Z výhradní péče do střídavé péče?

Napsat příspěvek
26535
4.5.19 09:41
@zudina píše:
Proc by mu bylo automaticky vyhoveno? Stale prevlada spis ze se sveruje do vyhradni pece matky

Dává se proto, že se tak rodiče dohodnou a chlapi o ni nestojí. V mém okolí v posledních letech - kdo ji chtěl, ten ji dostal. (Myslím normální otce, ne nějaké bláznivé pošuky)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26535
4.5.19 09:44
@Kristyna 29 píše:
To je vtip? Takže jsem se měla nechat psychicky týrat do dceřinných 15 let? A jít si sednou na pracak když jsem měla dobrou nabídku práci jinde? Ty si asi nic takového nikdy neřešila co

Hele, z pohledu ospod, soudu nebo kohokoliv, kdo není tvůj příbuzný, jsi na vině dceřina časného vstávání ty.

Ty ses odstěhovala, kvůli svému pohodlí a lepší práci, tak to prostě je.

Pokud naběhneš k soudu a budeš tam vykřikovat, že „kvůli němu musí dcera vstávat v šest hodin“, logicky uslyšíš, že je to kvůli tobě. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.5.19 09:56

@Anik ono takhle, já jsem stěhování domyslela, protože jsme se prestehovali do místa práce bývalého manžela a denně je v Praze, takže pro nej se v tomto směru nic nezměnilo. Dokonce jsme se i v dojíždění střídali aby neměl pocit nevýhody, ale přestalo to fungovat. Malé je 5 let a pravé ze nás čeká předškolka a za chvíli škola.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26535
4.5.19 10:03
@Kristyna 29 píše:
@Anik ono takhle, já jsem stěhování domyslela, protože jsme se prestehovali do místa práce bývalého manžela a denně je v Praze, takže pro nej se v tomto směru nic nezměnilo. Dokonce jsme se i v dojíždění střídali aby neměl pocit nevýhody, ale přestalo to fungovat. Malé je 5 let a pravé ze nás čeká předškolka a za chvíli škola.

Pokud jsi to domyslela, tak ti přeci muselo být jasné, že pokud bude u něj, bude muset vstávat brzo… To plyne z logiky věci, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.5.19 10:06

@Bábrdl
Z ozvu byla dohoda taková ze malá bude u nej o víkendech o to jde. Proto jsem nad vstavanim ani nepremyslela. Ale teď se to už stahuje do jiné debaty. Chtěla jsem jen něčí zkušenost jak to tady u nás chodí u soudu a co se muže případně dít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15683
4.5.19 10:08
@Bábrdl píše:
Dává se proto, že se tak rodiče dohodnou a chlapi o ni nestojí. V mém okolí v posledních letech - kdo ji chtěl, ten ji dostal. (Myslím normální otce, ne nějaké bláznivé pošuky)

to bude i okres od okresu, u nás se takto malé dítko do střídvaky z 90% nedává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
4.5.19 10:18

Dítě do střídavé péče určitě nedostane každý otec, který si zažádá, ač je to normální milující otec. Záleží na okolnostech a podmínkách péče, ale také na subjektivním pohledu, názorech a životních postojích zúčastněných, mj. hlavně tedy soudkyně/soudce, pracovnice OSPODu a znalce (psychologický posudek). Něco takto odhadovat je věštění z křišťálové koule. Při změně péče bývá zaklínadlem OSPODu, že dítě už si zvyklo a změna se nedoporučuje.
Podat žádost může, ale pokud rok neměl zájem o dítě, moc šancí bych mu nedával.
Na druhou stranu, ty nemůžeš vyloučit druhého rodiče mj. z rozhodování o změně bydliště dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
4.5.19 10:23
@Keyllah píše:

To odpovídá i celostátní statistice, ale je to stále jenom statistika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26535
4.5.19 14:46
@Keyllah píše:

Já jen popisuju zkušenost z okolí. Kdo ji fakt chtěl, ten ji má. :nevim: Spousta chlapů SP používá jako zbraň a v finále couvne a nepožadují ji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26535
4.5.19 14:47
@opulus píše:
To odpovídá i celostátní statistice, ale je to stále jenom statistika.

Jenže to není statistika u deti, kdy si otec o sp zažádal, ale celková.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
4.5.19 17:00
@Bábrdl píše:
Jenže to není statistika u deti, kdy si otec o sp zažádal, ale celková.

To máš pravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
31.7.19 11:02
@Bábrdl
@Bábrdl píše:
Já jen popisuju zkušenost z okolí. Kdo ji fakt chtěl, ten ji má. :nevim: Spousta chlapů SP používá jako zbraň a v finále couvne a nepožadují ji.

Bohužel u nás to tak je, dcera je perfektní zbraň proti exmanželce, která si dovolila nastěhovat k sobě přítele… A důvod rozvodu byla jeho milenka, ke které se nastěhoval během 3 týdnů, co se znali a my byli do půl roku rozvedný, dceři byly 2 roky když odešel a já to pro ni chtěla co nejšetrnější a styk jsme měli dohodou tzn. v praxi jak jemu se hodí - takže téměř žádný… a teď už se rok soudíme o střídavku… :-/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26535
31.7.19 13:07
@Abced píše:
@BábrdlBohužel u nás to tak je, dcera je perfektní zbraň proti exmanželce, která si dovolila nastěhovat k sobě přítele… A důvod rozvodu byla jeho milenka, ke které se nastěhoval během 3 týdnů, co se znali a my byli do půl roku rozvedný, dceři byly 2 roky když odešel a já to pro ni chtěla co nejšetrnější a styk jsme měli dohodou tzn. v praxi jak jemu se hodí - takže téměř žádný… a teď už se rok soudíme o střídavku… :-/

Já jsem tou zbraní myslela hlavně to, že někteří chlapi řeknou: když budeš chtít zvýšit alimenty, budu chtít SP. Když mi nenecháš auto, budu chtít SP. Ale SP reálně nechtějí.

To, že se někdo chce vídat se svým dítětem a vychovávat ho, je celkem normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
31.7.19 13:35
@Bábrdl píše:
Já jsem tou zbraní myslela hlavně to, že někteří chlapi řeknou: když budeš chtít zvýšit alimenty, budu chtít SP. Když mi nenecháš auto, budu chtít SP. Ale SP reálně nechtějí.To, že se někdo chce vídat se svým dítětem a vychovávat ho, je celkem normální.

Já to chápu :-), aby nebyla SP vzdala jsem se doplatku výživnýho na dceru, uplně výživného na manželku, nechala jsem mu auto, zbavila ho dluhu (ten jsem zaplatila cca 200tis.), dohodla se na výši alimentů a dala styk dohodou v praxi, když si napsal měl dceru i přes to, že dcera brečela, zvracela, nechtěla tam, protože když odešel, tak se věnoval dceři první 3 měsíce asi 6 hodin za měsíc a pak 1× 14 dní noc.. pak přišel můj přítel, já mu jednou napsala že mi nehodí vyjít mu vstříc, přišel výhružný mail' na který mu slušně odepsala moje právnička a následovala den na to žádost o SP (dle datumu na plné moci). Takže asi tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama