Za jak dlouho musi být postaven dům?

Anonymní
11.8.13 13:56

Za jak dlouho musi být postaven dům?

Za jak dlouho musí byt postaven dům na zaklade ohlaseni ke stavbe? Je tam nejaky limit? Jde mi o to, ze mame penizena hrubou stavbu. Další peníze by byly zhruba za rok, rok a pul. staveli bychom svepomoci - dodavatelsky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1174
11.8.13 14:05

My stavíme už čtvrtý rok, pořád to prodluzujeme a zatim nikdo neprotestoval. Myslím, ze termín v zákoně není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
11.8.13 14:09

Mylím, že to bylo tak, že stavební povolení ztrácí platnost, pokud se nezačne stavět do dvou let po jeho vydání. Pokud v tomto termínu stavět začnete, je jedno, jak dlouho vám to potrvá. O kolaudaci můžete požádat klidně za deset let. Ale pořád se to mění
:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3226
11.8.13 14:16

Ahoj od povelení, tedy ohlášení stavby tak do roka by se mělo začít stavět, když už je rozestavěnej tak je to vpořádku, spíš pak třeba kolaudace kuli uvěrum atd, jestli máte, každá banka nebo stavebko to má jinak.ale mi už vlastně bydlíme rok, od počatku stavby je to 3roky, letos teprve budem kolaudovat-snad :roll: a nikdo nic nenamíta. státní půjča jsou myslim 4roky. liška snad i 5 :palec: nevim přesně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.8.13 14:39

Diky, tak to je v pohode, myslela jsem, ze do nejake doby musí byt postaveno…

půjčky, uvery mit nebudeme…

• Nahlásit
  • Citovat
3226
11.8.13 14:44

No on tam nějaký limit na tu koludaci je i od uřadu ale to se stačí na stavebku zeptat, myslim že 5let :think: nevim jistě. ale do roka stavbu začít a to máte splněno ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
10220
11.8.13 15:11

Limit tam je, ale když ho nesplníte stačí zažádat o prodloužení, nic se neděje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama