Za jak dlouho jste splatili/splatíte hypo?

23.11.19 10:27

Za jak dlouho jste splatili/splatíte hypo?

Ahoj :mavam:
mám takový dotaz. Máme hypo na 30 let, moc si to nedokážu představit :nevim: Chceme samozřejmě co nejvíc nacpat do mimořádných splátek, aby se nám ta doba zkrátila, ale stejně. Je tu někdo, kdo splatil hypo před původně plánovaným termínem? Díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6910
23.11.19 10:34

My ho měli na 18 let, ještě 5 let zbývá, ale pravděpodobně příští rok se nám povede to umořit jednorázově. 30let je hrozná doba. Ale pravda, že za dobu, kdy jsme pořizovali baráky my ty ceny stouply neuvěřitelně. Takže dneska bychom taky platili 3× tolik, než před těmi 15 lety.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.19 10:37

Momentálně jsem na mateřské a zbývá nám 25 let ze 30ti takže nějaká větší částka na mimořádnou splátku po 5ti letech taky zatím nebudou finance :D snad za dalších 5 let. Každopádně také se nám nelíbí predstava být čistý až v 50ti takže se taky budeme snažit co to půjde zkrátit aspoň pár let :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5772
23.11.19 10:38

Máme na 30 let a nepočítám, že by se to podařilo nějak výrazně zkrátit při životních nákladech v Brně, kde bydlíme. Pořizovací ceny bytů astronomické (panelákový byt 70m2 s původním udržovaném stavu 4 mil. Kč bez provize, daně a rekonstrukce) a zrovna u nás v rodině nějaké astronomické platy nejsou, nic jsme nezdědili. Takže až se jednou bude vypořádávat majetek se švagrem, tak možná bude možnost do toho něco nacpat, ale jinak to moc nevidím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
565
23.11.19 10:39

Hypo ještě nemám, ale budeme si brát na cca 30 let. Nevidím to jako tragédii.. Je rozdíl splácet třeba jen 5tis měsíčně nebo 20tis.. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.19 10:54

@Ladušenkaaa vy máte ve smlouvě, že můžete zaplatit mimořádně jen každých 5 let? My můžeme každý rok k výročí podepsání smlouvy dát mimořádnou splátku bez poplatku, tak bychom chtěli tam dát každý rok alespoň 50 tisíc, dokud nemáme děti. Brali jsme si ji letos, tak na jaře tam chceme dát těch 70 tisíc, snad to alespoň trochu pomůže, i když to není nic moc no :( A chápu, že s dětmi je to těžší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.19 10:58

@mackA159 tak to budete mít hodně malou, jestli budete splácet jen 5 tisíc a hlavně je ještě potřeba počítat ještě s poplatky spojené s bydlením. To taky není málo. My jsme fakt docela čuměli, co se všecko musí platit a kolik to stojí. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
23.11.19 11:06

My mame hypoteku na 30 let… Jsme z Prahy a jsme radi, ze jsme si vubec neco mohli dovolit ;) (doted nechapu, kdo si muze dovolit ceny novostaveb 4+kk a vyse :oops: )… Ale vzhledem k tomu, ze ceny najmu jsou mnohdy jeste vyssi, nez ceny hypotek, jsem rada i za tech 30 let :sweat_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11129
23.11.19 11:13

Mohla bych ji splatit hned, ale bych blbá. Mám úrok 1,5%, což je od úrovní inflace, tak proč bych to dělala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.19 11:14

@uztobude no ono i ty maličké byty v Praze jsou mazec. Zas tam jsou i vyšší platy, takže se to alespoň nějak vykompenzuje. Já bydlím kousek od Brna a musím říct, že i v tom Brně je to pálka a neměli bychom na to. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.19 11:15

@Janli abys nemusela už platit vůbec a platila jen inkaso apod? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.19 11:18
@Janli píše:
Mohla bych ji splatit hned, ale bych blbá. Mám úrok 1,5%, což je od úrovní inflace, tak proč bych to dělala?

Ano ona to je právě ta výhoda, ten smysl hypotéky… Že ji platím dlouhodobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11129
23.11.19 11:19
@Lovelytrue píše:
@Janli abys nemusela už platit vůbec a platila jen inkaso apod? :think:

A proč? Splatit ji hned by bylo dražší než ji platit postupně. To se fakt nevyplatí. Pokud ty peníze investuju, vydělají mi více. Ale to už je taková finanční vyšší dívčí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.11.19 11:20

Brali jsme si ji před sedmi rokama na 25 let, já na rodičáku, tak radši nižší splátky. Po pěti letech končila fixace, to nám zbývalo ještě 20 let, ale protože už jsme oba pracovali, zkrátili jsme to na 14. Jak šly dolů úroky, platíme stejnou čásku. Druhou fixaci jsme si dali na 7 let, ještě pět zbývá, a já věřím, že částku, co ještě bude ke splacení, do té doby komlet našetřme a ukončíme to. Takže původně na 25 let snad splatíme za 12. Ale půjčovat si pět mega na průměrný pražský byt v paneláku, tak to taky tak rychle nedáme.

• Nahlásit
  • Citovat
23.11.19 11:25
@Lovelytrue píše:
@Janli abys nemusela už platit vůbec a platila jen inkaso apod? :think:

Dám ti příklad. Zbývá doplatit 800 000. Hypotéka dělá 3500 na 30 let. Ty kolem třiceti, na rodičovské. Co je lepší? Každý rok následujících 8 let našetřit 100 000 a poslat je na hypoteční účet. Nebo nepočítát každou korunu, dopřát sobě, dětem a pak časem doplatit, až budete oba v práci nebo například zdědite nějakou korunu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama