Za jak dlouho jste získaly jistotu s šátkem?

2383
12.7.13 12:32

Za jak dlouho jste získali jistotu s šátkem?

Ahoj maminky co nosíte dítka v šátku. Začali jsme zhruba před 3 dny s elastickým šátkem, zatím sem malého vázala jen párkrát a to když už fakt dlouho nechtěl spinkat - v šátku v pohodě usnul hned. Ale jde mi o to že si nejsem 100% jistá zda vážu dobře. Jak moc má být šátek utažený?, řídím radou těsně, ale příjde mi že je to fakt moooc těsně :nevim: Ale malej nemodrá :lol: a v klidu spinká. Vážu kříž s kapsou uvnitř - ten jde totiž dotahovat, s kapsou ven ještě nevím jak si šátek uvázat aby byl správně utažený, ale trénujem.

Zatím tam vyzdží max hodinku. A dál se bojím zatím předklánět apod aby to prckovi nebylo nepříjemné - možná to zbytečně řeším ale začínáme. Za jak dlouho je nošení opravdu v pohodě a nošení se pro nás oba stalo opravdu pohodlné?

vím že je tu už spousta diskuzí, ale malej má dnes svůj den :roll:, tak bohužel nestíhám pročítat.

Díky za rady a zkušenosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31603
12.7.13 12:37

V elastiku není co řešit, zkrátka omotáš na tělo, místo pro dítě se vytvaruje vahou dítěte. Vázat utahovací úvaz simoc nedokážu představit :nevim:
Tak jakous takous jistotu jsem měla hned, mám zrcadlo, kulatá zádíčka, odsazený zadeček, kolínka víš jak zadeček, dítě rovně, nikam s nehroutící, to je poznat hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20417
12.7.13 12:41

KsK uvnitř s elastikem nedotáhneš, s elastikem se váže KsK venku.

jaký přesně máš elastik?

prcka dáváš do kolíbky nebo do vertikálu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2383
12.7.13 12:49

Do vertikálu jelikož v kolbce by mě hned :poblion: Šátek mám pentelka, bohužel jsem to začala více studovat až přišel a našla jsem názory že není uplně idelální že povoluje… Ale časem pořídím jiný když nám bude nošení vyhovovat. Proč ne kříž s kapsou uvnitř? Jsem fakt laik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
12.7.13 12:55

Stará dobrá pentelka :lol: No ale mlčím, já měla první šátek medley, skoro jsem kvůli tomu přestala nosit, tyhle hadry by měli zakázat :cert:

No protože to nikdy nedotáhneš tak, jako když si navážeš šátek těsně na tělo a nacpeš tam dítě jen pomocí elasticity šátku. Dej kříž s kapsou venku, nenechávej si žádnou vůli šátku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2383
12.7.13 13:18

@Gladys jo jo šátek mám fakt těsně, no už vím že pentelka je na… Už mám kříž s kapsou venku a konečně je v ní malej fakt nacpanej a už spinká. Uvidím jestli se povolí. Jak dlouho vám v tom vydrželi 6titýdenní mimča? Mě fakt tak za třičtvrtě hodiny začně ječet tak je po nošení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3409
12.7.13 13:44

Mi vydrží i několik hodin(2-3 i kolem toho 6tého týdne ale nosila sem v kolíbce) a čím utaženější šátek tím lépe a déle spí :lol: takže zatahuju opravdu hodně pevně(mám pevný šátek)…a ohýbám se v rámci možností(už je zvyklý :lol: a dělá u toho blbinky, ohýbala sem se i když byl malinký a v kolíbce(zavázat staršímu boty a podobně…ale většinou si dřepnu a zohnu se tím jen trošku)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
367
12.7.13 13:50

Tak zpočátku jsem z vázání šátku měla trochu nervy, pohybovala jsem se opatrně a tak, ale asi po týdnu už to bylo v pohodě. Začínala jsem taky s elastickým šátkem, tak to mi to hodně usnadnilo. Hlavně to byla hrozná úleva, protože dcera byla hodně plačtivé miminko, trpěla na koliky, kočár naprosto nesnášela. A v šátku byla najednou naprosto spokojené miminko a nosila by se klidně pořád. Ono to u nás pak už fungovalo tak, že stačilo se chvilku pohupovat a malá už chrněla a mohla jsem si s ní i sednout :). A pokud jsme šly na procházku ven, tak mi tam klidně chrněla i tři hodiny. Mimo šátek byl zázrak když spala půl hodiny v kuse.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2383
12.7.13 14:30

Tak se malej prospal a vydala sem se i do obchodu a ještě vyvenčit psa! Naštěstí se probudil až doma, ale ten řev :roll: ale myslím že se do toho časem dostanem. Je to fakt pohodlné a to jsem nosit nechtěla. Ale nevím jak motivovat taťku aby to taky zkusil. Vůbec se k tomu nemá, líbí se mu to, když malého nosím já, ale ho asi nedonutím aby se do toho taky pustil :cert:
A moc dík, ona i vaše podpora mi dodá víc odvahy a když vím že to jde u jiných mamin tak proč by to nešlo i nám :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
12.7.13 14:33

@nicolle24 první vydržel tak 2-3h, druhý maximálně hodinu, třetí první půlrok jsem spíš kočárovala a teď vydrží v šátku klidně 4h, kdybych ho nemusela přebalovat, tak by tam byl klidně furt, mu tam dám lžičkou přesnídávku, napije se z flašky, do ruky rohlík a je spokojen :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2383
12.7.13 14:35

@Jazune No já sem právě na popud toho že malej dokázal nespat celej den objednala šátek. Ale myslím že na něj hlavně působí počasí a tlak (co jsem tak vypozorovala) a to je pak v konec a nespí ani v kočáru ani v postýlce, a mě bolí hlava ne z něj ale z počasí a pak s ním celej den zápasit je masakr a šátek mi to trochu usnadní, zlatá hodinka v šátku než ho tahat na rukách v kuse a skákat na balóně. A taky byla motivace že se dostanu do města bez kočáru v šalině

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2383
12.7.13 14:42

@Gladys Jé tak to je super že je tak zvyklej! U maminky je mu nejlíp! Moc se těším až to fakt vychytám a budeme moct třeba i na nějakej výlet bez kočárku. Docela mě štve jak musím pořád přemýšlet kam se s kočárem dostanu a kam ne a kudy jít a kde je výtah.. a navíc ty volné ruce! No prostě paráda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
367
12.7.13 15:24

Právě, já byla taky mrtvá, jak jsem ji nosila na ruce a s šátkem to byla pohoda. Navíc bydlíme kousek za Brnem a představa, že se vláčím s kočárem vlakem a pak třeba šalinou mě celkem děsila. S šátkem je to rozhodně pohodlnější, alespoň pro mě. Šátek nebo ergo využíváme ještě i teď…v případě delšího výletu.

Jinak muž měl taky obavy nosit malou v šátku. Párkrát jsem mu jej navázala, ale byl z toho hrozně nervozní. Nosil ji až byla větší v ergu, to mu vyhovovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
367
12.7.13 15:25

A k tomu řevu…ona když se třeba po těch třech hodinách vzbudila, tak taky spustila…protože měla už hlad, tak jsem nakojila a ten náš klokan se zas hrnul do šátku :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2383
12.7.13 17:25

@Jazune budu ho muset nějak ukecat a malého mu navázat, bud se mu to bude líbit a bude taky nosit nebo ne, ale byla by to škoda, je to fakt bezvadnej pocit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama