Za jak dlouho po císaři jste byly funkční?

Anonymní
6.3.20 14:21

Za jak dlouho po císaři jste byli funkční?

Čauky, ráda bych se zeptala za jak dlouho po císaři v celkové narkóze jste byli plně funkční? Je to až tak hrozné jak se všude uvádí? Díky moc ????

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6.3.20 14:32

Já cca po 3 týdnech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1505
6.3.20 14:33

Co myslíš tim, plne funkcni?
Sekci jsem mela ve čtvrtek, v úterý jsem byla doma a ve středu hostila návštěvy babovkou. Fyzicky to bylo pri prvni sekci nejlepsi, s kazdou dalsi to bylo horsi a horsi. A hodne to bylo o tom, ze jsem nemela doma nikoho, kdo by mi pomohl, takze kdyz mi doslo drevo, tak jsem musela sebehnout do sklepa a donest si ho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22906
6.3.20 14:33
@Anonymní píše: Čauky, ráda bych se zeptala za jak dlouho po císaři v celkové narkóze jste byli plně funkční? Je to až tak hrozné jak se všude uvádí? Díky moc ????

Asi za dva dny, ani nevím. Operovali mě po 16. hodině odpoledne, takže další den jsem byla na JIP. Další den mi vyndali cévku a šla jsem se osprchovat. Třetí den dopoledne jsem šla na normální pokoj a dostala nastálo miminko. Šestý den domů, ale šla bych i o den dřív, jenže malý nepřibýval dostatečně. Za deset dní byly Vánoce. Po slepáku jsem byla mnohem víc vyřízená. Miminko byla slušná motivace hned fungovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2693
6.3.20 14:34

Já byla celkem v pohodě… Neměla jsem teda celkovou narkózu ale epidurální anestézii…kolem druhé odpoledne operace, pozdě odpoledne a ještě jednou večer mi přinesli prcka na JIP a druhý den dopoledne jsem už byla i s miminkem na normálním pokoji. Důležité je nebát se vstát, naučí tě to rehabilitační sestra… Pátý den jsem odcházela z porodnice úplně v pohodě, bolelo mě už jen vstát kýchání smích…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1495
6.3.20 14:34

Kolem 14 dnu, uz si to presne nepamatuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.3.20 14:38

Co bereš jako „plně funkční“? O dítě jsem se starala od třetího dne a doma jsem fungovala hned po návratu z porodnice. Oba CS tedy v epidurální anestezii, první akutní, druhý plánovaný. Po druhém jsem jela 4. den z porodnice normálně MHD domů :lol:
Akorát jsem se snažila cca 2 měsíce nezvedat nic těžkého, abych si nevyrobila kýlu (u druhého se mi to tedy moc nedařilo :oops: ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.3.20 14:39

@pepushky děkuji :slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.3.20 14:40

@1mila2 @barbuchablond myslela jsem to tak aby byl člověk schopný se postarat sám i své, o děti a o domácnost tak jak je běžně zvyklý :slight_smile:… díky

• Nahlásit
  • Citovat
520
6.3.20 14:44

Po akutní sekci v celkové narkoze jsem vstala za 24 hodin, když mě převezli z JIPky a hrůza, hrůza, hrůza. Za 46 hodin od porodu jsem se nechala propustit, jela na matriku, umyla se, umyla i vlasy, sbalila kufr a jela jsem autem jako spolujezdec za miminkem 80 km, kam ho převezli. Bylo to hrozné, ale nějak jsem fungovala a dalo se to zvládnout. Blbě mi bylo týden určitě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1505
6.3.20 14:49
@Anonymní píše:
@1mila2 @barbuchablond myslela jsem to tak aby byl člověk schopný se postarat sám i své, o děti a o domácnost tak jak je běžně zvyklý :slight_smile:… díky

Tak o dite asi třetí den, a o domacnost hned po navratu. Když nemáš doma nikoho, tak ti nic jineho stejne nezbyde :lol: ja mela tu celkovou jen u prvního (2012) a to jeste ani otcovska nebyla a chlap si dovcu nebral, takze jsem si musela i topit v krbu a nosit drevo (listopad). Jojo, s prvnim to byla pohoda. Se třetím uz mi tak do smíchu nebylo :lol: :lol: :lol: hele, ale muzu rict, ze jsem tyden po 3 sekci bezne nosila 10kg (holka sotva zacinala chodit), a docela to slo :lol:

Pro me vlastne po vsech sekcich bylo nejvetsi utrpeni dojit si na velkou :lol: to mi neslo jeste 14 dni po porodu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1505
6.3.20 14:56

@masima a vsechny mamky jako ty, mate muj obdiv :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.3.20 14:59

Akutni cisar v 1 v noci v celkove, v 5 odpoledne presun na normalni pokoj, obcasne pobolivani v jizve, cipek na bolest, vyspinkani do ruzova, rano jsem si sla pro dite a treti den kdy jsem mohla kojit cely oddeleni jsem prosila jestli muzeme domu, pry az zitra, talze 4 den po cisari jsem sla domu a fungovala napeosto normalne.

• Nahlásit
  • Citovat
2146
6.3.20 15:19

Císař v celkové v sedm večer, ráno jsem byla schopná vstát. V noci jsem teda nespala (narkóza mi způsobuje nevolnost a nespavost), ale postarat se o sebe a dítě jsem zvládla. Plně fyzicky funkční a vyspaná jsem byla až další ráno. Po týdnu jsem nevěděla, že jsem vůbec rodila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1811
6.3.20 16:24

Akutni cisar, po propusteni z JIP na pokoj jsem se starala o sebe aj o dceru. Doma jsem fungovala bezne, jako pred porodem, jen jsem tam mela dite " navic " :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama