Za jak dlouho mu došlo, že už na něm nevisíte

Anonymní
27.3.21 11:49

Za jak dlouho mu došlo, že už na něm "nevisíte" ?

Hezký den,
mám partnera, který se z větší části ve vztahu jen „veze“. Ráda bych naši vztahovou dynamiku obrátila. Myslím, že už nazrál čas a konečně jsem došla do bodu, kdy jsem schopna vzdálit se mu až tak, že budu riskovat případný rozchod. Dříve jsem z toho měla velký strach, že mě opustí. Teď už ne.
Problém je v tom, že když ví, že mě nemá jistou, tak je aktivní, ale jakmile se „chytnu“ a jedu podle jeho pravidel, tak absolutní nezájem. Snažila jsem se to s ním řešit i otevřeně, ale na tohle téma neumí diskutovat a vše popírá.
Chtěla bych to změnit a tentokrát nepřiběhnout na jeho první zavolání a nedocílit toho, aby zase upadl do pasivity.
Máte s tímto některá zkušenost, že muž konečně uvědomil, že na vztahu je potřeba také pracovat a že za ním už nepřiběhnete hned na první zavolání? A za jak dlouho? Za půl roku, za tři měsíce?
Díky. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7578
27.3.21 11:54

A má to smysl tato hra? Nebylo by lepší si najít partnera se kterým si budete rovni a bude si tě vážit, ne jen když mu kleknes na krk?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5431
27.3.21 11:56

Tyhle změny nemohou přijít z venku, ale zevnitř. Pokud mu to nedojde a nebude to chtít sám změnit, máš smůlu. Víc neporadím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 11:58
@JancaS84 píše:
A má to smysl tato hra? Nebylo by lepší si najít partnera se kterým si budete rovni a bude si tě vážit, ne jen když mu kleknes na krk?

To ano, máš pravdu, to si uvědomuju.

• Citovat
  • Nahlásit
12715
27.3.21 12:19

Může to být ten typ, kterému to nedojde nikdy. Resp. se nezmění nikdy. Potřebujou mít navrch, pocit, že ta ženská to táhne, že ho žere. A jak to tak není, tak to vyhodnotí, že si ho ta kráva neváží a tudíž ani nezaslouží.
Osobně bych se snažila využít situace, kdy mi už ani nevadí případný rozchod a prostě to s ním skončila. To totiž bude furt dokola. Klidně celý život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15997
27.3.21 12:22

Vykašli se na podobné nesmyslné hrátky a začni se věnovat vlasntí sebeúctě, sebepřijetí a podobně.

Bez toho nebudeš muset viset na parnterovi - což je dost patologická záležitost.

Pravda - povede to k tomu, že si nejspíš posléze zvládneš najít někoho kdo je dostatečně zralý na to, aby nevstupoval do poodně porouchaných vztahů.

Začni třeba četbou zde https://www.kosmas.cz/…isle-vztahy/

hlavněi si do té debiláže, co mezi sebou teď máte (ne, fakt to není ta pravá osudová láska) nepořizujte dítě. To že jakej šel, takovou potkal je fajn, ale děti v tom jsou nevinně.

Příspěvek upraven 27.03.21 v 12:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 12:22

@Taky jedna naprosto jsi to vystihla :potlesk:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 12:23
@Ou píše:
Vykašli se na podobné nesmyslné hrátky a začni se věnovat vlasntí sebeúctě, sebepřijetí a podobně.

Bez toho nebudeš muset viset na parnterovi - což je dost patologická záležitost.

Pravda - povede to k tomu, že si nejspíš posléze zvládneš najít někoho kdo je dostatečně zralý na to, aby nevstupoval do poodně porouchaných vztahů.

Začni třeba četbou zde https://www.kosmas.cz/…isle-vztahy/

hlavněi si do té debiláže, co mezi sebou teď máte (ne, fakt to není ta pravá osudová láska) nepořizujte dítě. To že jakej šel, takovou potkal je fajn, ale děti v tom jsou nevinně.

Příspěvek upraven 27.03.21 v 12:22

Díky moc. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
717
27.3.21 12:27
@Anonymní píše:
Hezký den,
mám partnera, který se z větší části ve vztahu jen „veze“. Ráda bych naši vztahovou dynamiku obrátila. Myslím, že už nazrál čas a konečně jsem došla do bodu, kdy jsem schopna vzdálit se mu až tak, že budu riskovat případný rozchod. Dříve jsem z toho měla velký strach, že mě opustí. Teď už ne.
Problém je v tom, že když ví, že mě nemá jistou, tak je aktivní, ale jakmile se „chytnu“ a jedu podle jeho pravidel, tak absolutní nezájem. Snažila jsem se to s ním řešit i otevřeně, ale na tohle téma neumí diskutovat a vše popírá.
Chtěla bych to změnit a tentokrát nepřiběhnout na jeho první zavolání a nedocílit toho, aby zase upadl do pasivity.
Máte s tímto některá zkušenost, že muž konečně uvědomil, že na vztahu je potřeba také pracovat a že za ním už nepřiběhnete hned na první zavolání? A za jak dlouho? Za půl roku, za tři měsíce?
Díky. :mavam:

Nemám osobní zkušnost a možná ani nebudu. Jelikož Já bych takového partnera poslala do háje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5431
27.3.21 12:34

Žádná komedie netrvá večně. Za nějaký ten čas někdo vypadne z role dříve a někdo později. Takže v podstatě nemá ani význam s tím začínat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 12:44

Myslím, že se nezmění, je to taková pohodlná odrůda mužů… :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
34229
27.3.21 12:50

Hele, setkala jsem se i s takovyma pakama. Došlo jim, ze na nich nevisim, az kdyz jsem na nich nevisela. Takze mi pak nejake ex post dolejzani prislo nepatricne :nevim: nejhorsi to bylo u manžela (na kterem jsem visela na materske), no, bylo mi lito te vlozene energie a hlavne kluka :nevim:

Kašli na to, at si najde takovou, ktera ho bude mit vic na haku. To nerikam zhrzene, ale vecne. Je to zdravejsi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 13:03

Nejvíc mi vadí, že jsem se do toho tak nějak dostala sama. Popíši jeho konkrétní jednání. Píše mi třeba na dobré ráno-týden v kuse. A pak jakoby vycítí, že na tu zprávu v ten čas čekám, tak najednou změna. Z ničeho nic přestane psát. Napíšu mu teda já a dobré ráno, jednou odpoví až za dlouho a pak třeba vůbec ne.
Další příklad-zve mě na oběd, nemám čas, pak s tím začnu počítat, čas si udělám, jdeme na oběd, dvakrát, třikrát. A on to pak nějak přehodí na mě. Přijeď pro mě a půjdeme. Nenapíšu první, tak jde najednou sám, ani se nezeptá.
Nebo se domluvíme, že si budeme po večer volat-vydrží pár dní-vykládá, jak je to fajn, vydrží do pozdních hodin a pak najednou z ničeho nic je v tom čase, kdy jsme si volávali nedostupný.
Jakoby mě vždycky na něco namotal a až cítil, že jsem si na to zvykla, těším se na to, tak ze dne na den přestane a vymyslí něco jiného.
Je to už na palici.

• Citovat
  • Nahlásit
2373
27.3.21 13:08
@JancaS84 píše:
A má to smysl tato hra? Nebylo by lepší si najít partnera se kterým si budete rovni a bude si tě vážit, ne jen když mu kleknes na krk?

Máš tip kde se tihle muži prodávaj, nebo je někde přiděluji?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.3.21 13:12
@Anonymní píše:
Nejvíc mi vadí, že jsem se do toho tak nějak dostala sama. Popíši jeho konkrétní jednání. Píše mi třeba na dobré ráno-týden v kuse. A pak jakoby vycítí, že na tu zprávu v ten čas čekám, tak najednou změna. Z ničeho nic přestane psát. Napíšu mu teda já a dobré ráno, jednou odpoví až za dlouho a pak třeba vůbec ne.
Další příklad-zve mě na oběd, nemám čas, pak s tím začnu počítat, čas si udělám, jdeme na oběd, dvakrát, třikrát. A on to pak nějak přehodí na mě. Přijeď pro mě a půjdeme. Nenapíšu první, tak jde najednou sám, ani se nezeptá.
Nebo se domluvíme, že si budeme po večer volat-vydrží pár dní-vykládá, jak je to fajn, vydrží do pozdních hodin a pak najednou z ničeho nic je v tom čase, kdy jsme si volávali nedostupný.
Jakoby mě vždycky na něco namotal a až cítil, že jsem si na to zvykla, těším se na to, tak ze dne na den přestane a vymyslí něco jiného.
Je to už na palici.

Kopni ho do zadele (nebo do předele :lol: ) a najdi si normálního dospělýho chlapa. Zkus až nebude nějakou dobu psát, zkusit nenapsat, třeba to pak nějak půjde samo do kytek. To oproštění jde taky snáz pokud se s ním nějakou dobu nevídáš, sejde z očí…Stejně mě tohle vždycky překvapí, že dospělí lidi mají zapotřebí takových deb. ilních tanečků. To je jak když tu někdo řeší, na kolikáté schůzce je vhodné se s chlapem vyspat, nebo jestli čekat 3 dny po schůzce, než poprvé napíše :zed:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat