Reklama

Za co jste si připlatili při IVF navíc?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

divomys
Kecalka 185 příspěvků 05.01.17 08:21
Za co jste si připlatili při IVF navíc

Otázka je jasné, co jste si připlatili a myslíte si že to pomohlo k úspěchu? Čeká nás IVF a teď přemýšlím co přidat navíc a co je zbytečnost. Třeba takové Embryoglue, monitorování embryí? Určitě si dáme asistovaný hatching ( pokud bude třeba), prodlouženou kultivaci. Peníze našetřené máme, ale samozřejmě budu ráda když za to nedáme majlant.

Reklama

Reakce:

Susan23
Kelišová 5996 příspěvků 05.01.17 08:33

@divomys u prvního, icsi, prodlouženou kultivaci a mrazeni, ale bohužel nebylo co mrazit. Vyšlo ale v 6 týdnu konec. A cena cca 12.000,– ve FnOl, druhé ivf vše plus monitoring embryí, že kterého mám video a cena 22.000,– i s mražením. Nevyšlo vůbec. Nyní ket s Ah cca 10.000,– a jsem ve 12 tydnu a vše je o. k. Držím palce, se základem to nemá smysl, minimálně icsi si dejte. Embryo
Glue u nás nemají.

Devuska
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 05.01.17 09:00

Pokud neni k icsi duvod, tak bych do toho nesla. Spermie, kterou vybere laborant nemusi byt ta, ktera by jinak mela potencial se do vajicka dostat, navic je prokazano vice vyvojovych vad u plodu, ktere vznikly pres icsi nez pres klasicke ivf. My jsme icsi meli a zustalo nam jedine embryo, uspesnost tedy lehce pod hranici statisticke uspesnosti obecne ivf.
Z meho pohledu stoji za to si priplatit za prodlouzenou kultivaci a pokud se to nabizi, tak genetiku embryi.

Euforia
Kecalka 171 příspěvků 05.01.17 09:29

Ja jsem si priplacela icsi, prodlouzenou kultivaci, asist hatching a mrazeni. Nevyslo to. Nasledne pri ket jsem zvazovala embryoglue, ale doktor rukal, ze to zvysuje uspesnost tak o 3%, coz mi za cenu 3000 nestalo za to.

Janli
Kelišová 5424 příspěvků 9 inzerátů 05.01.17 14:08

My jsme si připlatili prodlouženou kultivaci a PICSI. Měli jsme málo vajíček a chtěli jsme mít jistotu, že je oplodní kvalitní spermií. I laborant při icsi může vybrat spermii za hranicí životaschopnosti. Tady je přece jen větší pravděpodobnost úspěchu. Hodně záleží na tom, kolik máš vajíček a jesli si můžeš dovolit plýtvat a také na tom, jaký je spermiogram. Někdy je lepší zaplatit na začátku více než IVF opakovat kvůli neúspěchu a z kapsy vytáhnout několikanásob­ně více.

Susan23
Kelišová 5996 příspěvků 05.01.17 14:22

@Devuska měla jsem 20 vajec, 6 oplodnili icsi a zbytek přiložili a byli jen 3 embrya, která se prestala vyvíjet, a to máme spermio v pořádku. Je to taky o obalu vajíčka, ne jen spermii.

Devuska
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 05.01.17 15:06

@Susan23 Ja nerikam, zes to tak nemela. Pro spermii je samozrejme narocne se prodrat do vajicka, proto je tam mnozstvi oplodnenycb mnohem mensi. Ale logicky, ty ktere to zvladnou jsou dobre.
Pisu ale to, co je podlozeno vyzkumem a sledovanim vice zen. Nemam potrebu se prit, muzes si to vygooglovat.

Susan23
Kelišová 5996 příspěvků 05.01.17 16:09

@Devuska nechci se v žádném případě přít, je to jen má zkušenost. :) Pochopila jsem správně, že jsi těhotná? Jestli ano a klaplo 1.ivf tak moc gratuluji :)

Devuska
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 05.01.17 17:53

@Susan23 Ono je to pak podle me dobre marketingove vyuzitelny, ze ICSI je lepsi, potichounku dodano drazsi. Kdyz se oplodni pul napul, tak me to prijde uz lepsi.
Jojo, jsem tehotna po 1.IVF s jedinym zbylym embryem po ICSI s prodlouzenou kultivaci.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama