Za jak dlouho po prevenaru jste dali nimenrix

Anonymní
22.1.20 15:35

Za jak dlouho po prevenaru jste dali nimenrix

Dobrý den dnes jsem byla s malým na prevenaru za jak dlouho po něm jste vy píchli nimenrix. Doktorka říkala že za 14 můžu ale mě se to zdá moc brzo minulý měsíc měl poslední dávku hexy.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

153
22.1.20 16:20

Jsem sestra u pediatra. Pokud bude prcek v pořádku a nebude mít žádný problém tak klidně po těch 14 dnech můžete dát nimenrix. Bexsero budete dávat taky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.20 16:23

@Beth 92 Děkuji ano budu ale trochu později. Syn byl teprve na první dávce prevenaru pak chci dát ten nimenrix a za jak dlouho si myslíte, že můžu dát ten poslední druhý prevenar.

• Nahlásit
  • Citovat
153
22.1.20 16:29

Záleží kolik mu je a jestli byl donošený?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.20 16:30

@Beth 92 narodil se ve 40tt takže donošený a je mu 15 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
153
22.1.20 16:36
@Anonymní píše:
@Beth 92 narodil se ve 40tt takže donošený a je mu 15 měsíců.

Druhá dávka se dává 2 měsíce po první dávce. Teda pokud bude prcek v pořádku a nebude nachlazený

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.20 16:40

@Beth 92 Takže když dám například v květnu nimenrix tak klidně v červnu můžu dát poslední dávku prevenaru ano? Není to moc rychle po sobě?

• Nahlásit
  • Citovat
153
22.1.20 18:06
@Anonymní píše:
@Beth 92 Takže když dám například v květnu nimenrix tak klidně v červnu můžu dát poslední dávku prevenaru ano? Není to moc rychle po sobě?

Jestli jste dali dneska 21.1. prevenar tak další může být od 21.3. Takže ano můžete ale už vůdči protilátkam co bude mít odedneška tak bude lepší, když tu druhou (posilující) dávku date v březnu. Nebo nevím jak se na to dívá vás lékař ale třeba u nás se očkují dvě dávky v jednu chvíli (do obou stehynek, popřípadně ručiček). Zkuste popřemýšlet zda nedat ty meningokoky najednou. Samozřejmě záleží na vás

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
451
25.1.20 01:27
@Anonymní píše:
Dobrý den dnes jsem byla s malým na prevenaru za jak dlouho po něm jste vy píchli nimenrix. Doktorka říkala že za 14 můžu ale mě se to zdá moc brzo minulý měsíc měl poslední dávku hexy.

malé děti u nás mají téměř výhradně meningitidu typu B. Takže pokud NM až měsíc po 1 dávce bexera. Můžete očkovat po 14 dnech, ale v 15 měsících to už je trošku s křížkem po funuse, protože máte dítě v nejrizikovější období neočkované, takže bych už počkal ten měsíc kvůli potenciálně lepší tvorbě imunity.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama