Za jak dlouho jste zhubla po druhém dítěti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aknadar
Povídálka 36 příspěvků 26.09.18 08:52
Za jak dlouho jste zhubla po druhém dítěti?

Ahoj, jsem již starší maminka a tohle je můj problém. Po prvním dítěti před 12lety jsem šla domů z porodnice s nějakými 3-4 kily navíc, které snad během měsíce zmizely. Nějak tak samy od sebe. Nyní 2 měsíce od porodu mám stále 6 kg nahoře a nejde to vůbec dolů. Obě děti byly císařem, takže na nějaké extra cvičení břicha to ještě není ( ano, na břichu mám “ vanu”). U prvního jsem začala cvičit až po kojení ( jsem sportovkyně a pohyb me baví). Zatím od konce šestinedělí jezdím na orbitreku a lehce posiluji hlavně končetiny. Těsto na břichu se drží :,( Možná to nekomu prijde banální, ale mě to trápí. Navíc se stravou nic moc dělat nemůžu kvůli kojení. Měl to někdo podobně? A šlo to pak dolů? Známá úplně stejná situace a kil už se bohužel nezbavila. Nepište mi prosím ať se raduji ze zdravého dítěte ( to se raduji) a kašlu na to, spíš jak jste to měly vy. A ještě jeden možná hloupý dotaz, ale nevím: je vhodné chodit plavat, když kojím? Myslím kvůli nějaké infekci v prsou a ohrožení kojení. Díky

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 09:04

Už před dětma jsem měla nadváhu, po prvním těhotenství mi zustalo pár kilo, po roce jsem otěhotněla znovu (dvojčata). Celkem to bylo asi +20kg. Už jsem se na sebe nemohla dívat a 3/4 roku po 2.porodu se do toho opřela, přestala jsem jíst veškerý cukry (i sacharidy - nejím těstoviny, rýži…) a momentálně (po 4 měs) mám menší váhu než před prvním těhotenstvím. Pohyb jen běhání mezi dětma, na víc zatím není síla ani prostor. Kojím stále.

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1867 příspěvků 26.09.18 09:04

Po druhém mi taky zůstalo 6kg nahoře.. Nakonec jsem zhubla 13kg :lol: ale trvalo to rok (začala jsem půl roku po porodu, od nového roku :lol: ) fakt jsem držela stravu a denně makala - běh, cvičení, těžký váhy.. A taky mi bylo 25-26, což je asi taky znát. Každopádně jsem takto zhubla i po prvním dítěti, takže tělo si dost pamatuje.. Teď čekám třetí a doufám, že to půjde stejně dobře, ale ten rok tomu minimálně dávám, nikdy jsem nic neměla rychle.

Ale jak říkám, strava je základ a jde to ruku v ruce s pohybem. Tady doporučuju posilování a nebát se těžších činek, nahodi to spalování a krásně vyrysuje postavu ;)

Urtica-dioica
Kecalka 392 příspěvků 26.09.18 09:15

Shodila jsme bez námahy až cca po roce, po dvou letech už jsem byla 5 kilo pod původní vahou, BMI pod 18…Břicho se úplně stáhlo taky až po tom roce - nemyslím, že to byl vyloženě špek, spíš prostě trvalo než se kůže vrátila do původního stavu. Dala bych tomu čas. Rozumný sport není nic proti ničemu, ale chtít být po 2 měsících po porodu jako ze žurnálu je podle mě zbytečný stres, tělo se ještě bude dávat do kupy.

Urtica-dioica
Kecalka 392 příspěvků 26.09.18 09:20
Plavání

Jinak - já při kojení plavat chodila, infekci jsem z toho nechytla, naopak mi to dělalo moc dobře.

mayecka
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 26.09.18 09:43

Ahoj mám tři děti a po každém to bylo cca rok než jsem se dostala na svou váhu. Ale u každého je to jiné. :hug:

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 26.09.18 09:43

po prvním to šlo samo, po druhém taky tak nějak, po třetím hrůza, začala jsem cvičit a shubla jsem hodně, nadělala svalovou hmotu a zvedla kondičku, ale nějaké to těsto na břiše bylo pořád - od vytahané kůže, po čtvrtém jsem měla trochu rozsetup, tak jsem se bála cvičit a pak už jsem zlenivěla a dokopu se jednou za uherský rok, nohy a zadek nejsou až tak tragické, ale zůstalo mi strašně povolené a vytáhlé břicho.. naprosto tě chápu, že tě to trápí a banální mi to nepřipadá.. sama na sebe jsem naštvaná, protože vím, že jednou už to dolů šlo a teď se mi do ničeho nechce :zed:

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 26.09.18 09:54

Já jsem po porodu 2,5 roku a nejde mi to dolů. Teď jsem začala chodit k dietoložce, protože už to sama nedávám. Sice chodím 2× do týdne cvičit, od půl roka jsem zpátky v práci, blbě jsem spala atd. atd. atd. - snad už se teď s odbornou pomocí dohrabu nějakého výsledku.

Držím palce. :srdce:

bublifucekk
Povídálka 49 příspěvků 26.09.18 10:50

u prvního jsem začínala na 53kg, v těhotenství až 72kg, zůstala mi 2kg..u druhého po 4 letech začátek 55kg, v těhotenství taky + 20kg, teď půl roku po mám 58kg..dolů to už moc neleze, ač zdravě jím a chodím běhat i 10km. do původního oblečení se z 80% už vejdu, ale vypadá to, že se mi opět rozšířila pánev a s tím nic nenadělám :roll: zatím to moc neřeším, uvidíme příští rok..u prvního jsem nedělala vůbec nic a postupně to šlo dolů i tak. takže věřím :D

acimedaca
Nadpozemská drbna 26128 příspěvků 26.09.18 11:07

U každého těhotenství jsem se za cca pů roku ustálila na váze +5 kg před těhotenstvím. Podle mě dva měsíce po porodu je strašně brzy to řešit - resp. dělat si s tím hlavu. Tělo není stroj, musí se trochu taky vzpamatovat. Klidně cvič, ale rozhodně se nestresuj. Plavat můžeš, žádné infekce bych se nebála, ale plavání není moc sport na hubnutí.

Petkaelik
Zasloužilá kecalka 528 příspěvků 26.09.18 13:56

Tak já měla před 6 lety císaře a po šestinedělí + 2 kg. Tři měsíce po porodu jsem začala cvičit i když jsem kojila. Brzy jsem byla zpět ve svém těle. Teď jsem 8 týdnů po přirozeném porodu a i když jsem v těhotenství pribrala vîc než u prvního tak jsem opět + 2 kg 60kg /170 cm , ale musím říct že břicho se stáhlo mnohem lépe než po císaři. Opět plně kojím a myslím, že kojením hubnu. Cvičit začnu až se malé trochu srovná režim a já se víc vyspím.

anahita
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 26.09.18 19:14

Ja po prvnim cilene sundala 15kg celkem rychle. Po dceri jsou to skoro 2r a stale mam 10kg nahore. I kdyz se snazim nehybe se to. Podeziram spanek, ktery mam veskery zadny. Syn spal od pul roka celou noc. Dcera ma skoro 2 a budi se stale i 5× za noc. Jo a nejhorsi bylo, kdyz jsem prestala kojit. Tim, ze kojeni byl velky spalovac jsem hned nabrala skoro 6kg do 2m co jsem prestala. Nejak silene extremne se tim nestresuju, jen me.mrzi, ze mam plnou skrin hezkeho obleceni, ktere neoblecu.

derunka100
Povídálka 47 příspěvků 27.09.18 06:35

Ahoj. Tak u prvniho pred sedmi lety jsem zacinala na 50 kg, rodila s 67 kg a dalsi tri roky se me drzelo 60 kg. Po nastupu do prace to slo dolu hned. Prace na pohyb aktivni, pak onemocneni spalnicek a rozchod. Za pet mesicu na 48 kg.
U druhe jsem zacala na 53 kg. Rodila se 71 kg. A nyni 4,5 mesice po porodu stale 65 kg. Oba porody CS. Rada bych se dostala na tech 60 kg. Snad se do roka zadari. :?

aknadar
Povídálka 36 příspěvků 27.09.18 08:40

Hm tak to je jak přes kopírák … a děláš něco nebo to necháš plynout? Já půjdu do práce až za dva roky a nechci ten lavor nosit celou tu dobu na břichu :( říká se, že po druhém to tak lehce nejde dolů. Já jsem teď dokonce lehce přibrala. A to vůbec nejím sladké, jen normální jídlo kvůli kojení. Tak snad je to svalová hmota :mrgreen: :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Arichteva končí! O vítězství ve StarDance se poperou Tomicová, Dvořák a Svoboda

Semifinále populární taneční soutěže StarDance je minulostí. Dnešní díl byl... číst dále >

Smutné Vánoce Jiřiny Bohdalové: Ortéza a invalidní vozík! Sama neudělá ani krok

V dubnu Jiřina Bohdalová (87) spadla ze schodů a nevypadalo to s ní vůbec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >

Občas se mi povede jazykový trapas, říká japanoložka Anna Cima

Od dětství měla touhu psát, v dospívání se k tomu přidalo nadšení pro všechno... číst dále >