Za jak dlouho je normální stolice po klystýru?

Anonymní
28.7.13 22:13

Za jak dlouho je normální stolice po klystýru?

Ahoj, omlouvám se za anonym, pochopíte :oops:
za jak dlouho - kolik dní se dostaví normální stolice po klystýru?
Za jak dlouho se střeva opět naplní natolik, aby proběhla stolice?
U mě to je dnes už 3 den po klys. vyprázdnění..
A jak předejít právě tomuhle násilnému vyprázdnění?
Jak bojujete proti zácpě?…

Děkuju!!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

33980
28.7.13 22:17

Jestli jsi v porodce, tak po porodu s tim byvaji problem.ja mohla na zachod treba az desaty den..
jestli ne, tak hodne pit a hybat se, cca 2-3 dny, zalezi, kolik a ceho jis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
28.7.13 22:19

Já neměla po klystýru, ale po střevní viroze, kdy fakt všechno šlo ven, ať už vrchem nebo spodem, takže celý trávicí trakt prázdný, pak jsem jedla dietně, tj. mrkev, rýže, banány, no nebyla jsem týden :zed: Pak už jsem zvažovala koupi glycerinových čípků a jako poslední možnost jsem snědla půlku velkého švestkového kompotu i se šťávou a podařilo se :dance:
Projímadla bohužel nemůžu, mám dráždivé střevo a i po maličké dávce laktulozy jsem strávila dvě hodiny v křečích na záchodě.
Jinak pitný režim, nestavící potraviny, nevyhýbat se mastnému, ranní kafíčko s mlíkem celkem spolehlivě prožene, hýbat se…
Ale třeba v těhotenství nepomáhalo nic, to bylo děsné :|

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3434
28.7.13 22:19

Jak dlouho to trvá netuším, nejspíš to bude individuální :nevim: Proti zácpě můžeš zkusit spolknout lžíci olivového oleje nebo nácvik defekačního reflexu - každý den ve stejnou dobu jít na záchod (i když se ti nechce), předtím vypít sklenici teplé vody nebo ten olej. Samozřejmostí je strava bohatá na vlákninu a hodně tekutin. Popř. můžeš vyzkoušet glycerinový čípek nebo nějaké projímadlo, ale to předpokládám už vyzkoušené máš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33980
28.7.13 22:20

Prirodni projimadlo je caj z listu senny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4509
28.7.13 22:28

Me pomohla podivne zavanejici nemocnicni polivka, normalne bych to nejedla, ale abych mela klid od mudry ktera treti den hrotila ze jsem jeste nebyla na velky tak jsem kousek slupla, no sla jsem hned druhy den rano, nastesti to nebyla tuha stolice, tkz ja i mudra jsme byly spokojene :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.7.13 22:29

Já doporučuju na dobrý vyprazdňování lněné semínko. Nadrcené a zalitá horkou vodou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.7.13 22:35

Tak po porodu my to trvalo v porodce 4dny, ale jako ze to nebylo nic prijemneho zrovna prujem to nebyl. A tak sem tam lezla bolestí skoro po zdi jak to bolelo. A taky my vyjrozovali cipkem..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
28.7.13 22:39

To je individuální, podle toho, co a kolik jíš, tzn. jestli je strava s vlákninou nebo bezezbytková atd., předpokládám, že při normální stravě by se mělo za ty 2-3 dny „něco“ vytvořit :mrgreen:.

Na podporu stolice mohu doporučit ráno na ex vypít větší skleničku vlažné vody, ne studené, ale opravdu vlažné, ještě lépe, když se do toho přidá lžíce jablečného octa- toto nejlépe pravidelně delší dobu (je to doporučováno při dietách, asi k lepšímu trávení či co, já efekt na redukci kg nezaznamenala, zato zlepšení stolice dokonale :mrgreen: ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12170
28.7.13 23:57

Já klystyr neměla a přesto jsem po porodu neměla stolici asi 3 dny a pak bez problémů. Prý přirozená reakce těla, když je porod přirozený. (říkám přirozená, ale neříkám 100%, takže je jasné, že spousta maminek bude mít jinou zkusenost)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.7.13 00:10

@jkra nene, mám to ze zácpy.. Zítra 4 den, dneska 4 litry, plavala jsem, hýbu se až až, jím toho myslím víc než dost.. :lol: já už nevím :( prostě asi doživotně nebudu sra* normálně :zed:
@Gladys já to mám jako ty.. Projímadlo jsem měla před 14 dni naposled - riskla jsem to a málem jsem umřela, proto jsem volila klystýr - no o moc lepší to není..
Víš, já jsem jak kyselina, sním a zmixuju co najdu a stejně nechodím.. Už to tak mám od dětství, já už nevim :zed:
@Z.jev jít na záchod ikdyž se mi nechce - ano zkoušela, několikrát jsem měla jen hemeroid, výsledek žádnej :roll:
@Levandulina tak to si nejsem jistá, aby to nešlo vrchem :mrgreen:
@lenholka :mrgreen: :mrgreen: tu bohužel neseženu :think: :mrgreen:
Mš se zdá, že bez pomoci zlepšováků na sran* už nechodím vůbec…
Lactulosa, drcená vláknina Psylium, activie, fructolax aj…
A stejně, většinou nepomůže nic a někdy ten fructo - v křečích :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
4020
29.7.13 00:26
@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvám se za anonym, pochopíte :oops:
za jak dlouho - kolik dní se dostaví normální stolice po klystýru?
Za jak dlouho se střeva opět naplní natolik, aby proběhla stolice?
U mě to je dnes už 3 den po klys. vyprázdnění..
A jak předejít právě tomuhle násilnému vyprázdnění?
Jak bojujete proti zácpě?…Děkuju!!

hele mozna kdybys napsala duvod proc se ptas… samozrejme zalezi na strave… pokud mas treba planovany zakrok a nechces klystyr tak se dava bezezbytkova dieta… kdyz uz jsi klystyr mela tak zalezi na jidle, na stresu (napr. po porodu se bojis jit na zachod) a proti zacpe pokud s tim mas deletrvajici problem tak samozrejme opet bojovat stravou… a pak ma vetsina lidi nejakou „zarucenou“ potravinu na vyprazdneni… u me napr. fungujou 100% tzaziky… ale ja je proste miluju :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kslfghregr
29.7.13 01:20

Olej z lněného semínka

• 1 lžíce po ránu a třetí den jsem šla na velkou,

pak jset to jedla/pila po té 1 lžičce ještě asi měsíc
a pak ob den měsíc
a pak co 3 dny měsíc
a pak 1× týdne měsíc
a těď jsem to přestala úplně a už měsíce chodím bez problémů zhruba jednou za den, dva, záleží na množství stravy… olej jsem koupila v lékárně… je to zdlouhavé, olej nechutný, ale zabralo to

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.7.13 07:59

Mně vždy pomáhala Zaječicka voda o Hanácké kyselky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
3434
29.7.13 09:46

Jít na záchod ikdyž se mi nechce – ano zkoušela, několikrát jsem měla jen hemeroid, výsledek žádnej :roll:

Ale to nesmíš tlačit, jenom si na ten záchod sednout ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama