Za jak dlouho odezní alergie na seno?

PHV
1293
30.10.19 10:37

Za jak dlouho odezní alergie na seno

Máme zakrslého králíčka. Jenže syn ( 6 měsíců) začal mi neustále rýmu a kašel, nelze se toho zbavit, všechna vyšetření v pořádku, u doktorky jsme víc než doma :roll: Dnes jsem zjistila, že to nejspíš bude alergie na seno. Králíka máme rádi a proto se ho nechci zbavovat, kdyby to nebylo ono, nabídla se sousedka, že si ho na pár dní vezme, abychom zjistili, jestli to je opravdu alergie na seno či králíka. Myslíte, že týden bude stačit? Netuším, za jak dlouho by ho ta rýma přešla kdyby tu králíček nebyl. Děkuji za rady :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28625
30.10.19 10:54

Tak alergie na seno se většinou projevuje přímým kontaktem, pokud to seno máš v blízkosti - takže bych králíka dala k sousedce a seno na balkon, vyluxovala a vytřela a dala bych tomu dva dny. Otázka je spíš, jestli nemá alergii na králíčka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14978
30.10.19 11:51

Pár dní je dobrý nápad - pokud zbavíš prostředí kde syn je skutečně všeho sena a vytřeš a vyměníš synovi ložní prádlo a ručníky, kdyby nějaké alergeny byly zachycené tam, tak by to do dvou, tří dnů mělo být jasné, jestli se mu rýma zlepší.

Ještě rychlejší test je dát mu nějaká antihistaminika (třeba fenistilové kapky) vhodná pro mimina, jestli to zabere. To by mělo pomoci v řádu hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PHV
1293
30.10.19 11:56

@Ou Fenistil dávám a hodně mu uleví. Bylo mi to divné, proto jsem začala pátrat. V úvahu přišel pes, králík a seno. Pes to asi nebude jelikož tu byl už před jeho narozením, ale to seno či králíček se jeví pravděpodobnější. Takže stačí tak ty tři dny? To jsem ráda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17262
30.10.19 12:08
@PHV píše:
Máme zakrslého králíčka. Jenže syn ( 6 měsíců) začal mi neustále rýmu a kašel, nelze se toho zbavit, všechna vyšetření v pořádku, u doktorky jsme víc než doma :roll: Dnes jsem zjistila, že to nejspíš bude alergie na seno. Králíka máme rádi a proto se ho nechci zbavovat, kdyby to nebylo ono, nabídla se sousedka, že si ho na pár dní vezme, abychom zjistili, jestli to je opravdu alergie na seno či králíka. Myslíte, že týden bude stačit? Netuším, za jak dlouho by ho ta rýma přešla kdyby tu králíček nebyl. Děkuji za rady :hug:

Nás králík odmítal jist seno, koupila jsem versele laga complete granule a normálně z toho žije. Další možnost je, seno vyndat, vyprasit na balkoně (venku) a neskladovat v místnosti a dát králíkovi opravdu hrstku stébel. Chtěla jsem ti na původní nadpis odpovědět, že mě všechny alergie přešly až kolem 15 let a dotaz je trochu jiný a ještě o moji srdcove záležitosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7856
30.10.19 12:20
@PHV píše:
@Ou Fenistil dávám a hodně mu uleví. Bylo mi to divné, proto jsem začala pátrat. V úvahu přišel pes, králík a seno. Pes to asi nebude jelikož tu byl už před jeho narozením, ale to seno či králíček se jeví pravděpodobnější. Takže stačí tak ty tři dny? To jsem ráda

Může to být alergie i na moč králíka či hlodavců vseobecne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PHV
1293
30.10.19 12:20

@Bubla Bůčková Nojo instantní seno mě nenapadlo. :think: Až zjistím, jestli to je fakt z toho, budu zkoumat co dál :? Ten náš boban je taky moje srdcová záležitost, takže aby musel jít je až poslední možnost a ještě bych si hooodne vybírala kam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PHV
1293
30.10.19 12:22

@pannda může to být cokoli no. Seno, podestýlka i když je jen ve WC, moč, chlupy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1170
30.10.19 19:56

Podle mě alergie na seno nepřejde nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat