo
Povídálka 14 příspěvků 29.12.17 10:18
Z virózy do virózy a mykózy v těhotenství

Ahoj holky, potřebuji poradit a trochu i povzbudit. nikdy jsem nebývala nijak moc nemocná. Teď, co jsem těhotná, tak je to pořád. Za první trimestr nejméně čtyři virózy plus jedna střevně žaludeční. Do 21 týdne další dvě krátké a teď jedna hodně dlouhá proložená opět střevně žaludeční. Horečky naštěstí nejsou (nikdy jsem je neměla), ale zvýšená teplota (kolem 37,3-6), pořad kašlu, smrkám, bolí mě v krku, klouby apod. Každá viróza je navíc okamžitě následovaná mykózou, která se musí léčit. Jinak mám těhotenství v podstatě bez potíží a asi právě proto do mě furt všichni jedou, že jsem neschopná, hypochondr a zneužívám těhotenství k lenošení. Ale já v noci nespím, jak se dusím a v podstatě pořád jsem utahaná od nemoci. Do práce chodím a tam to taky vidí a jsou ze mně nešťastní. Ale hlavně manželova rodina a přátelé mě neustále pomlouvají, neboť kvůli nemocem nemůžu moc nikam chodit a i doma někdy nestíhám. Jsem z toho všeho už nešťastná. Piji rakytník a zázvor, jím hodně ovoce a zeleniny, teple se oblékám, vyhýbám se nemocným, co se dá, a nic nepomáhá. Máte někdo zkušenost? Co se s tím dá dělat? A co miminko, neublíží mu to? Doktoři tvrdí, že spíš ne. Přešlo to po porodu? Bojím se, že to takhle bude i po něm a to už bude pro to malé riziko. Léky se snažím pokud možno nebrat :nevim:

Reakce:
Venesí
Kecalka 449 příspěvků 29.12.17 10:35

Být tebou, tak do práce nechodím vůbec. V tuhle chvíli bych myslela jen na sebe a hlavně na to malé. Chlap, jeho i tvý rodiče by tě měli spíš obskakovat, chodit nakupovat, vařit a uklízet ti, než tě pomlouvat. Tohle jednání nechápu! Vždyť jde o miminko v bříšku, které musí být v klidu, ne aby jsi byla pořád nemocná a ještě lítala jak si někdo píská. Jasně že pokud je žena v těhotenství jednou, dvakrát nemocná nemusí se nic stát, ale jestli odmarodíš celé těhu, tak si piš že to miminko vnímá a má to na něj vliv. Určitě by mu ublížilo míň, kdyby sis na týden lehla do peřin vzala si i nějaké léky (kapky do nosu a td. ) To mimčo všechno prožívá s tebou dušení, teploty… :zed: :zed:

dazo
Povídálka 14 příspěvků 29.12.17 10:53
@Venesí píše:
Být tebou, tak do práce nechodím vůbec. V tuhle chvíli bych myslela jen na sebe a hlavně na to malé. Chlap, jeho i tvý rodiče by tě měli spíš obskakovat, chodit nakupovat, vařit a uklízet ti, než tě pomlouvat. Tohle jednání nechápu! Vždyť jde o miminko v bříšku, které musí být v klidu, ne aby jsi byla pořád nemocná a ještě lítala jak si někdo píská. Jasně že pokud je žena v těhotenství jednou, dvakrát nemocná nemusí se nic stát, ale jestli odmarodíš celé těhu, tak si piš že to miminko vnímá a má to na něj vliv. Určitě by mu ublížilo míň, kdyby sis na týden lehla do peřin vzala si i nějaké léky (kapky do nosu a td. ) To mimčo všechno prožívá s tebou dušení, teploty… :zed: :zed:

Pokud jsem nemocná, tak samozřejmě, že zajdu do práce jen na půl dne, jeden den (nebo vůbec) a pak zalezu do peřin a odpočívám, moji rodiče jsou zlatí a pomáhají, co se dá, manžel už teď taky (dříve byl strašně naočkovaný těmi okolo, teď už to vím a vidím), ale bývá teď hodně v práci, tak toho taky moc nestihne. Krátké virózy většinou stačí proležet víkend + tak jeden pracovní den, delší nebo ty žaludeční ležím, dokud je třeba, nechci to taky samozřejmě roznášet dál. Imunita je také důvod, proč můj lékař zvažuje předčasný odchod na MD, neboť jinak jsem opravdu v pořádku a miminko prý taky. Teď přes svátky jsem kvůli kecům zkusila tři návštěvy a jsem v tom zase zpět, protože jsem nebyla úplně ok. Taky to chování nechápu a je mi z toho strašně smutno :(.

lucika.k
Kecalka 133 příspěvků 29.12.17 11:53
lucika.k

@dazo v těhu má oslabenou imunitu.. takže je lepí baštit více ovoce a vitamínu. a taky se musí šetřit, měla bys myslet na to malé a pokud ti není dobře do práce nejít..na lidi se vyprdni.. pač ty by sis pak vyčítala, kdyby se nedej buh něco stalo.. s tím zzvorem bych to moc nepřeháněla, mužeš z něj mít vyžší tlak :lol:

Martanka92
Kecalka 301 příspěvků 29.12.17 12:19

Já také byla v těhotenství stále nastydlá( hlavně rýma a bolení v krku) a mykozy jsem měla skoro stále. Dcerce je 9 měsíců a žádné zdravotní následky to nemá

dazo
Povídálka 14 příspěvků 08.01.18 13:57
@lucika.k píše:
@dazo v těhu má oslabenou imunitu.. takže je lepí baštit více ovoce a vitamínu. a taky se musí šetřit, měla bys myslet na to malé a pokud ti není dobře do práce nejít..na lidi se vyprdni.. pač ty by sis pak vyčítala, kdyby se nedej buh něco stalo.. s tím zzvorem bych to moc nepřeháněla, mužeš z něj mít vyžší tlak :lol:

Díky moc. Já se zázvoru nebojím, poznám, kdy si ho dát můžu a kdy ne a tlak mám celoživotně ideální a teď skoro pořád nízký, takže mi naopak pomůže :)

dazo
Povídálka 14 příspěvků 08.01.18 13:57
@Martanka92 píše:
Já také byla v těhotenství stále nastydlá( hlavně rýma a bolení v krku) a mykozy jsem měla skoro stále. Dcerce je 9 měsíců a žádné zdravotní následky to nemá

Díky moc, tak snad to u nás bude stejné.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >