Za jak dlouho odezní tento stav po operaci bypassu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.19 10:18
Za jak dlouho odezní tento stav po operaci bypassu?

Ahoj, můj děda (80let) je cca 3 týdny po operaci. Dělali mu bypass. Už je i doma a začal se strašně motat, v noci dokonce i upadl, že se nemohl ani sám zvednout. Přes den funguje tak, že si sám dojde na WC a je celkem soběstačný. Ale pořád si stěžuje, že se strašně motá a je i zesláblý, v té nemocnici zhubnul pod 60 kg. Nicméně před operací se taky občas motal, ale mohl jít i třeba na procházku se psem a tak. Samozřejmě, že vím, že v 80 letech je to celkem normální ale takhle se to zhoršilo až po té operaci. Proto se chci zeptat, kdo s tím má zkušenost jestli je možné, že se to zase vrátí do stavu jako před operací. Popřípadě kdy si konečně všechno sedlo tak jak má.

Reakce:
Halamka
Závislačka 3983 příspěvků 30.03.19 10:29

Podle mého mu dala zabrat narkóza. Klidně může pár týdnů trvat, než se tělo vyčistí.
Jinak nechci strašit nebo tak, ale mám dva lidi v okoli, jeden přímo při operaci srdce a druhý pár týdnů po ní prodělali mozkovou příhodu. Že se to prý stává. Možná by nebyla od věci nějaká kontrola a hlídat i toto.
Ale myslím, že v tomto věku se tělo s narkózou prostě vypořádává hůře.

stinga
Kelišová 5946 příspěvků 3 inzeráty 30.03.19 10:36

a dědeček určitě chodí na nějaké kontroly, tak ať to tam řekne a uvidí, jestli se s tím dá něco dělat, motáky můžou být i od nějakých léků, které musí po té operaci brát, ono je to v tomto věku už fakt složité

mroe
Neúnavná pisatelka 15419 příspěvků 30.03.19 10:57

Moje babicka mela v 96 letech akutni operaci kycle, operaci zvladla, ale po operaci (nejspis po narkoze) zustala inkontinentni. Do operace bydlela sama a byla az na zhorsujici se zapominani zcela sobestacna a v podstate bez potizi, nebrala ani zadne leky.

Váš příspěvek
Reklama