Za jak dlouho by se projevilo zda UM miminku sedlo nebo ne

18
13.5.21 18:09

Za jak dlouho by se projevilo zda UM miminku sedlo nebo ne

Ahoj Holky, jdu na vás ještě s dalším dotazem. Rozhodla jsem se postupně přejít s malým na UM (4m). Zvolila jsem postupný přechod a zatím jedeme první týden UM místo poledniho kojení. Za jak dlouho by se dle vás během dne na zažívání projevilo, zda mléko sedí nebo ne? Lahvičku vypije krásně, dá 180ml, neblinká, když nepočítám, že občas vyplivne nějaký přebytek a po tom je taky v pohodě. Večer se mi teď ale trochu kroutí u večerního kojení (přičemž od toho poledniho um kojim ještě v 17hod a pak právě před spaním)- zacvicime, vyprdí se a pak OK. Ale na prdiky od narození netrpí Tak me zajímalo, kdy se muže to um na jeho zažívání projevit. Rada bych to odpozorovala, ale nemám zkušenost, proto se ptám moudrejsich ;) nejsme nuceni přejít úplně ze dne na den, proto bych rada zjistila co a kdy na malém pozorovat, aby mu to um sedelo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32
16.5.21 12:13

Projevit se to muze okamzite nebo taky za dny, tydny, mesice. Kazdy orgsnismus je jiny, ke zmenam jinak odolny. Navic ve 4m zacinaji prikrmy (imunitni okna), coz miminkum samo o sobe dava zabrat. Ja bych v tomto obdobi vydrzela u kojeni a pri a po zavadeni prikrmu uz ani nemusi byt UM potreba. Pokud dite dobre ji, tak muze byt plne na normalni strave do 8mesicu.UM je nutne pokud nelze kojit a jeste dite nepokryje plne stravu jinymi zdroji. Tak jsem to kdysi mela doporucene i laktacni poradkyni. Navic kojenim jsme vykryli i veskere nezadouci reakce pri zavadeni prikrmu, v pulroce zacalo. plavani a vice chozeni do kolektivu, tzv. imunizace, kdy zase byla vyhoda, ze kojeni resilo jakekoliv zdravotni neduhy, nepotrebovala jsem ani panadol apod.,teplota, spani, uklidneni, nechut k jidlu, zuby, to vsechno resilo kojeni. Ja bych se kojeni v tomto obdobi urcitenezbavovala, muze to vypadat pohodlne, ale ve skutecnosti to usetri mamince i diteti spoustu trapeni. Me kojeni od 6mesicu mimca ani nebranilo chodit do prace na polovicni uvazek, uz jsme kombinovali prave s prikrmy a pitim tekutin. To je moje je zkusenost, ale prdiky samy o sobe davaji signal, ze UM idealni neni, kdyz u kojeni nebyly. A traveni je u kazdeho zaklad pohody a zdravi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat