Reklama

Za jak dlouho po chřipce do školy - 1. třída

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MinkaD
Kecalka 480 příspěvků 07.03.18 12:58
Za jak dlouho po chřipce do školy - 1. třída

Zajímal by mě názor ostatních maminek, doma se totiž rozcházíme. Syn měl od čtvrtka minulého týdne teploty 39, ty trvaly 2 dny potom už neměl tak vysoké, so+ne už jen do 38. v Pondělí jsme ho vzala k lékaři, prý chřipka, má hodně vlhký kašel. a rýmu, kterou má napůl zaraženou. Od pondělka už je bez teplot. Ted je středa, stále dost kašle a rýma má taky, ale už teče. na jazyku jsem mu zjistila bílý povlak. Muž tvrdí že to má od zahlenění, lékařka mi k tomu jazyku nic neřekla. Snažíme se kloktat, v krku ho vůbec nebolí. Krom toho kašle se mi zdá ok, vadí mi ten jazyk, jinak je vpohodě. Nicméně třeba moje máma mi řekla, že staršně zamešká ve škole a že by ho už zítra nebo v pátek dala do školy. Když je bez teplot. On je v první a ještě nemocný nebyl.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

iiiv
Extra třída :D 10843 příspěvků 07.03.18 13:02

Dala bych ho do školy až v pondělí

lucenka
Vesmírná mluvilka 31668 příspěvků 07.03.18 13:03

Dala bych nejdřív v pondělí. Dřív určitě ne

MinkaD
Kecalka 480 příspěvků 07.03.18 13:04

Já se taky přikláním k pondělku. :)

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 07.03.18 13:04

Ani omylem. Šel by až v pondělí. Vždyť to dožene. Bych se zeptala učitelky, co se máme případně učit doma, ale pokud teda pořád kašle a má rýmu, chudák. Co by dělal ve škole.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15051 příspěvků 07.03.18 13:06
@MinkaD píše:
Zajímal by mě názor ostatních maminek, doma se totiž rozcházíme. Syn měl od čtvrtka minulého týdne teploty 39, ty trvaly 2 dny potom už neměl tak vysoké, so+ne už jen do 38. v Pondělí jsme ho vzala k lékaři, prý chřipka, má hodně vlhký kašel. a rýmu, kterou má napůl zaraženou. Od pondělka už je bez teplot. Ted je středa, stále dost kašle a rýma má taky, ale už teče. na jazyku jsem mu zjistila bílý povlak. Muž tvrdí že to má od zahlenění, lékařka mi k tomu jazyku nic neřekla. Snažíme se kloktat, v krku ho vůbec nebolí. Krom toho kašle se mi zdá ok, vadí mi ten jazyk, jinak je vpohodě. Nicméně třeba moje máma mi řekla, že staršně zamešká ve škole a že by ho už zítra nebo v pátek dala do školy. Když je bez teplot. On je v první a ještě nemocný nebyl.

Řiď se podle dítěte, jak se cítí. Ale rozhodně dřív, než v pondělí, bych nedávala, chřipka chce rekonvalescenci a navíc ještě dle tvého popisu není v pořádku, má rýmu a kašle, potažený jazyk.. Nechci strašit, ale my jsme měli celá rodina týden chřipku a pak ještě dva týdny jsme byli docela off, hlavně teda já a muž, děti tolik ne. Holka byla doma ze školy dva týdny, je taky prvňák.
Ať pije hodně čaje s citronem a medem, nasadila bych i probiotika s prebiotiky na imunitu a třeba i cibulový sirup na ten kašel a imunitu.

vjerunqa
Závislačka 2985 příspěvků 07.03.18 13:14

@MinkaD Ahoj, dala bych nejdříve v pondělí.

Ester13
Kelišová 5678 příspěvků 07.03.18 13:17

Taky bych nechala do pondělí.

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 07.03.18 13:30

Necpala bych ho tento týden do školy ani náhodou. Nemá cenu nic uspěchat. Prosím tě, prvňáček snad nezamešká tolik, aby to nešlo lehce dohnat. Taky je po chřipce oslabený a mohlo by se stát, že ti hned zase chytne něco nového a absence ve škole se protáhne. Nech ho ještě raději pár dní v rekonvalescenci. Taky ten kašel není úplně O. K. Jednak může vykašláváním nakazit přece jen další děti, jednak se paní učitelky nedobře dívají na děti, které kašlou na celé kolo (respektive na rodiče, které je do školy pošlou).

lamicina
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 07.03.18 13:38

Po chřipce s kašlem a rýmou bych dítě do školy neposlala. Klidně bych ho nechala i do půlky příštího týdne doma. U nás si chodíme (rodiče) do školy pro úkoly a domácí přípravu v době doléčení, takže žádné velké dohánění se nekoná. Třídní na prvním stupni rekonvalescenci jen schvaluje, má tam děti, které jdou po nemoci předčasně do školy a do pár dní lehnou zas. Po nemoci jsou oslabené a chytlavé k nákaze.

Ijen
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 07.03.18 13:40

Poslala bych nejdriv v pondeli a ucitelku bych poprosila o ukoly mailem. Vzdycky to tak delam.

anonymni_prezdivka
Kecalka 348 příspěvků 07.03.18 13:44

Rozhodně až v pondělí. To jedno písmenko, co se teď budou učit, s ním může procvičit doma.

MinkaD
Kecalka 480 příspěvků 07.03.18 13:44

Děkuji všem. úkoly máme, učitelka komunikuje emailem. Nechám ho do pondělí doma.

Petruna21
Echt Kelišová 9844 příspěvků 07.03.18 13:45

Až v pondělí ať se z toho pořádně dostane :)

Katuskka
Závislačka 2776 příspěvků 07.03.18 14:14

My byli dnes u dr, dcera je od pondělí doma a do školky má jit příští středu

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama